581 Shares 5013 views

Prawdziwe i łojotokowe egzemy – opis, leczenie, zapobieganie

Zazwyczaj zaczyna łojotokowe egzemy na części głowy, głowy, stopniowo rozszerza. Przejawia się w postaci płatków przetargowych, które mogą być łatwo usunięte. Włosy mogą wypadać. Skórę za uszami, na skroniach, czoło czas czerwone i pokryte same łuski. Proces ten może być zlokalizowany w piersi, w zakresie między ostrzami. W tych dziedzinach, istnieje różnych miejscach wielkości żółtoczerwone łuskach lub skorupy (kolor żółtawy).


Warstwy zwiększa i łojotokowe zapalenie skóry przechodzi na policzkach, zdobywając dalsze twarz całkowicie. W czerwieni skóry i staje się mokry płatków. Zaczyna moczyć skórę i uszy, pokryte skorup charakterystyczny kolor żółtawy. Warstwy znajdujące się pod włosami jest znacząco zwiększona.

W ciężkim zapaleniem skóry łojotokowe rozciąga się prawie wszystkie otwarte obszary ciała: szyi, klatki piersiowej, pleców i ramion. Włosy wypadają. Świąd może być nieznaczny, ale staje się silniejszy w niektórych przypadkach. Dzisiaj, łojotokowe zapalenie skóry mogą być skutecznie leczone. Rozwinąć się w każdym wieku, ale najczęściej do trzydziestu i po pięćdziesięciu latach.

To prawda, jak łojotokowe egzemy, jest formą wyprysku. Zaczyna się ostro i w każdym wieku. Najczęściej staje się przewlekły, okresowe ostrzenie. Podczas zaostrzeń wlać mikroglobulek, które szybko otworzyć. Narażone punkt erozji, noszące nazwę wypryskowe studzienek. Po suszeniu są małe brązowy. Przejście do stopniowego przewlekłym stadium towarzyszą zastoinowej rumień, waga pęknięć. Ogniska różnych rozmiarach, kształtach rozproszone, rozmyte. Proces ten jest często symetryczne, zlokalizowane w tylnej części rąk, stóp, ramion, pośladków, klatki piersiowej, twarzy. Pacjenci swędzieć.

Wyprysk. Leczenie i profilaktyka.

Nie poddawaj się, jeśli znalazłeś wyprysk, leczenia tej choroby może być. Wynik zależy od formy leczenia, stadium choroby i indywidualnych cech organizmu. W większości przypadków pacjent odzyskuje całkowicie. Poza ustalonym indywidualnego traktowania, konieczne jest podniesienie układ odpornościowy, aby stworzyć warunki, które pozwolą uniknąć stresu, zadbać o usunięciu czynników drażniących zewnętrznych. Na przykład, pocenie podrażnia skórę i może spowodować nową epidemię. W związku z tym, w pomieszczeniu (w pracy, w domu), temperatura powinna być zbliżona do + 23 ° C, przy wilgotności względnej 60%. Pomieszczenie powinno być wentylowane. Minimalne dywany, meble tapicerowane i inne źródła nagromadzenia kurzu. Codzienne czyszczenie na mokro z lokalu. Ograniczenie (a lepiej wyjątek) substancje podrażniające skórę: rozpuszczalniki, farb, lakierów, proszki itp Pralnia wybrać hipoalergiczne środki. Palenie jest możliwe w mieszkaniu. Zminimalizowanie kontaktu z roślinami, generatorów pyłku. Dozwolone Nie poleca zawartość (sucha karma, wełna i pióra są alergeny). Nie nosić ubrania, które może powodować podrażnienia (wełna, z szorstkich tkanin). Kąpiel więcej niż dziesięć minut, w temperaturze powyżej 40 ° C jest niepożądane. Nie trzeć ani myć skórę. Jako środek czyszczący stosuje się korzystnie te, dla wrażliwej skóry z minimum dodatkowych. Dostosować relaksu trybu i pracy.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać diety. To jest indywidualna dla każdego i musi być zgodna z lekarzem. Produkty białkowe często powodują reakcje alergiczne, należy rozważyć ten fakt. Produkty, które miały alergię, są całkowicie wyłączone. Minimalny czas trwania diety – rok. Szczepienie wykluczone okresy zaostrzeń.

Przy leczeniu tradycyjnie stosowane środki odczulające (antimediatornye): "Erius" "Suprastin" "Telfast" "Diazolin" "Kestin" "Tavegil" anty-serotonina ( "Peritol"). Jednakże, większość tych leków uzależniających (z wyjątkiem „Telfasta” i „Erius”), w związku z czym jest konieczne przeplatanie użytych środków. Wstrzykiwalna wyznaczony siarczanem magnezu, wapnia, tiosiarczan sodu. Leki „ENTEROSGEL”, „Uvisorb”, „Rekitsen” przyczyniają się do usuwania alergenów. Ponadto, powołany środków przeczyszczających i moczopędnych ( „furosemid” „Senade” „Dufalac”), pożądane jest, aby pić więcej. Przy silnym świądem ilustruje preparat „prednizolon”. Jako środki uspokajające przypisanych: waleriana, Motherwort itp Wymagane immunostymulujące odbioru .. Oznacza "Trental", "Teonikol", poprawiają krążenie krwi. Jeśli to konieczne, przypisano przeciwpasożytnicze leczenia. Zasadnicze wymagania są przywrócenia flory jelitowej i poprawę funkcji wątroby.

Ponadto jest ono pokazane climatol- i Balneology korzystnie jesienią i wiosną.