444 Shares 7840 views

Czy zakaźne zapalenie oskrzeli jest Uczymy się!

Każdy z nas okresowo myśleć o możliwości zakażenia, kiedy ktoś obok nas kaszle lub kicha. W takich chwilach martwimy się nie tylko o siebie, ale także o zdrowie naszych bliskich, zwłaszcza dzieci. Od razu zaczynamy w naszej głowie rozpoznać wszystkie choroby, które są zagrożone zakażeniem – ARVI, grypa, inne choroby. A jeśli osoba kaszle bardzo ciężko, staramy się pamiętać, czy zakaźne zapalenie oskrzeli.

Z łaciny to słowo jest tłumaczone jako "zapalenie oskrzela". Jeśli pacjent skarży się na ciężki kaszel, to zgodnie z wynikami badania lekarz może dokonać diagnozy jako ostrego zapalenia oskrzeli. Zwykle choroba zachodzi nagle, nagle. Traktują ją od antybiotyków przez dwa tygodnie. Atakom kaszlu towarzyszy świszczący oddech i świszczący oddech w płucach. W tym przypadku najprawdopodobniej masz obturacyjne zapalenie oskrzeli.

Odpowiadając na pytanie, czy zakaźne zapalenie oskrzeli, nie da się jasno odpowiedzieć. Ponieważ ta choroba może być przenoszona na inne osoby, ale wszystko zależy od przyczyny, która ją wywołała.

Przyczyny

Istnieją następujące powody, dla których może dojść do zapalenia oskrzeli:

 • Wirus.
 • Alergia.
 • Procesy autoimmunologiczne.

Więc jeśli przyczyną twojej choroby jest wirus, który dostał się do organizmu, to bardzo łatwo go zarażać. Jest przenoszony przez kropelki w powietrzu. Dlatego komunikując się z chorymi, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich środków ostrożności.

A jeśli ta choroba jest spowodowana procesami autoimmunologicznymi lub powstała z powodu reakcji alergicznych, wtedy odpowiadając na pytanie, czy zakaźne zapalenie oskrzeli można spokojnie powiedzieć: nie.

Zapobieganie chorobie typu wirusa jest takie samo jak w przypadku innych chorób zakaźnych:

 • Regularne wietrzenie.
 • Ostrożna higiena rąk, zwłaszcza po odwiedzeniu miejsc publicznych.
 • Smarowanie okolicy wokół otworów nosowych maścią oksolanową.
 • W razie potrzeby użyj maski ochronnej.

Jeśli masz palaczy w domu, uważaj na zdrowie swoich dzieci. Ich wdychanie dymu tytoniowego może przyczynić się do wystąpienia tej choroby.

Czasami myślisz o tym, czy przewlekłe zapalenie oskrzeli jest zaraźliwe?

To ten, który powtarza się kilka razy w roku. Wynika to z faktu, że oskrzela są podrażnione przez coś, a często na przykład z powodu dymu tytoniowego. Ten rodzaj zapalenia oskrzeli nie jest zakaźny. W przewlekłej chorobie kaszel jest stały lub nawracający, z wysiękiem. Zazwyczaj jest brudno lub jasno szary, świszczący oddech może pozostać przez długi czas. Jednak na tym etapie nie można już martwić się o to, czy zapalenie oskrzeli jest zaraźliwe dla innych.

Porady

Zalecenia dotyczące wczesnego odtworzenia:

 1. Nie należy samemu zażywać leków.
 2. Odwiedź lekarza.
 3. Weź wszystkie zalecane leki.
 4. Prowadzenie zdrowego stylu życia.
 5. Jedz naturalne produkty.
 6. Wykonaj ćwiczenia.
 7. W razie potrzeby wdychać.
 8. Nie palić tytoniu.

Pamiętaj, że ta choroba może łatwo wywołać astmę! Dlatego nie powinieneś naprawdę myśleć o tym, czy infekcyjne zapalenie oskrzeli. Postępuj zgodnie z zaleceniami dotyczącymi profilaktyki, a ryzyko zakażeń będzie minimalne. Martwiąc się o zdrowie dziecka, należy ostrzec: unikaj odwiedzania miejsc z nim podczas epidemii, ponieważ jest to zawsze potencjalne źródło infekcji. Nie bądź chory!