164 Shares 6963 views

Nika Samofrakiyskaya – znajomy obcy

Ta urocza pani sporo lat – gdzieś w 2204. W porównaniu z wieloma innymi pań tego pochodzenia, jest jeszcze bardzo młody. Przybył Nicka do Luwru z wyspy Samotraki, na Morzu Egejskim (jeden z mitów, wyspa była rezydencją Posejdona), gdzie w 1863 roku miała zaszczyt vice-konsulem Francji i archeolog amator Charles Shampuazo, aby stanąć przed jego jasnych oczach pobliżu Andrinopolya miasta. To prawda, okazało się, że pomnik nie miał głowy. Co ciekawe, to na dnie morza lub w czyjejś kolekcji?


Historia odkrycia

Nawiasem mówiąc, od fragmenty zebranych konserwatorów bogini zwycięstwa tylko do 1884 roku. Prawa ręka posągu będzie można znaleźć tylko przez niemieckich archeologów w 1950 roku. Nick Samofrayskaya nie spieszy się przywitać ludzkość. La Victoire de Samothrace jest jednym z największych skarbów Luwru. A ona wykazywały tylko stojąc na szczycie schodów prowadzących w dół Daru, na tle nagich ścian, aby dodatkowo podkreślić fakt, że prawdziwe diamenty są dobre i bezramkowych. Zobacz jak to wygląda Nika Samofrakiyskaya. Zdjęcie, niestety, nie pokazują nam prawdziwe, prawie złoty kolor marmuru, bardziej jak lekko opalonej skóry niż na zimnym kamieniu. Dla porównania, baza szary marmur wydaje obcy.

Historia pomnika

Grecki rzeźbiarz Pifokrit (choć nie wszyscy badacze uważają, że jest w tej interpretacji) stworzył go w około 190 pne. e. na cześć nienazwanej greckich okrętów zwycięstw. Był to czas, kiedy Rzymianie pod pretekstem „wolności miast greckich zwrotu” z przejętych od Macedończycy szybko rozprzestrzeniać jej wpływu politycznego i finansowego dla wszystkich polityk w Grecji. Na tym tle, na Samothracian ziem skalnych tutaj jest to symbol zwycięstwa. Chociaż znowu, niektórzy historycy uważają, że posąg został zbudowany dla upamiętnienia zwycięstwa Antygon II Gonatas jednego z Ptolemeuszy, którzy panowali w gruzach imperium Aleksandra w 263 pne. e. A tam jest wersja, że został „urodzony” bogini Nika Samofrakiyskaya w Rodos, na cześć zwycięstwa nad syryjskim floty. Ale historia jej pojawienie się na Samotraki następnie być trudniejsze. Wyryte na podłodze cokole Rhodhios (Rhodes) przemawia na korzyść najnowszej wersji. Postument pod pomnikiem reprezentuje nos walki greckiego statku, a może tak naprawdę nie ma nic do czynienia z boginią i sanktuarium Kabirov.

O archeologii i geografii

W tym czasie, kiedy został znaleziony, wykopaliska przeprowadzono na terenie sanktuarium Kabirov. To bogowie, nie jest częścią klasycznego greckiego panteonu. Na Samothracian tajemnicy poświęconej bóstw wymienionych wielu Greków zgromadzonych w hellenistycznej wieku. Nika Samofrakiyskaya posąg został przywieziony przez Greków jako dar Kabir. Archeolog Charles Shampuazo dawna francuski konsul na Wschodzie i udało się zdobyć zaufanie i greckich rolników i władz tureckich. Tylko tym można wytłumaczyć fakt, że Grecy pokazali mu miejsce, w którym pomnik został ukryty, a Turcy mogli wysłać go do Francji. Podczas II wojny światowej, Nika Samofrakiyskaya w Luwrze został zabrany i ukryty w lochu średniowiecznego zamku, Valence, znajduje się w Loire w południowo-wschodniej Francji. Ciekawym wyborem zamku. W 1803 roku został kupiony przez księcia de Talleyrand – jedna z tych postaci historycznych, o których możemy tylko powiedzieć, że wie o nas więcej niż my z nim.

Wszystko o nią

Zło Erich Maria Remarque w „Łuk Triumfalny” uważa, że Nika Samofrakiyskaya – „tani symbol imigrantów i ludzi bez ojczyzny”. Spróbuj zrozumieć, co doprowadziło go do tego wniosku? Jednocześnie Władimir Iljicz Lenin, zwiedzanie Luwru, nazwał Nicka „niesamowite, niż ludzkie stworzenie.” Dla wszystkich epitetów różnicowych mają coś wspólnego w tych kategoriach – odcień bogini obcości w tym świecie. Nic dziwnego, że jej matka – Oceanides Styx. Rzeka królestwa śmierci jako matki VICTORY – nieoczekiwany analogia do Greków, ma większe tradycje egipskie i hermetyczne. Nick czasami zastanawiam przedstawiany z Hermes prętem w ręku.

Nick i tradycje sztuki

Według mitologii greckiej, Nika Samofrakiyskaya – córka Oceanides i tytanu. Jej postać jest często przedstawiany w rękach posągu Zeusa. To prawie obecność jedyny przypadek innego bóstwa obok kapitana piorun. Inną wskazówką oryginalnego obcości tej konkretnej drodze oficjalnej greckiej tradycji religijnych. Ale zastanawiam się jak ona jest ciałem z ciała wszystkich klasycznej sztuki … Wydaje się, że prawie wszyscy aniołowie i archaniołowie później włoskiego renesansu zostały napisane z Nicky. Czyżby włoskich artystów , żeby go zobaczyć to lub podobne przedmioty – nie jest znane. Ale, że jest to największa nienawiść wśród miłośników sztuki współczesnej zmechanizowane. Opublikowane Filippo Tommaso Marinetti w 1908 roku „Manifest futuryzmu” oświadczył: „… ryk silnika samochodu, który działa zarówno na dużym pojemniku – ona jest piękniejsza niż posąg Nike z Samotraki”. Jednak liczba ta wynosi Nicky chłodnicy prawie wszystko luksus „Rolls-Royce”.