137 Shares 3490 views

Legenda o założeniu Rzymu krótko

Jak każdy inny starożytnego miasta, Rzym jest obarczona wieloma historii związanej z jego podstawy. przodkowie rodu Rzymie są od starożytnego niebieskich – Mars. Na podstawie legendy o zastrzeżeniu rzymskiej że wpływ boga wojny to spowodowane ciągłym wojowniczości Rzymian, chęć podboju innych narodów i tworzyć imperia.


Trochę historii

W drugim tysiącleciu pne nad brzegiem Tybru i Rubicon rozliczane plemiona Latins. Stopniowo większość łacinników osiadł u podnóża wzgórza Palatynu i Velia. Ich bliscy sąsiedzi zaczęli plemiona Sabines, zajmując następnego obszaru. Przez 8 wieku. BC zjednoczone plemiona łacinników i Sabinów tworzą miasto. Na historie tych ludzi i opiera się na legendzie o powstaniu Rzymu. Historia ma trzy okresy życia tego miasta jako stolicy państwa – Royal, republikańskich i imperialnych. Oczywiście, że wiele wydarzeń z tamtych czasów są pół-legendarny charakter i są na podstawie legend, mitów i legend. Na przykład, legenda założenia Rzymu i siedmiu królów, a nawet zawiera nazwiska ważnych postaci, ale mówić o nim jako o rzeczywistości niemożliwe. Ta sama historia z legendą numitor.

numitor

Legenda o założeniu Rzymu, związany z nazwą starożytnego greckiego bohatera Eneasz. Na początku czasu, gdy przybył na półwyspie Apenińskim i założył pierwszą osadę – Walencja. Najprawdopodobniej ta legenda jest oparta na żywych stosunków handlowych z łacinników przez starożytnych Greków. Syn Eneasza – Askaniya-Yul – założył kolejną osadę o nazwie Alba Longa. Oba miasta rządzone przez potomków Ascanius.

Około 8 wieku pne te miasta rządzone przez braci Ascanius genus – Amulius i numitor. Amulius uzurpował moc i wziął wszystkie moce władcy z bratem. Aby jego panowanie bezpieczne, zabił swego jedynego syna numitor i jego córka popełnił kapłanka bogini Westy. Zgodnie z prawem w czasie, Vestal dziewice powinny pozostać.

Ale córka numitor – Sylvia-Ray – naruszył świętą przysięgę i urodziła dwóch chłopców Mars – bliźniaków Romulus i Remus.

Że ich nazwy związane są legendy o powstaniu Rzymu. Sylvia okrutny Amulius uwięziony w więzieniu, a kosz niemowląt wrzucony do wód Tybru. Ale woda z potężnej rzeki podniósł kosz i przyłapała na krzaku drzewem figowym w Palatynu. Nie znaleziono bracia i pielęgnowane przez wilczycę.

Czas mijał, a dzieci znaleziono pasterza o imieniu władcy Amulius faustulus. Przyniósł dzieci do domu, a żona pasterza, ona niedawno straciła dziecko szczęśliwie przyjął ich. Dorastając, bracia zabili uzurpatora Amulius i przywrócił władzę dziadka numitor.

Założenie Rzymu

Legenda o założeniu Rzymu powiedzieć, że cztery lata po swoim pierwszym wyczyn braci mogli znaleźć nowe miasto. Ale powstał spór, kto byłby twórcą nowej osady. W drodze konsensusu bracia nie przyszedł. Ostateczna decyzja, dali bogom. Romul I Rem usiedli po obu stronach, i czekał na znaki. Remus zobaczył pierwsze sześć latawce pilotowany przez. Ale niemal natychmiast, ze swej strony, Romulus widział dwanaście tych ptaków drapieżnych. Romul I Rem nie przyszedł do wspólnej interpretacji tej przepowiedni, każdy z braci Uważa się, że szczęście się do niego. Nie było kłótni. W złości, Romulus zabił swojego brata. Głęboko ubolewając, założył nowe miasto, nazywając go po sobie. Pierwsza bruzda rysowane wokół Palantinskogo wzgórzu, i stała się wydarzeniem, które oznaczał narodziny nowego miasta. Legendarny fundamentem Rzymie odbyła w dniu 21 kwietnia 753.

Legenda o uprowadzeniu Sabine Women

Na rozkaz Romulusa, nowe miasto otrzymało w szeregi jego mieszkańców wszystkich chętnych. Pojawienie Rzymie spowodowała jego ścianie zbiegłych niewolników, zrujnowanych chłopów, awanturnicy i zesłańców. Nowe miasto przeżywa dotkliwy brak kobiet. Aby rozwiązać ten problem, władca Rzymu zorganizowała uroczystość na cześć zbiorów. W środku wakacji łacinników porwali mieszkańców sąsiedniego plemienia – piękny z Sabine Women.

To wydarzenie prawie zakończył wojnę, ale uprowadzenie kobiety były w stanie pogodzić Latins i Sabinów. Rzymianie i Sabinach zawarł pokój, a przez sześć lat, Rzym był rządzony przez dwóch królów – Romulus od łacinników i Sabinów z Tit tatsy plemienia. Po śmierci Romulus ting jest władcą absolutnym i pierwszym królem Rzymu do końca życia.

Wniebowstąpienie Romulusa

Legenda o powstaniu Rzymu krótko mówi o śmierci założyciela tego miasta. Wspomniano, że Romulus zniknął podczas posiedzenia Senatu. Nadejdzie zaćmienie słońca spowodował ludzi do rozpraszać, pozostawiając ich króla. Później patrycjusze oskarżony w śmierci króla, ale cały ludzie odczuwają, że Romulus został wzięty do nieba. Rzymianie wierzyli Romulus jego patronem opiekuna w postaci boga Quirinus. Ołtarz patrona opiekunem Rzymie był na Kwirynale Hill.

Siedem królowie Rzymu

Okres królewski rozpoczął się w 6 wieku pne. e. i trwał wieku. Charakterystyczną cechą tego jest brak ciągłości oraz wyraźne kolejności rzędu rzymskich. Krótko o sobie królów Poniżej można powiedzieć.

Krótka charakterystyka Królów

Romulus wyróżnia boskie pochodzenie. Jest uważany za założyciela Rzymu. Stworzyłem Senatu. I dzieli się starożytne miasto na trzy części.

Numa Pompiliusz – drugi władca Rzymu – został wybrany przez ludzi dla talentu, umiejętności organizacyjne i zdolności do przeprowadzenia reform. Jej zalety to powstawanie związków rzemieślników i rzemieślników, wprowadzenie nowego kalendarza, który był przez 365 dni, kolejność kultu, w szczególności zakazu ludzkiej ofiary.

Tullus Hostiliusz w pierwszej połowie swego życia był bogatym właścicielem ziemskim. Po zostaniu królem, odkrył wojowniczych cech jego charakteru i zaczął prowadzić wiele wojen z sąsiadami. W wyniku jego panowania rzymskiego obszar państwa został znacznie rozszerzony.

Ankus Marcjusz był wnukiem Tulla. Ze względu na ich spokojnym usposobieniu prawie stracił tron. Musiał ciągle odpierać ataki wojowniczych sąsiadów, załączonego do posiadłości Rzymu, kilka miast Etrusków.

Tarquinius starożytnego – Rzym jest jedynym królem plemienia Etrusków. Właściciel ogromnej fortuny, dostał tron Rzymie. Ożenił się z córką poprzedniego króla. Pełnił szereg wojen z Etrusków i łacinników. Prowadzone prace nad transformacją Rzymie. To wtedy zaczął działać w wodzie miasta i ścieków, były kamienne chodniki zaczęły być wznoszone pierwsze kamienne domy.

Servius Tullius był niewolnikiem, ale otrzymał dobre wykształcenie. Tron Tarquinius otrzymane przez żonę. Przeprowadził szereg reform w wojsku, Rzym podzielony na zasadzie terytorialnej, wzbudziła wiele struktur obronnych. Dał prawa cywilnego plebejuszy, nadał wolność niewolników. I cieszył się powszechną miłością.

Tarquinius Superbus – ostatni, siódmy król Rzymu. Doszedł do władzy poprzez zamach stanu, brutalnie zabijając Serbii. Znacznie ograniczone prawa niższych klas, pozbawiając plebs wszystkie uprzednio udzieloną wolność. Wynik był napędzany z Rzymu wraz z synami. Zakończył swe życie w 510 podczas próby odzyskania władzy.

Tak zakończył się pierwszy, królewski epoka w życiu Wiecznego Miasta.