305 Shares 4946 views

Lampa LED do szklarni i roślin wewnętrznych: porady na temat wyboru i opinie

Wartość światła dla roślin jest trudna do przecenienia. W warunkach naturalnych, kwiatów i roślin, a więc są wszystkie elementy niezbędne do fotosyntezy, ale właściciel musi osobno rozważyć kwestię w sztucznie organizowanych szklarniach i ogrodach. Gdy to nie wystarczy, aby doprowadzić do tych samych tradycyjnych kolorów światła w pomieszczeniu. Na całej długości aktywacji procesów biochemicznych, niezbędnych przy wyborze oświetlenia LED do szklarni i roślin wewnątrz pomieszczeń, specjalnie zaprojektowane do takich potrzeb.


Dlaczego LED?

Oczywiście, możliwe jest zastosowanie innych typów lamp. Nawet zwykłe lampy z żarówkami elementów do pewnych korzyści stopniu. Ale na planie wykonania oraz pozytywnych cech technicznych i operacyjnych w zakresie wpływu na roślinność jest bardziej opłaca się wykorzystywać nowoczesne oświetlenie do szklarni. Modele LED są atrakcyjne, ponieważ mogą one emitować różne długości fal, takich jak kolor czerwony i niebieski – podstawowy, wymaganej dla reakcji chemicznych w roślinach. W najnowszym rozwoju, przeznaczone do stosowania w szklarniach, jak realizowane przez pełne spektrum światła, ale to nie jest odpowiedni na każdą okazję.

Co jest również bardzo ważne, diody nie mają szkodliwych dla środowiska skutków dla roślin. Takie światło jest bezpieczny i jednocześnie użyteczne. Ale to tylko aspekty, które odnoszą się do interakcji światła i flory. Jednakże, lampa LED do szklarni korzystne dla użytkownika. Po pierwsze, to wytrzymałe urządzenie z dużym zasobem pracy. Po drugie, rynek oferuje wiele różnych form i wzorów tych modeli, dzięki czemu można wybrać najlepszą opcję dla instalacji w danym pomieszczeniu lub szklarni.

Jakie rośliny potrzebują światła?

Ogólnie rzecz biorąc, to potrzebuje żadnego zakładu w fotonów. Ale są gatunki i odmiany, które wymagają więcej światła, ale jest kultura bezpretensjonalny przy minimalnych żądań. Dla roślin światło kochający są jagoda, bakłażan i pieprz, a może nawet przywrócić pąki w słabym świetle. Pomidory, w zależności od rodzaju różnych sposobów interakcji z fotonami. Na przykład, Cherry odmiana jest uważana za najbardziej tolerancyjne w cieniu. Należy również nabyć oprawy LED do szklarni, które są uprawiane zioła, kapusta i ogórki. W tej grupie, najbardziej kochający światło będzie koperkiem.

Potrzeba światła nie znaczy, że roślina całą dobę musi być pod wpływem promieniowania. Pokrycie o największej wartości jest jesienią i wiosną. Obserwowani przez klasyfikacji roślinności w potrzebie fotonów podczas długich lub krótkich dni. W pierwszym przypadku, światło jest wymagane przez 12 godzin, a drugi – tylko na kilka godzin, ale mniej niż w świetle dnia. Na przykład, lampa LED do szklarni z warzyw korzeniowych i kapusty muszą pracować przez cały dzień, a jagoda z dyni kwiat będzie udany z dziennych promieni zgłoszenia o kilka godzin.

Podstawowymi kryteriami doboru opraw

Wizualne percepcji ludzkiego oka różni się od tego, jak strumienie świetlne są przez rośliny. Dlatego ważne jest, aby obliczyć widmo. Optymalny zakres fotosyntezy w granicach 380 nm. Wartość ta jest istotna dla promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego może mieć granicę 780 nanometrów. Powinno być także możliwe dostarczenie konstrukcja oprawy z punktu widzenia kierunku ray. Zazwyczaj oświetlenia LED orient szklarni umożliwiają przepływ skierowany w zakresie 60-120 stopni. Jeśli chodzi o kolorystyce, a potem, jak już wspomniano, jest wskazane, aby kupić lampy z czerwonymi i niebieskimi kwiatami. W niektórych przypadkach zalecane i lampy pomarańczowego. Roztwór racjonalne byłoby uzyskanie płyt, który może być włączony do małych żarówek LED o różnych kolorach.

prace montażowe

Sama instalacja sprzętu oświetleniowego rzadko daje problemy. Większość prac przypada na ogólnych warunków dotyczących elektryfikacji szklarni. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająca, aby naprawić lampy najkorzystniejszą drogę, trzeba będzie przeprowadzić kabel szklarni zewnątrz. Linia może być umieszczone pod ziemią lub trzymać w powietrzu. Gdy przewody są ułożone, można przystąpić do instalowania opraw LED do szklarni. Ich własne ręce to zadanie można wykonać stosując podwieszone strukturę. Na to zwykle wykorzystują tworzywa sztucznego lub drewna paneli z prętów, lecz tylko z obecnością izolacji. W istocie, użytkownik jest zobowiązany do budowy ramy dla światła i powiesić go z sufitu szklarni.

Recenzje lamp dla roślin

Pomimo specyficznego segmentu rynku jest wiele godnych opcje jakości szklarnie oświetlenia. Na przykład, użytkownicy zgłaszali niezawodność modeli oferowanych przez firmę „Argo”. Linia reprezentuje urządzenie chronione przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Również powodować pozytywne wrażenie marki urządzeń „Focus”, które są oparte na japońskie diody Nichia. W przypadku tych produktów można uzyskać w razie potrzeby funkcjonalne i jednocześnie długotrwałe oświetlenie LED do szklarni. Recenzje modeli z podstawą elementu Nichia podkreśla również optymalną długość fali promieniowania, co pozytywnie wpływa na procesy biochemiczne roślinności.

wniosek

Jak złożoność podejść do treści szklarniach i roślin kryty oraz wzrost kosztów energii. Co do zasady, zapalonych ogrodników nie ograniczają się jedynie do zapewnienia wysokiej jakości światło. W szklarniach zapewnia także automatyczny system nawadniania dla kontroli charakterystyk urządzeń roślinności itp W związku z tym, w celu zmniejszenia całkowitego kosztu LED oświetlenie szklarni powinny być wybrane i kryteriami wydajności energetycznej. W rzeczywistości, rozprzestrzenianie się tego typu urządzenia jest w dużej mierze ze względu na możliwości i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej. Ale w zależności od modelu, dane te mogą się różnić, należy więc wziąć odpowiedzialność za ocenę i tego parametru.