320 Shares 3743 views

Jezioro Tanganika (Afryka) – unikalny świeży zbiornik wodny

Jezioro Tanganika, został otwarty w połowie XIX wieku angielski podróżujący Richard Burton i John Speke w Afryce Środkowej. Późniejsze badania tego unikalnego naturalnego zbiornika słodkowodnego zrobić wiele znanych miejscach – takich jak David Livingstone i Genri Stenli.


Obszar wokół jeziora zamieszkane przez plemię Ha, przeniósł się tutaj kilka lat temu z regionów Afryki Zachodniej i osiadł nad brzegiem jeziora i jego okolic – w Gombe.

Jezioro Tanganika powstał na linii Rift Afryki Wschodniej, który jest jednym z najbardziej unikalnych form geologicznych na naszej planecie. Rozciąga się z Bliskiego Wschodu i Mozambiku.

Jest to duży zbiornik wodny jest drugim na świecie po Bajkale w głębokiej wody: jego głębokość wynosi około 1500 metrów. To, a także jego starszy brat, oferuje wyjątkową przejrzystą wodę, która pozwala zobaczyć dno na głębokości 33 metrów.

Jednocześnie, Jezioro Tanganika i jest uważany za najdłuższy na świecie. Jego długość wynosi 708 km, a szerokość 80 kilometrów.

Geolodzy uważają, że została ona utworzona siedem do dziesięciu milionów lat temu. Ogromna masa wody jest skoncentrowana w najgłębszym zbiornikiem w Afryce, położone na granicy zaledwie cztery kraje: Burundi, Tanzanii i Zambii i Konga.

Generalnie, Jezioro Tanganika jest uważany unikalne siedliska biologiczne na naszej planecie, zwany rodzaj ewolucyjnego „wizytówką”. Na przykład dziewięćdziesiąt siedem procent wszystkich jeziora pielęgnic ryb na świecie znajduje się tylko w jego wodach. Istnieje siedem rodzajów żywych krabów, pięć gatunków mięczaków i tak dalej. D.

Wody jeziora znajduje się około 350 gatunków egzotycznych ryb. To właśnie z tych miejsc wykonany eksportu do najbardziej prestiżowych akwariach w wielu miastach na świecie, jak pielęgnice z Tanganiki są bardzo popularne, zwłaszcza w Europie.

Wokół jeziora leżą dwa parki narodowe, rezerwaty przyrody Park Narodowy Gombe Stream i Mahale, w bardzo delikatny ekosystem, który jest domem dla około tysiąca szympansów. To właśnie w tych miejscach może być unikalny ryby, a także niezapomniane safari z obserwacji życia tych naczelnych. Na terenie tych dwóch świątyń zbudowanych Camp and Safari Lodge, który spocznie w wielu turystów. Zakwaterowanie w tych miejscach – to świetna okazja, aby spędzić czas podziwiając piękne widoki na jezioro z dala od zgiełku miasta, a także spotkać się z wielu afrykańskich zwierząt.

Tanganika – jezioro, które jest bardzo popularnym sportem połowów okonia Nile, Goliata ryb i wiele innych niezwykłych gatunków. Co roku wczesną wiosną rybackiej mistrzostw organizowanym tutaj, skupiającego pasjonatów połowów z całego świata.

Ichtiofauny Tanganika jest niezwykle bogaty w swym składzie gatunkowym. Wiele gatunków wykazują zaskakujące podobieństwo do samego morza, chociaż jezioro jest świeża woda. Wyjaśnienie tego osobliwość polega cech spowodowanych historii geologicznej jeziora.

Aborygeni nazywają to „zbiornik wody pełne ryb.” Mówi się, że ta nazwa została nadana jezioro Suahili, który następnie udał się w głąb lądu.