373 Shares 4141 views

Leonurus leczniczy cardiaca: Wskazania do stosowania

Motherwort serce jako roślina lecznicza została po raz pierwszy wymieniona w encyklopedii 15 wieku. W medycynie ludowej, zaczął być używany bardziej w średniowieczu. W tradycyjnej medycynie, została wprowadzona dopiero w 1932

W Rosji istnieje ponad 11 gatunków traw, a tylko dwa z nich (Motherwort pięć ostrzy , i serce) są rośliny lecznicze. Encyklopedia ziół daje pełny opis tego wieloletnich. Roślina zaczyna kwitnąć od maja do września, owoce dojrzewają w lipcu. Łodygi mają dość wysoki Leonurus osiągnąć 2 metry długości. Wierzchołki liści rosną odnogi pęczka jak i przypominają ogon lwa.

Motherwort serce jest bardziej powszechne w glebach śmieci i nieużytków. Te farmaceutyki stosowane anteny część trawy, gdzie ogromną zawartością leku do mikro i makro. Jako część pozostawia wiele alkaloidów, garbniki, olejki eteryczne, mineralne sole, kwas askorbinowy, witamina PP, flawonoidów glikozydy, saponiny, cholinę, i więcej.

W badaniach klinicznych stwierdzono, że ekstrakt z ziela zwiększa odstępy między napady padaczkowe. Ponadto zmniejsza intensywność bólu głowy, zwalcza bezsenność, uspokaja układ nerwowy. Pozytywny wpływ na moc. Ponadto, jest wysoka sprawność oznacza się zapalenie mięśnia sercowego, choroby Gravesa-Basedowa, urazami mózgu, choroby serca, zawał mięśnia sercowego, i dystrofii.

Serdecznik pospolity stosowane w nadciśnieniu tętniczym i dystonii krążenia. Infuzje można wytwarzać niezależnie od suchego surowca. W tym celu 15 g trawy rozpuszcza wypełnione wrzącej wody i pary sosny (15 minut). Ekstrakt jest następnie ochłodzono i przesączono. jest dwa razy na dzień przez 50 g

Pokazuje zastosowanie wlewu w zjawiskach klimakterium, które są spowodowane przez nieuzasadnionego lęku, niepokój, kołatanie serca, pocenie się, duszność. Dobry efekt trawa ma wzdęcia, choroby przewodu pokarmowego. W połączeniu z waleriany głogu i mieszaninę wykazano zwiększenie pracy serca.

W sercu alternatywnej medycyny Motherwort (zdjęcie – w artykule) jest stosowany jako afrodyzjak, wzmacnia i odżywia środków. Zaleca się również w leczeniu robaków jelitowych. Należy zauważyć, że jest to wartościowy miód roślin. To przydziela wiele nektar: z jednego kwiatka pszczoła dostanie się do 600 g sacharozy. Miód ma właściwości lecznicze i przyjemny smak. Ma działanie przeciwzapalne na ciele i jest wskazany do stosowania w leczeniu ostrych chorób układu oddechowego.

Serdecznik pospolity aktywnie wykorzystywane w przemyśle. Z nasion uzyskanych olej tłuszczowy, z których jest wytwarzany lakiery uzyskanych nieprzepuszczające tkaniny i włókien. On również impregnowany papier. W medycynie weterynaryjnej, napary z roślin traktowanych bydła z różnych chorób serca i nerwic. Apteka nalewka alkohol można podawać dzieciom. To starożytne lekarstwo, które jest sprawdzane nie tylko naukowców, ale także czasu.

skutki uboczne

Ponieważ roślina jest bardzo trujący, powinna ona być stosowana w małych ilościach. W przypadku przedawkowania mogą obejmować następujące objawy: wymioty, biegunka, nadmierne pragnienie, ból w jelitach i obecność krwi w kale.