859 Shares 9405 views

Subkultury młodzieżowe: raperzy

Nieformalne stowarzyszenia dość nowe zjawisko, że pojawił się w XX wieku i odzwierciedla problemy społeczne młodzieży, próba zdobycia niezależności i wyrażania siebie.


Sposobów, aby wyrazić swoje postrzeganie świata w każdej grupie są różne – wolna miłość i anarchia na hipisów, zatwierdzenie idei nacjonalistycznych w skinheadów lub propagandowych mistyków zrobili, ale jednym z najbardziej popularnych obszarów zainteresowań młodych ludzi była muzyka różnych gatunków. Szczególnie kolorowe i powszechnie uważa się za hip-hop, a jednym z jego przejawów – rap.

historia

W 1970 roku mieszkańcy „czarnych bloków” Stany Zjednoczone są często dyskoteki, gdzie zagrała rytmiczną muzykę taneczną z elementami tekstu. Uważa się, że taki sposób wykonania przyniósł ludzi z Jamajki. Styl stopniowej poprawie, zarośnięte własne tradycje i „fishechkami” artyści zaczęli produkować płyty, jak dobrze znane wytwórnie mają zwrócić uwagę na komercyjny sukces nowego gatunku.

W 1990 roku w czarnych bloków ciągle słyszał strzały, istnieje podział terytoriów i stref wpływów dilerów narkotyków i alfonsów. Wszystkie te wydarzenia były początkiem tego, co zmieniło się dramatycznie tematy i sposób wykonania muzyków tego nurtu nastąpił nowy trend, retooled całą subkulturę. Raperzy doświadczyły znaczącej ewolucji poglądów, a wskutek tego – pojawienie się nowego kursu zwanego gangsta – rap. Najbardziej uderzającym z jej przedstawicielami byli Dr.Dre i Snopp Dogg. Osobliwością tego stylu była publiczna i skandaliczne zachowanie muzyków, ich otwarcie stosowanych leków, wywołało władze, wystawił bójek i zamieszek.

Przywołuje obrazy raperów szybko znalazła oddźwięk wśród młodzieży, nastolatków próbował naśladować ich w stroju i zachowania, gatunek stał się popularny w wielu krajach na całym świecie.

ideologia

Średnia słuchanie ulubionych utworów nie mógł już sprostać pokolenie buntowników i indywidualistów, że potrzebują szczególnej czci i naśladowania modelu, który pozwala nie czuć się tak samo jak wszyscy. To jest w dużej mierze odzwierciedlenie w ideologii, które przylegają do raperów. Subkultury krótko – szczególna forma rekreacji, sposób znaleźć satysfakcję w życiu, coś w rodzaju ucieczki od codzienności.

Na całym świecie istnieje kilka milionów ludzi, którzy lubią hip-hop, rap i betonu. Oni mają podobne gusta muzyczne, specjalny spojrzenie na świat, co znajduje odzwierciedlenie w tekstach wykonawców tego gatunku. Rap ma kilka cech, które pozwalają natychmiast odróżnić je od innych subkultur:

  • promuje wolność młodzieży i niezależności utrwalona przez poglądów i ocen rządowych;
  • protest przeciwko globalizacji we wszystkich dziedzinach życia publicznego i politycznego, funkcja ta ma zastosowanie do rosyjskiego rapu;
  • reperskaya specjalne ubrania: szerokie wiszące spodnie, dżinsy, czapki z daszkiem, koszulki sportowe, obszerny i jasny biżuteria – łańcuszki, kolczyki;
  • wśród raperów postanowił pokryć swoje ciało tatuażami i graffiti;
  • bogaty i pompatyczny styl życia: drogie samochody, piękne dziewczęta i złote błyskotki, wraz z lekkich i ciężkich narkotyków.

Ale główną cechę wyróżniającą – specjalną wersję swoich piosenek, kiedy rytmiczne recytacje czytać nuty z ciężkim beatem.

Funkcje kierunki

muzyka Reperskaya nie jest już uważane tylko formą hip-hop, recytatyw elementów stosowanych w innych stylach. Jest to niezależny oddział, który ma swoje własne tradycje i cechy. Pierwotnie rymowane hasła urodziły się na ulicy i były bezpośrednimi wykonawcami improwizacji, zawody odbyły się wśród pretendentów – walk, ostatnie starcia były takie odbywają się na scenie z dużym zgromadzenie ludzi.

Repersky język – jest wyrazem życia metropolii, ma szeroką i zróżnicowaną morfologię. Można śpiewać obskurne szałasami, piękne życie lub nieścisłości dziewczyna, rygorystyczne egzekwowanie zastępców z prostych i łatwych melodii. Generalnie, kontrast – jeden z ulubionych sztuczek raperów, odnosi się to również do muzyki i stylu życia. Amatorów i ekspertów zazwyczaj wyróżnić trzy rodzaje usług:

  • szybko, nie jest to rozmowa pomiędzy dwoma przeciwnikami do muzyki, która stawia DJ;
  • „Street” czy „życie” – zawiera wulgaryzmy i gloryfikuje idee i zasady getta;
  • handlowych, mających na celu przyciągnięcie fanów i dobre zarobki, zwykle słuchać tego konkretnego hip-hopu.

Uczestnicy grupy obejmują DJ, stanowiących mieszanki sobie wykonawca, czytanie tekstu i break-dancer.

odzież

Obraz raperzy są bardzo rozpoznawalne i różni się od innych. W Rosji ten styl wszedł we wczesnych latach 90-tych i wciąż prowadzi wśród młodych ludzi. Wszystkie elementy, które składają się ubrania reperskaya zaprojektowane, aby wyróżnić osobę w tłumie, aby określić jego osobowość i osobisty protest społeczny.

Niektóre elementy nawet później stał się własnością świata mody. Na przykład, szerokie spodnie zwisające z bioder. O swój wygląd nawet legenda, że pierwszy czarny raperzy, którzy żyją w trudnych warunkach getta zostali zmuszeni do noszenia starszych braci, które nie pasują do ich wielkości.

Pozostały jednak wyjątkiem, że t-shirt, ale reszta z szafy sławy wykonawców wolą kupować od projektantów mody w ostatnich latach reperskaya styl ubierania przeszedł kilka zmian od zwykłych szerokich rzeczy. Bardzo popularne w tym środowisku, idea „połączenie absurdalny”, gdy surowe kurtki i spodnie noszone z masywnymi lub jasne trampki.

dodatkowe elementy

Innym szczegółem, na który można określić osoby należące do tej grupy łatwo – reperskie baseball. Jasne kolory, niezwykłe kształty z błyszczącymi kryształkami, które uzupełniają i dekoracji obraz typowego przedstawiciela tego nurtu.

Wielkie znaczenie każdych akcesoriów perswazji, tradycja ta pochodzi od pierwszych murzyńskich raperów z getta. Jest statusu osoby został określony zgodnie z jego biżuterii i ich wartości. Wśród muzyków, zwyczaj ten był nowy rozwój, wielu artystów i fanów powiesić na wiele drogich łańcuchów, medalion, nie mniej ważny szczegół jest diamentowe kolczyki. Reperskie okulary doskonałe uzupełnienie unikalny sposób mają one żadnej wartości praktycznej, a zatem mogą być wykonane z najbardziej niezwykłych kształtach, rozmiarach, kolorach i różnych materiałów.

idiosyncrasy

Chęć mają wspólne poglądy, podzielić się pasją z ludźmi podobnie myślącymi to główne czynniki, które sprawiają, że kombinacja występuje w subkultur młodzieżowych. Raperzy przekazać swoje poglądy na otaczający i tekstami osobisty manifest ruchu zatwierdzone.

Początkowo ta kultura została ukształtowana jako głównej siły opozycyjnej, a zatem znaczenie zwrotów często nosić slogan-, charakter promocyjny. W przeciwieństwie do innych obszarów, gdzie muzyka i słowa są takie same, w rapie trzeba szukać dobrej kombinacji testu i rytmu. Dokonaj melodia nie jest tak proste, to zajmuje dużo doświadczeń i szkoleń, aby stać się mistrzem recytatyw.

Nie mniej trudno poznać i zrozumieć język repersky, słowa mają szczególne słowa, odwraca się i aluzji zrozumiałych tylko w tym środowisku. Zdolność rozpoznawania specjalny szyfr jest rodzajem przepustki w specjalnej grupie, dowód przynależności do subkultury.

Z rozprzestrzenianiem rapu z całego świata, każdy kraj stopniowo dodaje własną szczególną formę komunikacji w grupach młodzieżowych. Jeśli USA repersky Slang wchłania elementy językowe i kulturowe Afroamerykanów, a następnie, na przykład, we Francji jest ona ściśle związana z przeszłością ludowej tego narodu, aw Rosji w dużej mierze odtwórczy, zawiera również wiele zapożyczeń z języka angielskiego, czasem mówiony styl rosyjski.

Pierwsi wykonawcy

Wiele muzyczne prestiżowych rankingach trudno sobie wyobrazić bez uzyskania na pierwszych liniach tabloidów nie stanowią znanych raperów. Subkultury, których ujawnienie może mieć więcej niż jeden dzień, ukształtował się pod wpływem silnych i charyzmatycznych liderów tego ruchu. Stał się legendą Tupac Shakur, który został zastrzelony na progu jego domu lub „50 procent”, który przeżył kilku zbrojnych ataków.

Nawet wtedy, gdy kierunek ten nie otrzymał ostatecznego rozliczenia i oficjalnego uznania, główną rolę w didżejów hiphopowych należał. W latach 70. Kool Herc praktykowane rytmiczne naprzemienne torów i wydajność przerwy tancerzy i Gradmaster Flash odtworzył ideę podwójnego gramofonów, a zatem możliwe jest łączenie różnych utworów.

W kolejnych latach, istnieje wiele zespołów i artystów, z których każdy wniósł pewien wkład w rozwój kultury hip-hop, tworzą styl wykonania, specjalny repersky slang. Pierwsze białe śpiewaków tego trendu stała się bardzo popularna grupa «Beastie Boys» i Run DMC nie tylko usunął klip, ale zawarła również umowy reklamowej Adidasa.

rozwój ruchu

Czołowe firmy medialne wkrótce sobie sprawę, jak opłacalne staje się trend, a więc zainwestowali wiele wysiłku i pieniędzy w promowanie nowych artystów. Tekst i sposób życia muzyka przez media były stale na ucho, a młodzi ludzie aktywnie wzięli te wartości, które odzwierciedlają tę subkulturę. Raperzy są coraz bardziej agresywne z wykonywania trudnych kwestii społecznych kompozycji, styl ten nazywany jest gangsta – rap.

Jak stwierdzono siebie śpiewaków, z ich tekstów chcieli przekazać publiczności prawdę o tym, co dzieje się na ulicach, co tam jest walka o życie. Jednym z pierwszych tego stylu stała się promować zespołu NWA, to gdzie jego kariera rozpoczęła się Tupac Shakur, Dr.Dre i Eazy E. przemocy, broni i narkotyków stała się ważnym w ich ślady, co spowodowało niezadowolenie władz i popularność wśród zwykłych ludzi.

Na drugiej dekadzie najbardziej rozpoznawanych i czczone raperzy, które podejmują swoje miliony dochodu pozostanie Dr.Dre, Eminem, Snoop Dogg i Jay-Z.

Rozwój ruchu w Rosji

W naszym kraju ten styl muzyki pojawiły się pod koniec lat 80-tych i wczesnych 90-tych, kiedy takie stowarzyszenia przestały być traktowane jako przejaw systemu kapitalistycznego, a wiele ruchów młodzieżowych wyszedł z ukrycia. Co ma szczególne znaczenie w społeczeństwie rosyjskim miał tę subkulturę? Raperzy przyszedł z break dance i graffiti, tych kilku obywateli, którzy mieli prawo do podróżowania za granicą, przyniósł rekordy i nagrań wideo z amerykańskich artystów. Dla wielu ta muzyka stała się powiew świeżego powietrza, część takiej pożądanej wolności.

Jednym z pierwszych eksperymentów w tej dziedzinie jest uważany za koncert i DJ Alexander Astrová rockowy zespół Rush Hour, w którym program został nagrany pod nazwą „Rap”. Chociaż pierwszym wykonawcą wielu uznanych Bogdan Titomir i grupy „Bachelor”. Od samego początku, rosyjskie raperzy przyjęła zachodni model tej subkultury, staraliśmy się naśladować ideologię i czarnych gett problemów. Na tle prawdziwego składu społecznego kraju jest aż czasami było bardzo komiczny i nieprawdopodobne.

Zwłaszcza hip-hop w naszym kraju

Od samego początku, rosyjskie raperów było tylko projektem komercyjnym, ideologia hip-hop zawarta tylko na scenie, ale nie w prawdziwym życiu. Ale ta muzyka nie może istnieć bez walki i konfrontacji, więc wykonawcy stopniowo znaleźć nowe pomysły konfliktu. Wiele rap i wziął rosyjskiego rocka, który jest w naszym kraju znacznie dłuższa historia.

Rosyjski rap i jego elementy są pobierane bezpośrednio z amerykańskich mediach, wiele motywów, pomysłów i tekstów kopiowanych bezpośrednio z dzieł zachodnich artystów.

Rosyjski raperzy

Pionierami hip-hop to grupa Bad Balance Operations i Micah, który stał się popularny w latach 90-tych, w czasie, we wszystkich regionach istnieje fankluby i fanów tego stylu. Już w 2000 roku, nasz kraj w końcu tworzą rynek hip-hop, tendencja ta stała się bardzo popularna i opłacalna, co doprowadziło do powstania nowej fali artystów: „Kasty”, „Dot” „prawne działalności” i innych.

W ostatnich latach Rosja tendencja do wyglądu własnej ideologii reperskoy i światopoglądu. Zwolennicy idei narodowej gatunku nie jest tak popularne jak śpiewaków mediów, ale zrobili wielki wkład w rozwój branży hip-hop w naszym kraju: Oxxxymiron, Delfin, ST, i kilka innych.

wartość

Być może wszystkich istniejących stowarzyszeń fanów muzyki, dla tożsamości i rozrywki lider jest to subkultura. Raperzy pojawiły się jako część świata tańca, i lubisz to, ale stopniowo stała się wesoły blaknięcie życie disco w tle, a tekst pojawia się w motywach kwestiach społecznych, walce przeciwko rządowi, rzecznictwo wolności i równości.

Tendencja ta łączy eksperymenty wokalne, sztuki tańca, a także aktywną ciała i mimika odgrywają w procesie realizacji. Hip-Hop wywarł wielki wpływ na kształtowanie się wartości kulturowych wśród młodego pokolenia. Jak każde zjawisko społeczne – rap powoli zmienia się i dostosowuje do nowych warunków globalnych i prawa, ale w swej istocie pozostaje duch protestu i buntu.