600 Shares 8835 views

Prawosławne święta w kwietniu i krótki opis

Prawosławne święta w kwietniu, można podzielić na dwie kategorie – święta, których daty są stałe i tych, którzy z roku na rok obserwuje się w różnych dniach. Ten w pełni zastosowanie do całego kalendarza prawosławnego. Dlatego mówiąc o święta miesiąc, należy określić w danym roku.


Najbardziej radosne święto w roku

Wyliczanie prawosławnych świąt w kwietniu 2015 roku, przede wszystkim powinien być nazywany Niedziela Wielkanocna. Ortodoksyjni chrześcijanie na całym świecie obchodzą wielkie wydarzenie – zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Biorąc gładzisz grzechy świata, który zadośćuczynił za ich cierpienia na krzyżu i zmartwychwstanie otworzył drogę do życia wiecznego dla wszystkich, którzy w Niego wierzą, gotowi pójść za nim. Wielkanoc – największe święto nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok.

Wejście w Jerozolimie

Dokładnie tydzień przed Wielkanocą, oznacza wejście do Jerozolimy. To dwanaście wielkie święto ruchome. 05 kwietnia Prawosławny kalendarz zaczął liczyć ostatnie siedem dni ziemskiej służby Jezusa.

W tym dniu, wiwaty tłumów „Asan” przywitał go w drodze do Jerozolimy. Zgodnie ze zwyczajem tamtych latach, droga przed nim porozrzucane gałęzie palm rosnących w obfitości w Palestynie. W naszym północnym klimacie, nie rosną, więc zastąpienie święto jest wierzba, i że przynoszą do kościoła. Stąd nazwa – Niedziela Palmowa. Wszystkie kolejne tygodnie w pamięci cierpienia Jezusa Chrystusa nazywa się Święty. To poprzedza Wielkanoc – jasną i radosną uroczystość. 05 kwietnia Prawosławny świat będzie pamiętać to wielkie i tragiczne wydarzenia.

Lazarus sobota

Następnego dnia, w którym chcesz się zatrzymać – 4 kwietnia. święto religijne, obchodzone w tym dniu zwanym Lazarus sobotę. Ustawić ją na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Łazarza. Opis tego wydarzenia jest zawarty w Ewangelii. Pan przywrócił do życia, który zmarł kilka dni przed tym brat Marty i Marii, w której dom był często.

Cud w głębokiej i szczerej wiary w Niego. Kościół, znakowanie uroczystość pokazuje, że nic nie jest niemożliwe dla Boga. „Według wiary waszej będzie Ci” – te słowa Jezusa są niezbędne dla każdego cudu. Lazarus sobota jest czasami nazywany Palm, ponieważ jest zawsze poprzedzone Niedzielę Palmową.

Ale data Wielkanocy każdego roku się zmienia, czasami może spaść w maju. Odpowiednio, i dwanaście wielkie ruchome święto związane z nim, również nie mają stałego wyboru. Święto wjeździe do Jerozolimy, choć rzadko, ale okazuje się w marcu. Jednakże istnieją dni, które są trwale oznaczone w kalendarzu prawosławnym jako święta. Porozmawiajmy o nich.

Święty człowiek, który przeżył okupację

Pierwszy dzień, w którym się zatrzymać, to jest 03 kwietnia. Które święto jest obchodzone tego dnia, wiesz, może nie wszystko, ale na pewno zasługuje na uwagę. W tym dniu Kościół obchodzi wspomnienie św św Serafima Vyritskogo. W ciągu swego życia na ziemi jest oddzielona od nas bardzo małym przedziale czasowym. Po przeżyciu 83 lat, odszedł do Pana w 1949 roku. Gifted żywy dowcip i talent, przez pół wieku, zanim ślubów monastycznego, robi interesy, zgromadził znaczny majątek. Ale wybierając ścieżkę służby Bogu, wielebny dał wszystkim ludziom, odcięci od świata. Jego nazwisko jest ściśle związana z regionem miejscowości Vyritsa, gdzie przez dwadzieścia lat wielebny prowadzone główny atut monastyczne – a starsi feat. On służył do swych duchowych dzieci w okresie represji stalinowskich, a podczas okupacji, w trudnych latach powojennych. Przez świętych, został kanonizowany w 2000 roku.

zwiastowanie

Następnego dnia – w dniu 7 kwietnia Orthodox święto zwane Zwiastowania. To wydarzenie opowiada ewangelię. Opowiada, jak Pan przez swego posłańca, święty Archanioł, wprowadził swoją największą misję – jego ciało, aby pokazać światu Zbawiciela. Zdarzenia takie znaczenie dla ludzkości nie jest jeszcze znana.

Z pokorą i wiarą wzięła jego słowa Maria. To bezwarunkowo akceptowane wiadomości. W czystej, dziewiczej dusza nie urodziła cienia wątpliwości wszechmoc Boga. Jego wola Była gotowa do bezwarunkowej kapitulacji. To dlatego, że 07 kwietnia – Orthodox święto, tak szanowany przez wszystkich.

Flashback żony nosicieli

Pamiętając prawosławnych świąt w kwietniu, nie wspominając o liczbę 26. I choć nie jest wymienione na liście specjalnie znanych świąt, ale wszystko z nim rozmawiać. W tym dniu w służbie świętych pamiętanych żony nosicieli. Są kobiety, które wcześnie w sobotę rano, kiedy istnieje tylko promyk świcie, przyszedł do grobu Zbawiciela, aby wykonać rytuał przepisanej prawem żydowskim. Przywieźli ze sobą smaki i zapachy (Precious Oil – świata), który zamierza namaścić Jego ciało, przygotowując się do pochówku. Były to pierwsze usłyszał od anioła wieść o cudownym zmartwychwstaniu Chrystusa, w jej pierwszy uwierzył.

Ogólnie rzecz biorąc, rola kobiet w służbie Pana, jest bardzo duże. Oni poszli za nim wszędzie, próbując pozbyć się swoich pracach domowych. Oni nie uzdrawiał chorych i wskrzeszał umarłych, lecz z głęboką wiarą i zaangażowaniem do Chrystusa zdobył koronę świętości. Ten dzień jest obchodzony jako ortodoksyjna Dnia Kobiet.

życie naszego narodu nie można sobie wyobrazić bez świąt prawosławnych. Ze swej natury wykraczają one poza zwykłymi uroczystości, reprezentujący święta i wesołość. Nie jest przesadą stwierdzenie, że powrót do korzeni naszej kultury narodowej. Prawosławne święta w kwietniu, są one nieodłączną częścią.