735 Shares 1783 views

Opactwo Saint-Denis: historia, opis, zdjęcie

Opactwo Saint-Denis często nie jest zawarte w standardowym programie wycieczkę turystyczną. Dzieje się tak ze względu na fakt, że znajduje się w bardzo niekorzystnej sytuacji a przedmieściach Paryża. Ale to miejsce jest wielką wartość historyczną, na pewno warto odwiedzić.

Stworzenie Legenda Abbey

Pochodzenie nazwy Saint-Denis jest związana z legendą o Dionizego – pierwszego biskupa Paryża i patrona Francji. Jak głosi legenda, został wysłany do tego regionu Pantifikom dla pogan leczenie galliytsev do wiary chrześcijańskiej. Został stracony w Montmartre podczas panowania Waleriana: ścięty. Jednak ciało świętego Dionizego przyszło do głowy, wziął ją w ramiona i ruszył jeszcze około sześciu lub siedmiu kilometrów na północny wschód. Po czym padł obok małej osadzie, który następnie został nazwany jego imieniem: Saint-Denis. Ta historia miała miejsce w odległej 258 AD. Do tej pory ikony St. Dionizy przedstawiona trzymając głowę w dłoniach.

Miejsce pochówku Dionizego w Paryżu, jeszcze bardziej dokładnie nad grobem, w roku 475 został zbudowany z błogosławieństwem Kościół św klasztoru Saint-Denis. W tym czasie mieściła cmentarza Gallo-Roman. I w VII wieku z rozkazu króla Dagobert pierwszej rundzie wzniesiono klasztor. Gubernator sam chciał być pochowany tutaj. The Abbey pochowano wszystkich monarchów Francji: królów i królowych, książąt i księżniczek. Dane dotyczące liczby osób z wyższym pochówków w różnych źródłach są różne, ponieważ nie wszystkie zachowane pochówku. Wiele grobów zostało zniszczonych.

styl gotycki bierze swoje korzenie tutaj

Kościół św Dionizy był wielokrotnie przebudowywany: w siódmym wieku z powstania klasztoru w czasie panowania Pepin Krótki. W XII wieku opactwo stało się bardzo wpływowy i potężny we Francji. Dlatego zdecydowano ekspansję i budowę nowych budynków. Ta rekonstrukcja dużą skalę rozpoczęła Abbot Suger – oświeconą i wyjątkową postacią religijną swego pokolenia, podróżnik. Jego docenione, słucha się go kilka królów francuskiego (na przykład Louis czwartym i siódmym Louis).

Pomysł rekonstrukcji miała odzwierciedlać zwiększoną masę Francji i jej kultury w Europie i na całym świecie. Budowa trwała ponad dekadę. Opat chciał zachować oryginalny wygląd. Tak więc w wyniku wymieszania tradycji architektonicznych i trendów powstał gotycki styl: Alloy Burgundii i style romańskim. A pierwszy budynek wzniesiony w stylu gotyckim, był kościół opactwa Saint-Denis.

Suger, architekt jest stworzenie wysokiej witraży przedstawiających historie z Biblii „witraż róża” nad wejściem, stał dekoracje opactwa. Kościół Saint-Denis nadal być przywrócone, a po śmierci opata Suger. W późniejszych wiekach, zawsze coś się zmieniło, tak aby ten dzień dekoracji w wieku doszła tylko częściowo.

Grobowiec królów Francji

W XIII wieku, Louis IX zarządził przeniesienie wszelkie prawa do pochówku swoich monarchów na terenie opactwa. Kościół stał również służyć jako grobu królów Francji.

Na nagrobkach z różnych okresów mogą być śledzone, jak zmieniła się i rozwinęła sztuka sepulkralna w różnych wiekach. Część płyt i pomników ozdobiona rzeźbami, figury królów sypialni (to jest typowe XII wieku), renesansowe nagrobki ozdobione kompozycjami już z nadzieją zmartwychwstania.

Opactwo Saint-Denis w czasach rewolucji we Francji

Wojna stuletnia, hugenotów wojna spowodowała znaczne zniszczenia architektury opactwa, ale głównie groby doznał w czasie rewolucji francuskiej. Popioły z autokrata przeniesiono do grobu i pogrzebany, duża liczba są przechowywane na terytorium dzieł sztuki zostały usunięte lub utracone.

Mówi się, że rewolucjoniści wystawiono ciało króla Ludwika czwartym. Przez jakiś czas, ktoś może przyjść i spojrzeć na pozostałościach. Niektóre z ciał zostały rozerwane na kawałki, rozmieszczone w domu nekrofilii a nawet sprzedawane.

Ta czarna strona historii opactwa Saint-Denis prawie skończona. Katedra miała być zburzona na rozkaz Zgromadzenia Narodowego, ale w ostatniej chwili został odwołany.

W 1814 roku, a ułożone w „masowych grobów” królów zabytków wykopano, zebrane w krypty assuary. A w 1869 roku, sama bazylika opactwo Saint-Denis został przywrócony niezwykłą francuskiego architekta Viollet-le-Duc, który przywrócił nie jeden wielki pomnik. On pracował, na przykład, katedra Notre-Dame du Mont-Saint-Michel i innych. W XVII w Saint-Denis był ponownie funkcjonować jako grobowiec dla korony.

Ceremonia pochówku króla

W XVII wieku według francuskiej teorii prawa, król musi być nieśmiertelna. Jest mocno podkreślana przez wielu rytuałów pogrzebowych. Monarcha miał podwójną istotę: ludzkie i pomazańcem Pańskim. Na przykład, pogrzeb króla Henryka IV trwała czterdzieści dni. Wnętrza monarchy zostały usunięte po śmierci pochowany w opactwie sam i bez ceremonii Saint-Denis. Czyste serce, nalegał na alkohol i fałdy, przetarł z ziół w woreczkach, a następnie w polu ołowiu, które zostały wprowadzone już w polu srebrnym. Monarchs serca były przechowywane w różnych miejscach. Przywiązywali szczególną wagę, ponieważ jest to serce, są kibicowania Francji. Ciało zabalsamowane, zakopać oddzielnie. Jest również wykonane ze słomy podobiznę króla, jednak żaden z nich nie przetrwał po rewolucji francuskiej. Wizerunek Henryka IV naśladowane przez specjalne rytuały żyje król życia aż 10 dni.

W Saint-Denis, wszystkie królewskie regalia towarzyszy zabalsamowane ciało aż do ostatniej chwili: znak wymówieniem zwroty tron przejścia do nowej strony.

Król nie żyje … Niech żyje król!

Po tej frazy regalia królewskie jak najszybciej pójść w Reims na koronację.

Znaczenie Saint Denis

Począwszy od XI-XII wieku opactwo mieli wielki ciężar we Francji jest nie tylko pochowano monarchów, ale także przeszkoleni następców jest koronowany królowej. Opactwo Saint-Denis prowadził działania edukacyjne w średniowieczu mnisi zaangażowany w miłości: były szpital, dom starców i sierociniec.

Bazylika Abbey ma znaczenia architektonicznego: jest źródłem rozwoju gotyku, to rodzi się witraże sztuki.

Nekropolia Saint-Denis, Francja, odzwierciedla rozwój ceremonii pogrzebowych i jest unikatowym zabytkiem, nagrobek mając 51.

W 2004 roku pochowano tu serce Ludwika XVII, syn Marii Antuanetty, który, choć nie zasad, ale został uznany za króla w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Jak dostać się do opactwa

Przez bazyliki będzie trzynastego linii metra w Paryżu. Przystanek nazywa Bazylika St Denis w kierunku krańcowej rośliny.

Można również skorzystać z pociągu dużych prędkości (Paryż jest akronimem RER), linia D, stacja nazywa się: Saint-Denis.

Tryb pracy bazylice

W prialtarnuyu części kościoła można uzyskać za darmo. Stąd można zobaczyć pochówku przez kraty. Bazylika jest otwarta dla zwiedzających niemal codziennie, z wyjątkiem, gdy istnieją pogrzeb czy wesele. Wejście do nekropolii od opłat, to jest po prawej stronie katedry w Saint-Denis. Zdjęcia wewnątrz zabronione.

Brak wydarzeń w historii Francji nie udało się całkowicie zniszczyć pochówku wielkich monarchów, pomnik kultury francuskiej, świadkami zmiany czasów i kultur. Na zwiedzających z pewnością produkować imponujące łuki gotyckie katedry, witraże wirtuoza i zupełnie inną epokę nagrobków styl z ciemnych wieków inspiruje nadziei zmartwychwstania i życia wiecznego zabytków renesansu.