347 Shares 5294 views

Czy potrzebuję wizy dla obywateli WNP Tajlandia

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy nie potrzebują wizy do Tajlandii rosyjskich obywateli, konieczne jest, aby dokonać rezerwacji, że jest to niezbędne dla nich tylko w przypadku przyjazdu w Królestwie Tajlandii nie jest dla celów turystycznych. Oznacza to, że jeżeli obywatel rosyjski zebrał w tym tropikalnym kraju do pracy, leczenia, nauki, udział w konferencjach, prowadzenie działalności gospodarczej, lub spokojnie zdać starości (tak, tam jest taki rodzaj wizy do Tajlandii jako wizy emerytalnego " ), będzie musiał ubiegać się o wydanie wizy w ambasadzie w Moskwie Thai (oficjalnie – Ambasadzie Królestwa Tajlandii).


wizy w Ambasadzie Tajlandii trwa 15 dni. Wykaz dokumentów wizowych non-imigrant (Visa dla imigrantów) jest różna, w zależności od rodzaju wizowych i czas pobytu w kraju. Urzędnik ambasady może zażądać dodatkowych dokumentów. Najbardziej trudne do uzyskania wizy dla tych, którzy chcą znaleźć pracę w Tajlandii, najbardziej łatwo dostać wizę na leczenie (tym kraju w ostatnich latach słynie z wysokiej jakości usług świadczonych przez położne, tak często pochodzą one tam rodzić).

Jeśli obywatel rosyjski postanawia udać się do kraju jako turysta jest mniej niż miesiąc, wiza w Tajlandii nie potrzebują. W jaki sposób te 30 dni? Przed wejściem na pokład samolotu, jeszcze na pokładzie, wydał specjalne formy – jest migracja kart. Karta musi wypełnić i przesłać do kontroli paszportowej z paszportem (swoją drogą, ważność paszportu jest bardzo ważne – paszport musi być ważny przez co najmniej sześć miesięcy po ich przybyciu w Tajlandii i mieć 2 puste strony). Na karcie migracyjnej straż graniczna stawia pieczątkę z datą wjazdu i ostatecznym terminem wyjazdu z kraju. W przypadku pominięcia tego terminu, a następnie opuszczając kraj będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 500 bahtów (około 15 dolarów) za każdy dodatkowy dzień w kraju.

Ale co jeśli chcesz przedłużyć swój urlop w Tajlandii? Można poprosić o przedłużenie pobytu w kraju Biura Imigracyjnego (w dowolnej jego biurze). Cała procedura trwa około godzinę. Możesz przyjść do biura, gdzie można przyczynić się do wypełnienia w standardowej aplikacji przedłużenia pobytu w kraju, robić zdjęcia, płacisz 1900 bahtów za osobę i uzyskać pieczątkę na rozszerzeniu. Procedura ta nazywana jest „wiza Extension”. Tajlandia – kraj na tanie wakacje, ale droga nie jest drogie, więc myśl o kontynuacji pobytu w tym tropikalnym raju nasuwać się wielu turystów, więc ta procedura wydawania wiz walcowane usługę przedłużacza.

Dla mieszkańców Kazachstanu, Uzbekistanu, a także Ukraina, wiza w Tajlandii jest umieścić w dniu przyjazdu. Ona ma bardzo mało czasu – zaledwie 15 dni. Jest oczywiste, że dla reszty, to nie jest wystarczająco jasno, więc obywatele tych krajów do końca dwóch tygodni, udał się do dnia, w Birmie, Kambodży i Laosu, aby ponownie wprowadzić Tajlandii na 15 dni. Następnie rząd Tajlandii anulowania wizy po przybyciu na granicach lądowych królestwa. Teraz, gdy obywatele tych krajów chcą odpocząć w Tajlandii na więcej niż 15 dni, muszą wziąć wizę w Ambasadzie Królestwa w swoich krajach. Zazwyczaj opłata wizowa w dniu przyjazdu – 1000 bahtów (odpowiednik około US $ 30), ale w ostatnich latach, na wysokości sezonu turystycznego, Tajlandia anuluje opłatę wizową.

Dla obywateli Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Tadżykistanie i Kirgistanie potrzebują wizy do Tajlandii. Jej sporządzenie wyprzedzeniem (co najmniej 15 dni przed wyjazdem) w ambasadach i konsulatach Tajlandii. Do wizy są wymagane i bilet powrotny. Należy również przedstawić zaświadczenie od stanu konta bankowego oraz zaświadczenie o zatrudnieniu o tym, co tytule pracy i wynagrodzenia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Obywatele tych krajów będą musiały wykupić ubezpieczenie zdrowotne dla całego okresu odpoczynku w Tajlandii. I nie wolno nam zapominać, że straż graniczna mają prawo do zadawania za gotówkę, ponieważ uważa się, że turysta powinien mieć sumę 10,000 bahtów za osobę.