354 Shares 5155 views

Elbrus Tedejew: biografia i zdjęcia

Elbrus Tedejew – człowiek z kompleksem, pełnym kontrastów biografii. Pochodzący z Osetii Północnej, że wielokrotnie chwalone na arenie sportu Ukrainy i reprezentujących najwyższy organ ustawodawczy, został skazany w sprawach karnych … Jak to było możliwe, aby osiągnąć wyżyny sportowych i politycznych sfer tylko facet z Władykaukaz? O tym – poniżej.

Dzieciństwo i młodość

urodzony Tedeyev Elbrus w małej wiosce Nogir że w sąsiedztwie Władykaukaz, 5 grudnia 1974 roku. Jako dziecko, stałem interesują się sportem i był gotowy dla niego zrobić wielkie ofiary. Na przykład, wiadomo, że od 11 lat, chłopiec pokonał regularnie chodzić 10 kilometrów tam iz powrotem pomiędzy Nogirom i Władykaukaz, aby dostać się do siłowni. Zajęcia w zapasach odbyły się na stadionie „Dynamo” głównym miastem Osetii Północnej. Pierwszym trenerem był zwycięzca Tedeyeva Pucharu Świata i zwycięzca mistrzostw Związku Radzieckiego Artur Bazaev.

Przeprowadzka do Kijowa

W 1993 roku, dziewiętnaście Elbrus miał okazję wystąpić na mistrzostwach Rosji, gdzie utalentowanym sportowcem zauważyłem Boris Savlohov – również pochodzący z Osetii. Savlohov w czasie stałego pobytu w Kijowie, był wybitnym sportowcem i był dobrze znany w kręgach przestępczych. Spotkał się z rodakiem i zaprosił go, aby przejść do Ukrainy. Nie wiadomo, że ten specjalny oferowane początkujących Boris Soslanovich, ale Elbrus Tedejew uzgodnione. Przeniósł się do Kijowa, zmienił obywatelstwo i od razu zaczął trenować pod okiem jego brat patrona – Ruslana Savlohova.

O okresie Tedeyev wspomina z nostalgią dzisiaj. Mówi, że był wtedy żyć, nie znając troski i kłopoty. Boris Soslanovich dał mu samochód, pod warunkiem, schronienie i stałą pensję. Młody człowiek nie musiał myśleć o ich codziennym chlebem, i cały czas poświęcał na szkolenie.

Brilliant sportowa kariera

Oporowe ćwiczenia dały o sobie znać. Dzięki nim dzisiaj Elbrus Tedejew – sportowiec z imieniem i dużą liczbę nagród.

Po roku pracy po przeniesieniu sportowiec instruktora ukraińskiego zespołu w freestyle wrestling w Ministerstwie Młodzieży, Rodziny i Sportu, w 95. Tedeyev został mianowany kapitanem drużyny. A potem poszliśmy solidne zwycięstwo. Trzy razy (95, 99 i 2002) Elbrus został mistrzem świata; dwukrotnie (94-m 99 m) – Champion Europejskiej. Na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku zdobył brązowy medal, a „złoto” było w Atenach 2004. Podczas ceremonii zamknięcia Olimpiady Rosjanin został powierzony do przewozu Państwowej flagę Ukrainy, a potem miliony ludzi dowiedział się o niejakiego Elbrus Tedejew. Zdjęcia z jego zdobione pierwszych stronach nie tylko Ukrainy, ale również zagranicznych nośników druku.

Później, sportowcem, kiedy był zastępcą, mówi, że wszystkich swoich osiągnięć, poświęca swoją nową ojczyznę – Ukraina. I Tedeyev lubi mówić o szczególnym stosunku do sportu, który był on i jego towarzysze w tym czasie. Są przeszkoleni niemal przez całą dobę, z tym fanatyzmem, dzięki czemu krótkie wytchnienie tylko małe przekąski.

formacja

Jakoś między treningu i zawodów Elbrus Tedejew miałem jeszcze czasu, aby dowiedzieć się, zrozumieć, być może, że wiek sportowca nie jest zbyt długa. W 2003 roku został absolwentem Państwowego Instytutu Szkoleń Fizycznej i Sportu; W 2005 roku ukończył studia prawnicze z Narodowego Uniwersytetu Kijowskiego Kultury i Sztuki, a jednocześnie jest absolwentem Master of Charkowie Akademii Szkoleń Fizycznego i Sportu.

Elbrus Tedejew – polityk. Początki kariery

Jadąc do mistrza świata i polityki olimpijskim dla wielu stał się wielką niespodzianką. A sam zawodnik, jak widać, nie pielęgnowane z młodzieżowych takich planów. Niemniej jednak od 2006 Elbrus Tedejew – zastępca Rady Najwyższej piątej kadencji. Jako bezpartyjny, był na liście Partii Regionów pod numerem 103 i przekazywane. Mówiono, że Regionalsy specjalnie zatrudnieni podczas silnych młodych mężczyzn z wybitnych cech bojowych, ponieważ byli w opozycji, i gotowe do zaciętej walki o władzę. Rzeczywiście, nie Tedeyev ani jego współpracownicy na sport Arkallaev i Volkov, spadła również do parlamentu z listy Partii Regionów, specjalnej aktywności w sali posiedzeń nie różnią. Ale w różnego rodzaju walk były wielokrotnie widziałem. Uczestniczyli w blokowania i odblokowywania stoisk, pod warunkiem uczestników fizpodderzhku antykryzysowych rajdy koalicyjnych pod murami Trybunału Konstytucyjnego, i tak dalej.

Oficjalnie Elbrus Soslanovich składał się z Rady Najwyższej ds Rodziny, Młodzieży i Sportu, a także pracował w stosunkach międzyrządowych – z Rosji, Białorusi, Litwy, Azerbejdżanu, Korei, Peru, a nawet z Republiki Konga.

Nawiasem mówiąc, poseł trwało wystarczająco długo. W 2007 roku udał się do parlamentu w pierwszych wyborach, w 2012 roku ponownie otrzymał mandat, już członkiem Partii Regionów.

Wiadomo specjalny Regionalsy oddanie i żarliwa miłość do swojego lidera, a prezydent Ukrainy od 2010 do 2014 Viktoru Yanukovichu, którego nazwał swego króla i Boga, a jedyną nadzieją dla całego kraju.

Historia Golosijwska

Jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych, wielu uwierzyło, że Elbrus Tedejew – członek grupy przestępczej „Sołocha” kierowanego przez jego mentora i rodaka Boris Savlohovym. Fakt ten został nawet nagrany przez organy ścigania – nazwisko sportowca i innych danych leży w OCD bazy „Scorpion”. Naturalnie, freestyle zapaśnik on odmawia udziału w żadnej grupy o charakterze przestępczym. Ale w tym samym czasie na bieżąco, aby angażować się w wątpliwe, a czasami mówiąc „nudnych” historie.

Na przykład, jeden z pierwszych skandali stał Goloseevsky. W 2009 roku w Goloseyevsky parku odbyła się starcia ze strzelaniną w Kijowie, w wyniku których rannych i zabitych. Na miejscu starcia widziano Tedeyeva samochód z liczbą posłów. Za kierownicą, jednak to nie był wybór Ludowej i niejaki Robert Tedeyev.

Sprawa jest pod osobistym nadzorem ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy Jurij Łucenko, który publicznie oskarżony o udział w Elbrus Soslanovich (choć pośrednio) do krwawego showdown. Poseł nie uznają ten fakt, a także zaprzeczyć, że Robert Tedeyev – jego kuzyn, choć ten ostatni twierdził coś przeciwnego. Obecność samochodów na ziemi sportowca wyjaśnione przypadek.

W rezultacie, na wysokości skandalu, kiedy pachniało izolację alarmowy, Łucenko wziął z powrotem wszystkie swoje oskarżenia i Tedeyev uciekł.

Cave story

Innym ponura historia miała miejsce w 2012 roku. Podczas rozbiórki jednego z nielegalnych MAFov w centrum Kijowa w sprawie pracowników użytkowych zaatakowane przez niezidentyfikowanych osób, którzy ich pokonać. Który przybył na miejsce policję, zbyt ciężko dziedziczone z „staruszku”. A kiedy bandyci nadal związany i wysłany do więzienia, dla nich, aby wstawiali MP Tedeyev. I przestępcy zostali zwolnieni bez postawienia zarzutów i procesu.

Herszt „titushek”

Skojarzyć nazwę Elbrus Tedejew i tzw tituszki znane ze swoich ataków na uczestników evrorevolyutsii na Ukrainie 2013-2014. Jest on oskarżony o który zebrał sportowców i wysłał je do różnych zadań, które mają chronić interesy orzeczenia w momencie Partii Regionów. Czym dokładnie są te środki ochronne, nie jest łatwe do odgadnięcia.

Tedeyev i euromajdan

Także to nie będzie trudne do odgadnięcia, a po której stronie był gorącym zwolennikiem Partii Regionów zimą 2014-2015, euromajdan.

Organy ścigania nie udało się znaleźć żadnych dowodów potwierdzających zaangażowanie Tedeyeva i jego ludzi w pobiciu działaczy. Ale wiele poszlak. Na przykład, w nocy z 30 listopada, kiedy to zostały one podzielone i dotkliwie pobity studentów na Majdanie, zastępca ze znanym antimaydanovtsami Dmitriem Shentsevym i Nestorom Shufrichem był w biurze szefa administracji Kijów Aleksandra Popova. I te nocne spotkania, naturalnie, spowodował wiele pytań od dziennikarzy. ludzie media spekulowały, że cała trójka pracowała przez ciemne scenariusze, a nawet, być może, wysłał do obszaru „titushek”, co wywołało „Golden Eagle” dla trudnych działań przeciwko działaczom.

I praktycznie nie ma wątpliwości, że wśród dziennikarzy doprowadziły Tedeyev „tituszki” napastnikowi po kilku tygodniach z „berkutovtsy” rewolucjonistów w różnych dzielnicach Kijowa.

Tedeyev dzisiaj

Co robi dzisiaj Elbrus Tedejew Soslanovich, gdy jego pan i nie jest już u władzy, a Partia Regionów w Parlamencie zastąpione przez inne siły?

On już nie jest zastępcą, a polityka jest wystarczająco daleko. Jednak nie można nazwać zhańbiony i podziemne były sportowiec nie siedzi. Okresowo uczestniczy w wielu konferencjach poświęconych problematyce sportu, publicznie komunikuje się z szefów odpowiednich służb, a także wystąpił w sali sądowej burmistrza Charkowa Gennady Kernes, z którymi obsłudze.

Zatem można stwierdzić, że były Regiony Tedeyev jest dziś dość aktywne życie społeczne.

Tytuły i wyróżnienia

Nagrody Elbrus:

 • Honorowy Medal of Honor od prezydenta Ukrainy.
 • Order „Za Zasługi”, pierwszy stopień.
 • Order „Za Zasługi”, drugi stopień.
 • Krzyż „Za odwagę” – znak Prezydenta Ukrainy różnic.
 • Dyplom Ministrów Ukrainy.
 • Uhonorowany Mistrz Sportu Ukrainy.

plasuje:

 • Zastępca przewodniczącego parlamentarnej komisji rodziny, młodzieży, turystyki i sportu.
 • Zastępca szefa Delegacji do spraw stosunków z Turkmenistanem.
 • Zastępca członkiem delegacji do Zgromadzenia Czarnomorskiej Współpracy Gospodarczej.
 • Członek Grupy do spraw stosunków z Peru.
 • Członkiem Delegacji do spraw stosunków z Federacją Rosyjską.
 • Członkiem Delegacji do spraw stosunków z Azerbejdżanem.
 • Członkiem Delegacji do spraw stosunków z Litwą.
 • Członkiem Delegacji do spraw stosunków z Republiką Konga.
 • Członkiem Delegacji do spraw stosunków z Białorusią.

Na osobiste

Na osobiste przodu, były polityk, sportowiec jest również w porządku. W przeciwieństwie do natury karnej skandali w historii miłosnych nie widziałem niejakiego Elbrus Tedejew. Jego żona – Faina Tedeyeva – siedem lat młodsza od męża. To nie działa, zajmuje się dzieckiem i domem. Para ma córkę Dianę urodzonego w 2002 roku.

Jeśli mówimy o pasji i hobby mistrz, wiadomo, że jest bardzo lubiący taniec i choreograficznych talentów wielokrotnie wykazano w różnych partii. A Internet jest w filmie public domain gdzie Elbrus Tedejew tańczy lezginka. To podoba Osetii fanów, słynne dla pierwszej klasy walki w ringu i nie tylko.