342 Shares 6880 views

„Dobutaminy”: instrukcje użytkowania, forma uwolnienia, dawkowanie, opinie, analogi

Problemy z naczyń krwionośnych i serca są częstsze u osób starszych. Często jednak takie choroby pojawiają się i całkiem młodych pacjentów. Aby poprawić stan pacjenta, lekarze często przepisują urządzeń kardiologicznych. Jednym z nich jest lek „dobutaminy”. Instrukcje stosowania, uwalnianiu, analogi i właściwości tych leków są przedstawione poniżej.

Skład, opakowanie, postać leku

Lek „dobutamina”, instrukcje użytkowania, które jest zawarte w zestawie z grubego papieru zawiera substancję w postaci chlorowodorku dobutaminy i różnych elementach podtrzymujących.

W sprzedaży lek jest w postaci bezbarwnych lub lekko żółtawy przezroczystego roztworu do infuzji, który jest umieszczony w fiolkach szklanych.

Ponadto, lek ten można zakupić w formie liofilizatu i koncentrat do sporządzania roztworu.

Farmakodynamiczne właściwości roztworu do wstrzyknięć

Co to jest lek „dobutaminy”? Instrukcje użytkowania (ampułki lek można kupić w każdej aptece) stwierdza, że jest cardiotonic, syntetycznych katecholamin i beta-1 agonistów.

Lek ten jest zdolny do pobudzania receptorów beta-1-adrenergicznych mięśnia sercowego, zwiększając jego kurczliwość. To również zwiększa minutę, a objętość wyrzutowa serca i naczyń krwionośnych zmniejsza OPS.

Po zastosowaniu tego leku spowodowało umiarkowany wzrost częstości akcji serca. Chronotropowe działanie leku, a także jego pozytywny wpływ dromotropowa przejawia się w wyższych dawkach.

W umiarkowanych dawkach lek jest słabo wpływ na ciśnienie krwi. Ze względu na fakt, że ma dość krótki okres półtrwania, powinna być podawana w sposób ciągły. Należy jednak pamiętać, że ciągłe leczenie tym lekiem w ciągu 72 godzin lub więcej przyczynia się do uzależnienia.

Użyciu leku „dobutamina” instrukcję użycia, która jest opisana poniżej, to jest konieczne do sterowania jednoczesne EKG, częstość akcji serca i ciśnienia krwi.

Parametry kinetyczne leku

Lek „dobutaminy” ma wpływ na jak długo? Instrukcje użytkowania (tabletki – takie postacie leków nie mieć) donosi, że po dożylnym podaniu na działanie leku, obserwuje się po 2 minutach. Jego gęstość stabilny nawet po ¼ godziny uzyskuje się w osoczu.

Okres półtrwania leku wynosi 2-5 minut.

Wskazania do stosowania roztworu

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach, przypisany lek „dobutaminy”? Instrukcje użytkowania według następujących wskazań:

 • ostrą niewydolność serca;
 • obrzęk płuc;
 • CHF dekompensacji (jako tymczasowe środki wsparcia);
 • zmniejszenie pojemności minutowej serca;
 • przeprowadzenie echokardiografii stres (diagnozy).

Przeciwwskazania do stosowania leków

W jakich przypadkach nie przepisać środek serca jako „dobutaminy”? Instrukcje użytkowania (analogi narkotyków wymienione poniżej) podaje następujące przeciwwskazania:

 • obstruction lub wypływ krwi napełniania komór serca (na przykład, kardiomiopatią, zwężenia aorty, wyrażonych tamponada) ;
 • giperuvstvitelnost głównego składnika;
 • hipowolemia;
 • inhibitory MAO.

Lek „dobutaminy”: instrukcje użytkowania

U noworodków, lek ten jest stosowany do specjalnych wskazań. To samo odnosi się do dzieci w wieku małoletniego.

Jak również analogów tego leku „dobutamina” jest przeznaczony do podawania dożylnego. Tak więc wcześniej rozcieńczano roztworem Ringera, 5% glukozy lub chlorku sodu.

Gotowy aptece nie więcej niż jeden dzień. Szybkość i czas podawania zależy od parametrów hemodynamicznych. W związku z tym dla stanu pacjenta wymaga regularnego monitorowania. Konieczne jest monitorowanie rytmu serca, wartości ciśnienia krwi i pojemności minutowej serca (jeśli możliwe).

Więc w czym dawka jest przepisywany „dobutaminy heksan?” Instrukcje do stosowania Doniesiono, że u dorosłych ludzi podaje się go w ilości 2,5-10 mg / kg / min (w rzadkich przypadkach. – 40 ug / kg / min). W stosunku do dzieci one lek w dawce 1-15 mcg / kg / min.

skutki uboczne podczas leczenia lekiem

Co może powodować negatywne reakcje na lek „dobutaminy”? Instrukcje użytkowania mówić o możliwości wystąpienia następujących objawów:

 • swędzenie, dusznica bolesna;
 • skurcz oskrzeli;
 • wysypka, kołatanie serca;
 • częstoskurcz, dreszcze;
 • zapalenie żył w miejscu wstrzyknięcia;
 • zaburzenia rytmu serca (migotanie komór arytmia);
 • wzrost skurczowego ciśnienia krwi;
 • nudności, bóle głowy.

Wszystkie niepożądane reakcję, serca i naczyń krwionośnych, różnią się w zależności od dawkowania leku. Oni zwykle ustępują po zaprzestaniu wlewu, albo ze zmniejszeniem jego prędkości.

Cena i podobne leki

Ile jest „dobutaminy heksan?” Instrukcje użytkowania nie daje odpowiedzi na to pytanie. W aptekach, cena tego leku może wynosić około 350-450 rubli.

Co należy rozważyć zastąpienie leku? Jego odpowiedniki znajdują się następujące leki: "Dobuzhekt", "dobutaminy Solvay", "dobutaminy Giulini", "Korotrop", "dobutaminy Lachema", "dobutaminy Nycomed".

Liczba specjalistów Lekarstwa

Opinie konsumentów badanego preparatu nie. Wynika to z faktu, że takie środki stymulujących serce stosowane wyłącznie w sytuacjach awaryjnych (na przykład, ostrą niewydolność serca, w razie upadków CI, zmniejszenie pracy skurczową lewej komory). Zazwyczaj warunek ten jest obserwowany w kardiomiopatie, wstrząs septyczny, zawał mięśnia sercowego, a operacji na otwartym sercu.

Według specjalistów, lek jest uważane za podstawę leczenia farmakologicznego wstrząsu kardiogennego. To nie jest stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności serca.

Ze względu na fakt, że lek ten może powodować zaburzenia rytmu serca i tachykardię, powinna ona być stosowana w krótkim okresie czasu i tylko w ciężkich przypadkach, czyli w ostrej niewydolności serca.

Trudno nie zauważyć faktu, że ten lek jest stosunkowo niewielki zakres pomiędzy efektami toksycznymi i dawek terapeutycznych.

W przeciwieństwie do leków „Dopamina” On nigdy nie powoduje rozszerzenie naczyń.