404 Shares 7047 views

Homo heidelbergensis lub Homo erectus. I wyglądał i co robił Homo erectus?

Zainteresowanie, co dzieje się w starożytnej epoki wydarzeń nie ustaje do dziś. Jest to zrozumiałe: najstarsze i starożytnych ludzi, choć różne od naszego wyglądu i sposobu życia są nasi przodkowie. Ewolucja nigdy się na chwilę zatrzymał się, przekształcając istot żyjących na Ziemi, przekształcając jeden rodzaj ludzi w drugiej.


Jednym z ustaleń archeologów popełnionych stosunkowo niedawno, pozwolił, aby dowiedzieć się, że oprócz wszystkich Cro-Magnon znanego i neandertalczyka istniała bardziej prymitywne formy ludzkiej, o nazwie homo heidelbergensis. Jaka jest różnica między rozsądnym istota z innymi? Co Odkrywców, archeolodzy i antropolodzy zrobili, badając jego szczątki? Odpowiedzi na te pytania postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Kiedy i przez kogo została odkryta Homo erectus

Fossil człowiek, nazwany „Heidelberg”, aby otworzyć niemiecki naukowiec Shotenzakom na początku 20 wieku w pobliżu niewielkiej miejscowości Heidelberg. Dlatego nadano mu taką nazwę. Głębokość kopalnych był około 24 metrów nad ziemią. Heidelberg człowiek, a raczej jego szczęki, łączy w sobie cechy zarówno prymitywnych (masywność i brak projekcji brodzie) i oznaki współczesnego człowieka (struktura zęba).

Naukowcy doszli do wniosku, że ten rodzaj prymitywnego inteligentnym stworzeniem żył we wczesnym plejstocenie (około 420.000 temu). Wskazała również, że szczątki są fragmenty ciał starożytnych nosorożców, koni, lwów i bawołów.

Badanie fragmentów czaszki pozwoliło nie tylko dowiedzieć się, jak wyglądać Heidelberg człowiek (wygląd człowieka prymitywnego, jak wiemy, można powiedzieć wiele), ale także na inne, bardziej ważnych odkryć. O nich będziemy wyjaśniać nieco później, a teraz starają się zrozumieć, że to był przodkiem człowieka z zewnątrz.

Szacowany wygląd

Heidelberg mężczyzna, zgodnie z założeniami naukowców, w wyglądzie nie w przeciwieństwie do samego Sinanthropus i Pithecanthropus. Opadający czoło, głęboko osadzone oczy, wystające do przodu masywne szczęki są uważane charakterystyczną cechą ludzi tamtej epoki. Szerokość grzbietu, podobny w konstrukcji do neandertalczyka, doprowadziły do wniosku, że jest to racjonalna istota, aby poruszać się na tylnych łapach, czyli na stopach, a także współczesnego człowieka. Wysokość Heidelberg mężczyzna był nieco ponad neandertalczyka, ale mniej niż człowiek z Cro-Magnon, który był najbliżej konstrukcji szkieletowej dla współczesnego człowieka.

Warunki istnienia człowieka w Heidelbergu

Heidelberg mężczyzna, sądząc po miejscu jego szczątków, żył w naturalnych jaskiniach, a także innych miejsc, gdzie można się schronić przed wpływami atmosferycznymi i drapieżnikami. Przedstawiciele tego rodzaju starożytnych ludzi już wiedział jak używać prymitywnych narzędzi. Jest to wskazane obok wyników kopalnych elementy sztucznie obróbce krzemu, który jest stosowany jako prawdopodobne skrobaki oraz łopatki.

Najstarsze i starożytnych ludzie wszędzie zaangażowane w zbieranie i polowania na zwierzęta, a osobą, o której mowa w tym artykule, nie był wyjątkiem. W swoich archeologów siedliskowych znaleziono kości zwierząt, które wydaje się być spożywane przez ludzi z Heidelbergu.

Klasy Heidelberg człowiek

Ten typ człowieka prymitywnego była nieodłącznym elementem życia w społeczeństwie własnej naturze. Heidelberg ludzie stworzyli duże grupy, więc łatwiej było polować i podnieść potomstwo i po prostu przetrwać w trudnych czasach. Uczynić prymitywny odzież ze skór Heidelberg człowiek wiedział, jak rozmawiać o tym znalezione resztki skór zwierzęcych. Na tej podstawie możemy śmiało powiedzieć, że tego rodzaju użycia narzędzi nie tylko fragmentów kamieni, ale także kości ryb i zwierząt (igieł, szydeł, i tak dalej. N.).

W Heidelbergu człowiek miał swój własny język?

Jak wiemy, w czasach starożytnych były różne rodzaje ludzi. Evolution „pracował” nad nie tylko ich wygląd, ale także na to, co nazywa się teraz umiejętności komunikacyjne, czyli zdolność do komunikowania się. Struktura szczęki i czaszki fragmentów znalezionych później Heidelberg ludzie pozwolił naukowcom stwierdzić, że mają one zdolność do wydawania artykułować dźwięki, to znaczy. Struktura membrany, szczęki i kanału kręgowego mówi też, że przodek ludzi było w stanie nie tylko publikują prymitywne dźwięki, ale również w celu utworzenia jednego wymówienie sylaby i wyregulować głośność. Oczywiście, możemy w tym przypadku chodzić o zestaw 10 wyrazów, nie więcej. Niemniej jednak ten fakt sugeruje mężczyznę Heidelberg jako racjonalnych humanoidów, zdolność do rozpoznawania dźwięków swoich współplemieńców, a więc poznać się z nimi na poziomie rozumu, zamiast instynktów.

Kanibalizm w społeczeństwie Heidelberg człowieka: tradycja żywności lub rytuał?

Opisane powyżej, choć zaskakującym odkryciu, ale nadal niektóre momenty Heidelberg mężczyzna został uderzony przez archeologów i antropologów więcej. Faktem jest, że wraz z gryzł kości zwierząt, naukowcy odkryli kości ludzi prymitywnych, którzy według nich pozostałe utwory po prostu ogryzionych. Jest inteligentny i posiadający już się podstaw mowy, człowiek pierwotny był kanibalem? Tak, jest. Chociaż liczba kości stwierdzono, że nie można powiedzieć, że ludzie Heidelberg codziennie jedli ich własnego rodzaju. Najprawdopodobniej kanibalizm był częścią rytuału, jako ofiar ludzkich kości, w przeciwieństwie do szczątków zwierzęcych, były oddzielone od reszty fragmentów znalezionych.

Heidelberg ludzie mają wielką wartość w badaniu prymitywnego społeczeństwa i ewolucji człowieka. To stwierdzenie jest nadal obarczona wiele zagadek, które muszą być rozwiązane.