679 Shares 4558 views

Kaseta kominek: opis, zalety i wady

Płonący ogień mogą być przeglądane przez długi czas. Jego kontemplacja tworzy atmosferę komfortu, przytulności i ciepła w pomieszczeniu. Kaseta kominek w domu pozwala cieszyć się tym wszystkim. I w tym samym czasie bez żadnego ryzyka pożaru. Może być instalowany w każdym pomieszczeniu lewy bez nadzoru. On nie potrzebuje stałego nadzoru.

Co to jest

Kominek piec typu kaseta wykonana jest z żeliwa lub stali. Jest on umieszczony w piecu lub przekazuje innych materiałów. Samo palenisko jest ukryty za szybą, przez którą można cieszyć się kontemplacji palenie ognia. W tym przypadku, komora spalania zamkniętej zwiększa wydajność, ponieważ ciepło nie jest tak przechodzi do komina.

Krótki komin jest prosta w swojej konstrukcji. Bo to nie jest tak intensywnie odbiera produkty spalania. Ale w tej samej instalacji musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Kaseta piec pozwala ogrzewać pomieszczenia, a nie tylko cieszyć się widokiem ognia. Jego konstrukcja zapewnia kanał, przez który przepływa powietrze ogrzewane w piecu do pomieszczenia. W niektórych modelach znajduje się zawór, który pozwala zatrzymać przepływ ciepłego powietrza do pomieszczenia.

Praca kominka ze względu na stały przepływ powietrza wokół paleniska. Na przedniej ścianie znajduje się wlot powietrza w perforację, przez którą przepływa zimne powietrze wewnątrz. Wewnątrz kolizji ze ścianami komory spalania, gorący, jest ogrzewany. Po tym, poprzez specjalny grill wraca do pomieszczenia.

Dla właściwego rozkładu przepływu powietrza wewnątrz pieca jest zainstalowany rozdzielacz. To koło, która kieruje przepływ powietrza w żądanych kanałów wentylacyjnych.

Dzięki intensywności płomienia mechanizmu selekcji, można wybrać moc z którym do pracy kominka. Tak więc, dla każdego przypadku, biorąc pod uwagę warunki i pragnienia, można odebrać swój skrypt. Ale w każdym przypadku, urządzenie skutecznie i efektywnie wykonywać swoje zadania. Wydajność osiągnie 85%.

Kominek posiada małą wagę. To znacznie upraszcza proces instalacji. Nie trzeba angażować instalację dodatkowych pracowników.

Zalety i wady urządzenia

Kaseta ognisko z powietrza ma następujące zalety:

  • Atrakcyjny wygląd, nadaje się do wszystkich stylów i rozwiązań.
  • Możliwość wykorzystania jako grzejnik.
  • Szeroki zakres zastosowań, w tym na najwyższych piętrach prywatnych domach i budynkach mieszkalnych.
  • Krótki komin.

Główną wadą, która znajduje się kominek, jest niska efektywność. Ciepło z pieca dostarczany jest tylko w okresie, gdy to spalić opał. Ponadto, jeżeli kanały dla gorącego powietrza, rozciągający się do ogrzewania innych pomieszczeń, ogrzewać ich ognisko musi wynosić co najmniej 1 raz w ciągu 5 godzin.

wygląd

Kaseta kominek posiada atrakcyjny wygląd. To może ozdobić każde pomieszczenie. Producenci oferują wiele wariantów w każdym modelu.

Ona ukrywa się w piecu skrzynki. Na górze znajduje się tylko szklane drzwi przez które światło widzialne. Wszystko to wykończone różnymi materiałami. Może być wiele paneli ściennych, płytek i wielu innych nowoczesnych materiałów. kominek Portal może stać się prawdziwą ozdobą domu. Ograniczenia w zakresie stoi żaden styl. Najważniejsze jest to, aby korzystać z materiałów ogniotrwałych.

Drzwi wykonane ze szkła pozwala patrzeć na ogień. Tak więc to jest taki, który ma zdolność do samooczyszczenia. W rezultacie, nie będą tworzone bez sadzy na szybie. Efekt ten osiąga się dzięki dodatkowym kanale, przez który wchodzi powietrze.

Zdolność do ogrzewania pomieszczenia

Kominki do domów klastra może być jednocześnie kotła. W tym celu piec jest połączony ze zbiornikiem, który będzie gromadzić ciepło. Z tego zbiornika przebiega okablowanie całego domu i jest podłączony do urządzenia grzewczego. Wadą takiego systemu polega na tym, że nie jest to zdolność, aby wszystkie kominki kasetowej.

Ciepło od ognia rozłożone w całym pomieszczeniu. Aby to zrobić, należy dodać specjalny układ. Minusem jest to, że w taki sposób, aby ogrzać dom duży obszar jest trudne. trzeba będzie ogrzewać swoje kominek co 5 godzin.

cechy komin

Krótki komin, który kaseta znajduje się kominek, można również przypisać do zalet. Dzięki takiej konstrukcji produkty spalania uwalniane są nie tak intensywne. kominki kasetowe dla ogrodu wyposażony w specjalny zawór. Jest ona wykonana ze szkła odpornego na działanie wysokich temperatur. Klapka w położeniu zamkniętym zamyka komin, zapobiegając uwalnianie ciepła. W związku z tym ciepło pozostaje w pomieszczeniu i nie uciec na ulicę. W związku z tym sprawność staje się wyższa.

Koszt urządzenia

Zaletami tego typu kominków można przypisać również do ich niski koszt. Kaseta kominek należy do kategorii produktów budżetowych. Najtańszym jest piec ze stali, drzwi, które otwierają się w pozycji poziomej. Można go kupić już za 18-20 tysięcy rubli.

Są droższe opcje z pieca żelaznego, niezależnie od sposobu otwierania drzwi. Kominek zamknięty wpisać łatwo przekształcić się w otwartym urządzeniu, jeśli tylko otworzyć drzwi. Cena około 10-15 tysięcy wyższa niż w podobnych modelach wykonanych ze stali.

typy urządzeń

Wybór kasety kominek w domu drewnianego zestawu konieczne jest, aby zacząć decydować o swoim powołaniu. Musisz sam zdecydować, jaką funkcję będzie wykonywać w domu. W zależności od tego warunkowych kominków można podzielić na dwie części:

  • Dekoracyjny, który będzie czysto estetyczny problem. W tej sytuacji, ogrzewanie pokój będzie słaby.
  • Grzejniki, które są zainstalowane na potrzeby ogrzewania. W tej sytuacji funkcja staje się dekoracja nie jest najważniejsza, a podany jest na dalszy plan.

Jeśli stopień ogrzewania odgrywa ważną rolę i kominek jest częścią układu grzewczego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jego moc. Na tym etapie ważne jest, aby wybrać odpowiednią ogniskową moc, która powinna być na tyle do ogrzewania pomieszczeń. W związku z tym trzeba wziąć pod uwagę i powierzchnia lokalu, a nie tylko ich liczba. Jeśli zakupiłeś kominek nie jest wystarczająco silne, przyjść z pomocą specjalnych dostosowań. Będą one poprawić działanie urządzenia, pozwoli to lepiej i bardziej doskonały. Urządzenia te są podłączone do sieci elektrycznej. Istnieje zależność od energii naciskiem na odcinku instalacji kablowej.

Po dokonaniu wyboru, można określić typ urządzenia. Kaseta kominek może mieć inną konstrukcję.

Po pierwsze, te ostatnie będą zależeć od miejscu jego ustawienia: ścianie, w rogu lub w środku pomieszczenia.

Po drugie, piec może być otwarty i zamknięty. W pierwszym przypadku konstrukcja jest prosta ognisko. Powietrze ogrzewa się w nim prawie natychmiast. Jednak, jak wspomniano powyżej, ciepło będzie dostarczane tylko w okresie, aż ogień się pali.

Zamknięte kominy bardziej popularne. Są one zdolne do gromadzenia się ciepła w sobie, które będą po zakończeniu spalania. W tym celu, kominek wykonany jest z ceramiki ogniotrwałej, stali nierdzewnej lub żeliwa. Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest zwiększona wartość współczynnika sprawności. Wydajność w tym przypadku o 50% większa w porównaniu z innymi urządzeniami.

reguły wyboru

Kaseta kominek dobiera się w zależności od dostępnego ostrości i rodzaju budynku. Korzystne są urządzeniami pionowych, które są transformatory z natury. Jeden dotyk ognia ogrodzony przekształcony kominkiem. Po zainstalowaniu urządzenia w pionie jest lekko zagłębione w palenisku.

Kaseta kominek zależy również od rodzaju materiału użytego do jej produkcji. Przeznaczyć stali, żeliwa i stali z typów szamotowe okładziny. Ich wzrost kosztów w tej samej kolejności. Mając szamotowe okładziny kominków są najdroższe. Ale są również bardziej wytrzymałe i trwałe.

Niewłaściwie wybrany kominek nie jest tragedią. Fakt, że może on być zastąpiony nowym kiedykolwiek. Taśma jest łatwo wyciągnięta z ognia, a następnie w jego miejsce zawsze można zainstalować innego. Najważniejsze jest to, że wielkość i kształt przyszedł.

wniosek

Jak można zauważyć, kominek kaseta jest doskonałym jeden, który jednocześnie i ozdobić dom obogreet. Ze względu na dużą różnorodność modeli, można wybrać opcję, która nadaje się do każdego pomieszczenia. Ze względu na swoją konstrukcję, kasetonowe kominki są popularne w wielu krajach na całym świecie. Są one wybierane dla dużych domów wiejskich, małych willi i apartamentów w budynku miejskiego wieżowiec. W obu przypadkach, kominek będzie wyglądać właściwe i będzie prawdziwą ozdobą. Palenisko płonęły w palenisku, może stać się ulubionym miejscem, które zbierze wszystkich członków rodziny i przyjaciół na wspólny wypoczynek w miłej i kameralnej atmosferze.