900 Shares 1492 views

Jakie są baterii niklowo-kadmowych

Tematem naszej dzisiejszej rozmowy – akumulatory niklowo-kadmowe. Były one nadal dość powszechne około dziesięć lat temu i są szeroko stosowane w urządzeniach mobilnych. Następnie zaczął być przesunięty baterie litowe. Dziś są one również wykorzystywane jako źródła energii, ale nie tak bardzo jak wcześniej. Dziś ich stosowanie jest wyjaśnione przez szereg zalet. Oto niektóre z tych świadczeń.

baterii niklowo-kadmowych mają niską wrażliwość na skutki dla środowiska. Są one praktycznie odporne na zmiany temperatury. Akumulatory NiCd można prowadzić nawet przy niskich temperaturach powietrza. W tym przypadku wszelkie szkody spowodowane przez zasilacz nie będzie. Mogą również zapewnić wystarczająco duży prąd.

Ważne jest również, że baterie niklowo-kadmowe mają stosunkowo długą żywotność. Ma ponad tysiąc cykli ładowania i rozładowywania. Wskaźniki półtora razy wyższe niż te, które mają niklowo-wodorkowych. Korzyść polega na tym, że to urządzenie jest dość niskie wymagania dotyczące pracy, jest w stanie przywrócić jej pierwotną pojemność nawet po długim okresie nieużywania.

Teraz powiem ci, o jaki rodzaj pracy są produktem baterii niklowo-kadmowych. Ten bardzo małe kryształy. W tej formie zapewniają maksymalną powierzchnię jej styku z elektrolitem baterii. Kiedy naruszył warunki korzystania z baterii, te kryształy zaczynają rosnąć w rozmiarze. W tym momencie spadku napięcia i utraty zdolności do pracy.

Należy zauważyć, że baterii niklowo-kadmowych są bardzo wrażliwe na różne naprężenia mechaniczne lub uderzenia. Ponieważ kryształ uderza w ostrych krawędzi, które mogą przebić błony dielektryczne. Prowadzi to do tego, że nie będzie zwarcia akumulatora lub szybki samorozładowania. Pamiętaj, że w długoterminowej ochrony swojej pojemności zasilacza należy okresowo opróżniać. Proces ten pozwala na usunięcie efektu pamięci.

Chciałbym również powiedzieć trochę więcej o tej baterii niedociągnięć. Zacznijmy samorozładowania. Jego postać osiągnie dziesięć procent. I jest to po prostu dzień po pełnym naładowaniu. Ponadto, należy wziąć pod uwagę fakt, że niewielka ilość jego gęstości ładunku prowadzi do tego, że producent jest zmuszony do zwiększenia rozmiaru i wagi urządzenia.

Gdy bateria się nie powiedzie, to nie mogą być wyrzucane do śmieci. Ponieważ materiał integralną jest bateria kadmu, może to zaszkodzić jego szkodliwe właściwości środowiskowych. Dlatego wszystkie nieudane zasilacze podlegające specjalnej procedurze utylizacji. Powoduje on również pewne niedogodności.

Wszystko to doprowadziło do tego, że co roku producenci gadżetów mobilnych odmówić wyposażyć swoje urządzenia takie źródła energii, wolą bardziej nowoczesne i funkcjonalne baterie.