815 Shares 5561 views

Kto jest Cezar, a co on jest sławny?

Większość współczesnych ludzi zna nazwę Yuliya Tsezarya. Jest on wymieniony jako nazwa dla sałaty, jeden z letnich miesięcy, a także w filmie i telewizji. Co to jest historyczne postać podbite ludzie, którzy pamiętają ten Cezar, nawet po dwa tysiące lat po jego śmierci?

pochodzenie

Początkowo przyszły dowódca, polityk i pisarz pochodził z rodziny patrycjuszy Juliana. W pewnym momencie ta rodzina odegrała znaczącą rolę w życiu Rzymie. Jak każdy starej rodziny, mieli własną wersję mitycznego pochodzenia. Wyrównać ich nazwisk doprowadziły do bogini Wenus.

Guy matka była Aurelia Kotta, pochodził z zamożnej plebejuszy. Według nazwy jest oczywiste, że jej rasę nazwano Aureliusza. Ojciec był Gajusz Yuliy Tsezar starszych. To on należał do patrycjuszy.

Intensywne dyskusje trwają od roku urodzenia dyktatora. Najczęściej określany jako 100 lub 101 pne Nie ma też zgody co do liczby. Powszechnie określa się jako trzech wersjach: 17 marca, 12 lipca, 13 lipca.

Aby zrozumieć, co należy do Cezara, powinien odnosić się do jego dzieciństwa. Dorastał w dzielnicy Rzymu, który miał raczej złą renomę. Uczył się w domu, nauka greckiego języka, literatury, retoryki. Znajomość greki pozwoliło mu otrzymać dalszą edukację, ponieważ większość prac naukowych pisanych na nim. Jednym z jego nauczycieli był słynny mówca Marcus Antonius Gnipho, który kiedyś uczył Cicero.

Przypuszczalnie w 85 rpne Facet musiał prowadzić rodzinę Juliana z powodu niespodziewanej śmierci ojca.

Osobowość: wygląd, charakter, zwyczaje

O wyglądzie Gaya Yuliya pozostawia wiele opisów wykonany wielu jego rzeźbiarskie portrety, w tym całe życie. Cezar zdjęcia (przebudowy), które przedstawiono powyżej, był, według Swetoniusza, wysoki, jasnej karnacji. Był dobrze zbudowany i miał ciemne, żywe oczy.

Polityk i dowódca wojskowy raczej starannie dbać o siebie. Odciął sobie paznokcie, ogolone, wyrwane włosy. Z łysiny w przedniej części głowy, ukrywał go w każdy możliwy sposób, czesanie włosów z koroną na czole. Według Plutarcha, budowa ciała Cezara była bardzo krucha.

Starożytni pisarze byli zgodni, że dyktator miał energicznie. On szybko reagować na zmieniające się okoliczności. Według Pliniusza Starszego, został komunikacji z wieloma ludźmi drogą korespondencyjną. W razie potrzeby, dyktator mógł czytać i dyktować kilka listów do sekretarzy różnych odbiorców. W tym przypadku, nie mógł w tej chwili coś napisać.

Gay Yuly prawie nie pił wina i był bardzo skromny w żywności. Jednocześnie, on wyciągnął wojskowe kampanie luksusowych przedmiotów, takich jak podłogi mozaikowe, drogich potraw. Kupił obrazy, rzeźby, piękne niewolników.

Życie rodzinne i osobiste

Yuliy Tsezar, którego biografia jest uważany za oficjalnie żonaty trzy razy. Chociaż jest też informacja, że przednia z tych małżeństw, został zaangażowany do Kossutsiey. Jego żonami były:

 • Cornelius konsul rodziny.
 • Pompejusz – wnuczka dyktatora Sulla.
 • Calpurnia – przedstawiciel bogatego plebejskiej rodziny.

Cornelia i dowódca miał córkę, którą był żonaty z kolegą Gnejusz Pompejusza. Jeśli chodzi o jego związek z Kleopatrą, miały one miejsce podczas gay Yuly był w Egipcie. Po że Kleopatra miała dziecko, co dało nazwę aleksandryjski Cezariona. Jednak Yuliy Tsezar nie uznają go za swojego syna i napisał w swoim testamencie.

Wojskowa i polityczna działalność

Na początku swojej kariery była pozycja Flamena Jowisza, który Guy wziął w BC 80s Do tego on anulowany zaangażowanie i poślubił córkę Cornelius Cinna, który nominowany go do tego zaszczytnego postu. Ale rzeczy szybko zmieniło, gdy Rzym został zastąpiony przez władzę, a Guy musiał opuścić miasto.

Zrozumieć, co należy do Cezara, pozwala wiele przykładów z życia. Jednym z nich jest przypadek, kiedy został schwytany przez piratów dla okupu. Polityk został odkupiony, ale zaraz potem, zorganizowany schwytania porywaczy i rozstrzeliwali, ukrzyżowany.

Kto był Yuliy Tsezar w starożytnym Rzymie? Pełnił następujące pozycje:

 • papież;
 • trybun wojskowy;
 • kwestor w sprawach finansowych w dalszym Hiszpanii;
 • nadzorca Via Appia, która naprawiony na koszt własny;
 • curule aediles – odpowiedzialne za organizację budownictwa miejskiego, handlu, gastronomii;
 • szef stałego sądu karnego;
 • ustawiczne Pontifex Maximus;
 • Gubernator Dalsze Hiszpanii.

Wszystkie te pozycje wymagają dużych nakładów. Znaczy wziął od swoich wierzycieli, którzy z ich zrozumieniem usług.

i triumwirat

Po udanym Gubernatorstwa w Hiszpanii długo oczekiwany Triumph polityki w Rzymie. Jednak odmówił takiego honoru ze względów zawodowych. Fakt, że przyszedł czas (według wieku), kiedy mógł zostać wybrany konsulem w Senacie. Ale muszą się zarejestrować jako kandydat w osobie. Jednocześnie człowiek, który czeka na Triumph, nie może być zbyt wcześnie, by pojawić się w mieście. Musiał dokonać wyboru na rzecz dalszej karierze, rezygnując z wyróżnieniem oparła zwycięzcę.

Po zapoznaniu się z co Cezar, oczywiste jest, że jego ambicją było pochlebia już nastąpić w Senacie przez pierwszy rok, w którym jest dopuszczalne zgodnie z prawem. W tym czasie został on uznany za bardzo honorowy.

W wyniku długich kombinacjach politycznych polityki godzenia swoich dwóch towarzyszy, w wyniku pierwszego triumwiratu pojawiły. Wyrażenie oznacza „zjednoczenie trzech mężczyzn.” Rok jego powstania nie jest znany na pewno, bo ten związek miał na sobie tajny charakter. Historycy uważają, że to działo się w 59 lub 60 roku pne Składa się on z Cezara, Pompejusz, Krassus. W wyniku działania Gajusz Juliusz udało się stać konsul.

Udział w wojnie galijskiej

Ich triumwiratu Yuliy Tsezar, którego biografia jest przedstawiony w artykule stał zawieść mieszkańców Rzymu. Jednakże, z powodu jego wyjazdu do prowincji wszystkich skarg musiała polać Gnejusz Pompejusza.

W tym czasie prowincja Narbonne Galia została założona w to, co jest teraz we Francji. Cezar przybył w Bandar-e Genawe na terenie, który obecnie znajduje Genewa do rozmów z przywódcami jednego z celtyckich plemion. Pod naciskiem Niemców, tych plemion zaczęli osiedlać się na terytorium Republiki Rzymskiej. Facet musiał walczyć o prowincji gruntów z Galów i Niemców. Jednocześnie, poprowadził wyprawę do Brytanii.

Po serii zwycięstw Cezarowi udało '50 pne podporządkować wszystko Galii do Rzymu. Jednakże, nie zapomnij, aby śledzić wydarzenia w Wiecznym Mieście. Czasem nawet interweniował w nich za pośrednictwem swoich pełnomocników.

Ustanowienie dyktatury

Powrót w Rzymie generał wszedł w konflikt z Gnejusz Pompejusza. W 49-45 lat pne To doprowadziło do wojny domowej. Gay Tsezar miał wielu zwolenników w całych Włoszech. Odsunął się na bok dużą część wojska i udał się do Rzymu. Pompejusz uciekł do Grecji. Wojna rozłożeniu w całym kraju. Dowódca i jego legiony przemian zwycięstw i strat. Decydująca bitwa była bitwa pod farsalos, zwycięzca, który był Cezar.

Gnejusz musiał znowu uciekać. Tym razem udał się do Egiptu. Julius ruszył za nim. Żaden z przeciwników nie spodziewałem się zabić Pompejusza w Egipcie. Nie gay Yuly został zmuszony do odpoczynku. Początkowo powodem była niekorzystna dla statków wiatr, a następnie dowódca postanowił poprawić swoją sytuację finansową dzięki dynastii Ptolemeuszy. W ten sposób stał się uczestnikiem walki o tron między XIII Ptolemeusza i Kleopatry.

W Egipcie, spędził kilka miesięcy, po czym kontynuował swoją kampanię na rzecz przywrócenia terytorium Rzymu, która rozpoczęła się złamać powodu wojny domowej.

Cezar został dyktatorem trzykrotnie:

 1. W 49 pne, w okresie 11 dni, po czym zrezygnował.
 2. W '48 roku pne, na okres jednego roku, a następnie kontynuował swoje panowanie jako prokonsula, a później konsul.
 3. W 46 pne Stał się dyktatorem bez formalnego uzasadnienia na okres 10 lat.

Cała jego moc została oparta na wojsku, dlatego wybory Cezara do wszystkich kolejnych pozycjach była formalność.

Podczas jego panowania, Gajusza Juliusza Cezara (rzeźba zdjęcia widać powyżej), wraz ze swymi współpracownikami przeprowadził szereg reform. Jednak, aby ustalić, które z nich są bezpośrednio związane z czasów jego rządów, jest to dość trudne. Najbardziej znany jest reforma kalendarza rzymskiego. Obywatele musiał udać się do kalendarza słonecznego, który został opracowany przez naukowców z Aleksandrii Sozingen. Tak więc, w 45 rpne Nie było teraz znane wszystkim kalendarza juliańskiego.

Death and Testament

Teraz jest jasne, kto jest Yuliy Tsezar, którego biografia została zakończona dość tragiczne. W 44 roku pne spisek powstał na jego autokratycznych rządów. Przeciwnicy i zwolennicy dyktatora obawiali był Adam nazwał się królem. Jedna grupa była prowadzona przez Marka Yuny Brutusa.

Na spotkaniu spiskowców senackich realizowany pomysł zniszczenia Cezara. Na jego ciele po zabójstwie została odkryta 23 rany kłute. Obywatele Rzymu spalone ciało na Forum.

Gay Yuly wykonany Jego następca siostrzeńca Gajusz Oktawiusz (przyjęto go), który dostał trzy czwarte spadku, i nazwano tak: Gajusza Yuliy Tsezar.

Podczas jego panowania, on prowadził politykę sakralizacji własnym imieniu i rodu. Wydaje się, że sukces jego działania na promocji własnej osoby przekroczyła jego oczekiwania. Być może dlatego w dzisiejszym świecie Gajusza Yuliya Tsezarya jest znany jako studenci oraz przedstawiciele świata sztuki.