874 Shares 3086 views

Ofiara – to znaczy: bezradność, albo łatwym sposobem na przetrwanie?

Co oznacza słowo „ofiara”, które sytuacje życiowe przyczynić się do powstania takiej osoby, a co jest psychologia tego typu ludzi. To i wiele więcej można znaleźć w tym artykule.


Znaczenie słowa „ofiara”

„Ofiara” – na Słowniku języka rosyjskiego Ozhegova nic nie znaczy, że został przywieziony do bóstwa jako dar (żywa istota, każdy przedmiot) lub oferując dar bogów. W inny sposób jest przedstawiony jako ofiara.

Innym wyjaśnieniem – odrzucenie kogoś lub czegoś na rzecz innej osoby. Wydaje się, że ofiary.

Trzeci wariant z napisem „ofiara” – osoba lub jakiejkolwiek żywej istoty niosący cierpienie niepowodzenia, nieszczęścia i przemocy (ofiary przemocy, katastrofy, elementy, etc.).

Oznacza to, że ofiara – spróbuj dowiedzieć się, znając istotę psychologii ofiary, rola publiczności z jej ludzi.

Istotą psychologii ofiary

Najważniejszą poczucie potencjalnej ofiary jest strach. W przyrodzie, każdy organizm inaczej reaguje na tę sytuację. Kameleon zmienia kolor, mieszanie z odcieniach środowiska, zawiesza jelenie, zamyka się w swojej muszli Pustelnik, skunks rzuca strasznie śmierdzącą ciecz i syk kota, wyginając plecy.

A co jest psychologia zaatakowanej-man?

Jak on reagować w obliczu niebezpiecznej sytuacji? Śmiejąc się, starając się go pozbyć, skór, ucieka, znajduje swoje uzasadnienie lub udaje, że nie obchodzi?

Ofiara – co to jest? W tej sytuacji pozycja ofiara nieprzewidywalny i specyficzny. W psychologii istnieje specjalny dział – wiktymologia ( „CGIL” tłumaczone z angielskiego „ofiary”).

Psychologowie od dawna wątpliwość, że całkowita może być w poszczególnych przestępców , a co jest psychologia ofiar. Według licznych opowiadań organów śledczych, sędziów i skazany, wydaje się, że ofiary mają również pewne cechy wspólne – zarówno w zachowaniu i stylu myślenia.

Kto jest obecny obok ofiary?

W każdym konflikcie zawsze istnieją trzy role-pozycja ze sobą powiązane. Ofiara nie może istnieć bez drugiego przedstawiciela.

Co się dzieje, gdy tylko zaczną oddziaływać? Oczywiście, pojawia się również obok trzeci – bohatera-Zbawiciela, który stara się bronić przed atakami wypadku. Ta historia jest powszechne w bajkach.

Ale w bajkach zawsze prawdziwe zło karze, ofiara zostaje zrehabilitowany i pokorny Zbawiciel poszedł. I każdy, kto czytał lub oglądał opowieść jest pewien, że ostatni znak w każdej chwili wrócić i pomóc wszystkim „dobre” karanie „zły”. To proste.

Co dzieje się w rzeczywistych sytuacjach?

Taka jest ofiara z bajki. Co to jest w twoim życiu? Jest rzadko tak proste i jednoznaczne. Sama działka o walce między dobrem a złem często pojawia się w społeczeństwie wokół nas w codziennych sytuacjach. Ale wtedy każda ze stron sporu, co do zasady, jest przekonany, że jest on najbardziej dobre, że jest nieszczęśliwy ofiarą niesprawiedliwych ataków.

Druga strona sporu odgrywa rolę zła, aw najlepszym wypadku – z niewiedzy, dobrze, w najgorszym – umyślnego okrucieństwa.

Należy zauważyć, że rola złoczyńcy mogą być nie tylko dana osoba atakująca, a na przykład „złego” prawa, sprzeczne informacje, produkty niskiej jakości, zwodnicze reklamy i bardziej podobne.

A nie Zbawiciela w postaci dobrej baśniowy, tylko czyjaś autorytatywny artykuł, prawnik, lekarz, psycholog, policjant, psycholog, jest „sąd” z przyjaciółmi i rodziną lub nawet tylko imponujących pięści.

Dlaczego jest to czasami korzystne będzie w roli ofiary?

Czasami korzyścią jest ofiarą. Co to jest z korzyścią? Paradoksalnie, ale będąc w pozycji ofiary (lub po prostu wystawia się w takiej roli) czasami korzystne.

Zdarza się, że istnieją problemy, które uniemożliwiają osoby do robienia tego, co chce. I nie jest też taki problem, że nie pomaga robić to, co chce. Jest to bardzo zaletą (wtórny).

Przykłady widoczne na opiekę

Na przykład, jeśli ktoś pod ręką wszelkie szkody (wyprysk, na przykład), to jest to doskonały pretekst, aby nie myć naczyń kiedykolwiek.

Albo, powiedzmy, jeśli kobieta – matka trójki dzieci, w niedalekiej przyszłości (kilka lat), możliwe jest, aby nie martwić się o problemach rozwoju zawodowego.

Istnieje wiele takich sytuacji.

Dla wielu, zmęczenie i bezradność są ważne powody, aby ubiegać się o stałej pomocy (najskuteczniej się dzieje, kiedy człowiek myśli, że tylko dlatego, że nie będzie w stanie uzyskać pomoc).

Problemy w pracy uzasadnia niskie płace lub konfliktów z najbliższymi.

Troska o starzejących się rodziców nie pozwala osoby do opuszczenia domu i stawić czoła wyzwaniom samodzielnego życia.

Te same okoliczności przyczyniają się do powstania powodów (ale nie wszyscy skorzystać z tego) dla pochodzenia człowieka do pozycji „ofiary”. Co kryje się za tym wyrażeniu – otrzyma odpowiedź.

Dlatego wiele osób, i przylgnąć do pozornej bezradności i chce być zapisany przez kogoś. Tak żyć dla nich jest wygodniejsze.