548 Shares 2498 views

Wartość snu i konsekwencje braku

Sen – to naturalny proces, w którym dana osoba jest w stanie minimalnej aktywności mózgu i ma obniżoną odpowiedź na otaczający nas świat. Można powiedzieć, że sen jest szczególnym stanem świadomości, który obejmuje kilka etapów, które są regularnie powtarzane w ciągu nocy. Pojawienie się tych etapów związanych z aktywnością różnych struktur mózgu.

etap snu

Są powolne i szybki sen. Powolne trwa 90 minut i ma kilka etapów:

1. Po pierwsze – senność, które mogą towarzyszyć omamy i halucynogenów senne myśli. W tym okresie, zmniejszona aktywność mięśni, może wystąpić hipnagogicznej szarpnięć.

2. Drugi – lekkie snu, która trwa 20 minut, a charakteryzuje się spowolnienie serca i spadek temperatury. W tym czasie osoba, która śpi, łatwo obudzony. Najbardziej wrażliwy jest słuchowego analizator.

3. Trzeci – REM snu.

4. Czwarty – najbardziej głęboki sen delta. Na tym etapie trudno jest obudzić osobę. Prawie 80% z marzeń, lunatycy i przypadków moczenia nocnego zarejestrowanych w tym okresie.

REM została odkryta i Kleytmanom Aserinskim. Odkryli gwałtowne wahania w aktywności elektrycznej mózgu u ludzi, którzy śpią.

Należy zauważyć, że istnieje teoria korowej sen, że hamowanie odruchów warunkowych i snu – identycznych procesów. Tak więc, I.P. Pavlov uważa się za wewnętrzne hamowania jako zjawisko miejscowego stosuje się tylko do pojedynczych komórek kory mózgowej. Spać, podczas gdy on uważany za napromieniowania hamowania na dwie półkule, i innych części centralnego systemu nerwowego.

Jaka jest wartość snu?

Każdy wie, że dla pełnego badania lub prace muszą odpocząć. Jedną z głównych form rekreacji to tylko sen. Podczas jego ciała przywraca jej energię, która miała miejsce w okresie czuwania. Ponadto, sen jest odpowiedzialna za ochronę psychologicznej i przetwarzania informacji, a także za komunikację między świadomością i podświadomością.

Można argumentować, że wartość snu jest to, że jest to konieczne do utrzymania zdrowia ludzkiego oraz zapewnienia jego efektywności. Należy również zauważyć, że podczas snu najbardziej aktywnego wypoczynku i odzyskania włókien mięśniowych, szczególnie po wysiłku, a także poddać procesom odzysku w całym organizmie.

Trzeba powiedzieć, że w czasie czuwania komórki nerwowe znudzi. W celu zapobieżenia ich niszczenia pewnej liczby godzin snu. Interesujące jest to, aby wiedzieć, że w różnych porach dnia wartość snu może być znacząco różny. Ponadto, opcja ta może zależeć od tego, czy jest to człowiek „skowronek” lub „sowa”, czyli od indywidualnych cech i zwykłych procedur.

Ile godzin trzeba spać?

Normalny czas trwania snu, który byłby wystarczający dla optymalnego odzyskania siły i energii, zmienia się w zależności od wieku. Oczywiste jest, że, na przykład, noworodek śpi znacznie więcej. Dla niego to normalny czas trwania snu wynosi około 11-23 godzin. Wraz z wiekiem maleje. W wieku dwóch, dzieci mają tendencję do snu na 10-12 godzin, od 2 do 4 lat – około 5-6 godzin.

Istnieje założenie, że wartość snu w różnych porach dnia może być inna. Współczesne życie jest dość nasycony, więc ludzie często zapominają o znaczeniu spokojny sen. Dla zdrowej osoby jest mało snu przez 12 godzin, co odpowiada w pełni zregenerować. Jeśli podasz wartość snu na dobę, jest możliwe dokonanie właściwej tabeli.

Tabela wartości sen nocy

czas

wartość snu w ciągu 1 godziny

19.00-20.00

7:00

20.00-21.00

6:00

21.00-22.00

5:00

22.00-23.00

4:00

23.00-00.00

3:00

00.00-01.00

2:00

01.00-02.00

1:00

02.00-03.00

30 minut

03.00-04.00

15 minut

04.00-05.00

7 minut

05.00-06.00

1 minuta

Biorąc pod uwagę wartość snu (patrz tabela powyżej), możemy stwierdzić, że ciało spoczywa odpowiednio, jeśli śpisz w analogicznym zegara. Inny sen nie przynosi wystarczających korzyści.

Konsekwencje złego snu

Należy zauważyć, że w przypadku chorób lub ekstremalnych podkreśla potrzebę podwyżek snu. Jeśli reszta nocy trwa niewystarczającą ilość czasu, to istnieją następujące naruszenia:

• zakłócenia hormonalne;

• negatywne zmiany w metabolizmie;

• wzrost ryzyka raka patologii;

• zwiększyć szanse na rozwój chorób układu krążenia;

• zmniejszenie odporności;

• Niski poziom całkowitego tonu ciała;

• niedostateczny rozwój uwagi i sprawności;

• pobudzenie psychoruchowe;

• brak szybkiej reakcji i wytrzymałość.

Ponadto, każda osoba może zauważyć pamięć i pogorszenie nastroju, jeśli nie na tyle co najmniej 3 godzin snu, ale należy pamiętać, że przewlekłość ma również negatywny wpływ na organizm. Po odpoczynku na noc za cały dzień ludzie czują się wiotki i przeżywa pewien dyskomfort.

Aby sen był pełny, należy zainstalować indywidualny czas jako optymalny relaks układu nerwowego jest kluczem do dobrej tolerancji różnych obciążeń w ciągu dnia, jak również zapobieganie nerwic.

Co należy zrobić, aby poprawić sen

Do snu sen przyniesie maksymalne korzyści, konieczne jest dostosowanie trybu dnia. Wskazane jest, aby iść spać i obudzić się w tym samym czasie. Gdy zaburzenia snu nie jest zalecana natychmiast podjąć środki nasenne, lepiej jest stosować inne metody, które nie rozwijają patologicznego uzależnienia.

Co do zasady powinny być przestrzegane? Oto niektóre z nich:

• przed snem nocnym powinny unikać stresu emocjonalnego;

• jadalny zaleca się nie później niż 3 godziny przed snem;

• wynik pozytywny zapewnia wentylację pomieszczenia;

• należy zwrócić uwagę do jakości poduszki i materace;

• przydatna przed snem pospacerować, intensywne ćwiczenia są przeciwwskazane;

• Dobry efekt daje masaż głowy przez kilka minut;

• Można przeprowadzić ogólną relaksujący masaż ciała;

• uspokajająco mieć zabiegi wodne;

• W razie potrzeby można skorzystać z autosugestia, który obejmuje różne metody relaksacji;

• Nie pij przed pójściem do łóżka, kawy mocnej herbaty lub innego toniku; Ponadto wskazane jest, aby nie pić dużo płynów w godzinach wieczornych, budzą się trudno jest mocno ponownie zasnąć.

Przestrzeganie tych zasad będzie zdrowy i zawsze wesoły.