793 Shares 4286 views

symetria lustro i poczucie piękna

Jak wiemy z przebiegu szkolnej geometrii, symetria może być jednym z trzech rodzajów: centralne, osiowe i symetrii w odniesieniu do dowolnej płaszczyźnie. Nazywany centralnej symetrii przedmiotu w stosunku do punktu (bardzo prosty przykład – każdy kółko) osiowy – symetrycznie względem linii prostej, a ostatni widzenia proporcjonalności (względem powierzchni) jest znany z nas symetrii lustrzanej.

matematyka geometria daje nam jasnych kryteriów, dzięki którym możemy jednoznacznie określić, który podmiot można uznać za zrównoważony, a co – nie. Jednak oprócz języka nudnego istnieje inny parametr, który osoba produkuje praktycznie wolne od błędów – to jest piękno.

Nawet starożytni Grecy zauważyli, że symetryczne obiekty nieodłącznym harmonia i piękno. Niemiecki matematyk H. Weyl w swoim czasie napisał jego „Szkice symetrii”, który twierdzi, że symetria i piękno są ściśle ze sobą powiązane. Według niego, co uważane jest za wyważony, ma dobrą równowagę proporcji i symetrii siebie – jest to specjalny rodzaj spójność całości.

symetria lustro w geometrii często kojarzy nam się z wielokątów foremnych, ale jeśli przyjrzeć się bliżej, dane te są dość powszechne w przyrodzie. Niektóre z nich mogą być widoczne w postaci krystalicznej, a z drugiej – w postaci pierwotniakami lub wirusami.

symetria lustro jest bardzo powszechne w architekturze. Jest obecny we wszystkich budynkach starożytnym Egipcie i Grecji, starożytnych świątyń amfiteatrów, bazylik i łuki triumfalne Roman, kościołów i pałaców renesansowych, a także w wielu dzieł współczesnej architektury.

W naturze, symetria lustro jest charakterystyczne dla zwierząt i roślin, które rosną lub poruszają się równolegle do powierzchni ziemi, a często występuje w postaci powierzchni odbicia na powierzchni wody z rzeki, jeziora, itd. Znamiennym przykładem jest jego kolorowe skrzydła motyla wzór, który dokładnie odpowiada wybitnie.

A teraz zwrócić uwagę na człowieku. Dlaczego niektórzy ludzie mają reputację przez napisany przystojny, i całkowicie pozbawione innych ludzi przyciągania? Brytyjscy naukowcy kierowani przez ewolucyjny biolog William Brown określone, aby uzyskać dokładną odpowiedź na to pytanie i przeprowadził badania, w którym udział wzięło 37 młodych kobiet i 40 młodych ludzi (szczegółowy raport opublikowany w publikacji PNAS). Początkowo naukowcy stworzyli skanera objętościową trójwymiarowy model ciała każdego z uczestników w tym teście. Następnie naukowcy 24 Parametry określane jak dokładną symetrię lustrzaną każdy model. Po tym, każdy wolontariusz został poproszony o ocenę atrakcyjności członków płci przeciwnej.

Rezultatem rozwiał wszelkie wątpliwości. Eksperyment potwierdził, że symetria lustro ciała ma bezpośredni wpływ na piękno człowieka. I to jest prawda, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Niektóre z nich mogą być zawarte? Ideały zmiany kosmetycznym, ale jednocześnie pozostają takie same – atrakcyjność powód tkwi w symetrii. I to jest prawdziwe w odniesieniu do wszystkiego, co nas otacza w tym wspaniałym świecie.