87 Shares 4734 views

Wygodne i modne kamizelki z wełny

Zmień style, materiały, zawsze tylko ciepłe i wygodne kurtki z wełny. Sklepy oferują wiele modeli. Możesz wybrać kurtkę bez rękawów z futrem na zewnątrz, wewnątrz i filcu. Większość z nich ma podszewkę i duże kieszonki. Z całej odmiany wyróżnia się grupa kamizelek, dzianin wełnianych nici.

Historia kamizelek

Jeśli spojrzysz na ubrania, prototyp kamizelki był pierwszym zbroją rycerza. Wykonano je z metalu, zakrywając plecy i klatkę piersiową, zostawiono na miękkich, ciepłych koszulkach. Ręce poruszały się swobodnie, bez przeszkód w ruchach. Jest to wartość kurtki bez rękawów i jest obecnie mile widziane. Chroni ją tylko przed zimnem i przeciągami.

W Europie pierwsi nosili marynarki w płaszczach i płaszczach. Kobiety zaczęły nosić wygodne i praktyczne ubrania. Stopniowo kamizelka bez rękawów z prostych, wygodnych ubrań okazała się nieodzownym elementem szafy nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Naturalne kamizelki wykonane z wełny zabezpieczają przed zimnem i ciepłem, lecą, pozwalają ciało swobodnie oddychać. Ciągle się zmieniają z modą.

Kamizelki

Ubrania, które rozgrzewają się i chronią przed deszczem, są wykonane ze skóry wyprawionej. Kamizelki wełny owczej są szyte futrem wewnątrz i pokryte szmatką do urody. Długa pala nie powoduje alergii i tworzy warstwę powietrza, utrzymuje optymalną temperaturę ciała. Lanolina, wosk zwierzęcy z natury jest antyseptyczny i wspaniale przywraca zdrowie. Ovchin jest nanoszony na ciało, na chore stawów.

W przypadku kurtek bez rękawów wykonanych z futra na zewnątrz, jest dokładnie cięta na maszynie, tworzyć rysunki wolumetryczne. Kochany weź karakulowatą skórę młodego jagnięcina. Powierzchnia płaszcza zmienia się w teksturę i pięknie. Wełna owcza są dobrze zabarwione, tworząc silne dźwięki, a nawet różne wzory.

Przycięta pala ma skaly powierzchnię i dobrze się zgina, tworząc wstęgę z włókniny. Cienkie i delikatne, idzie na robienie odzieży, biżuterii, kapeluszy. Z gęstego materiału, butów, różnych mankietów i uszczelek do mechanizmów, tapicerki mebli i wiele innych. Needlewomen tworzyć oryginalne wyroby dekoracyjne, dywany. Nominalne plemiona i pasterze tworzą z niego yurki, koce konia, ściółki dla zwierząt.

Dobrze zmielony Merino

Owce Merino były hodowane na początku ubiegłego wieku. Długa i miękka płaszcz pozwalała na tworzenie cienkich puszystych nici i filcu. Projektanci mody lubili wygląd delikatnego materiału, a na podium pojawiły się kamizelki z wełny merino w najlepszych kolekcjach przez wszystkie sezony. Z malowanych w różnych kolorach futra tworzą całe obrazy, rozprowadzając palce ręcznie.

Kamizelki z wełny wielbłądziowej

Futra wielbłąda odznacza się wydrążonymi włosami tworzącymi warstwę powietrza. Utrzymuje ciepło lepiej od innych i chroni ciało przed słońcem. Ogolone włosy nie mogą być barwione i używane tylko w naturalnej formie. To ogranicza różnorodność produktów.

W wełnie wielbłądzi największą zawartością lanoliny. Właściwości lecznicze tego futra zostały wykorzystane przez perskiego naukowca i lekarza Avicennę w średniowieczu. Lekarz sądowy emirantów Samanidów użył puchu "pustynnych statków" chorym pacjentom. Obecnie uzdrowiciele używają skór zwierzęcych do leczenia zapalenia oskrzeli, astmy, dna moczanowego, łuszczycy i innych chorób. Używają one właściwości lanoliny nasączonej skórą i odparowują w temperaturze 35 stopni, gdy człowiek śpi lub nosi futro wielbłąda na ciele.

Felting

Wiara wierzy, że pierwszy aromat powstał w Arce Noego. Podczas Powodzi owce były w bliskim sąsiedztwie. Wełna spadła z nóg. Podróż była długa. Gdy statek wylądował na lądzie, a wszyscy zaczęli wychodzić, zobaczyli gęsty dywan na podłodze. Od tamtego czasu filozofia jest powszechnie używana przez ludzi.

Buty wykonane z filcu są wykonane bez szwów. Użyj specjalnych wzorów, które są nałożone warstwami shorn z wełną zwierzęcą. Aby utworzyć ubiory, użyj podobnej technologii lub wyciąć z jednego płótna i ściegu. Paleta jest zagęszczana, zapuszczona. Po otrzymaniu stabilnego kształtu zaczynają się ugniatać i poruszać.

Kamizelka z rękami

Needlewomen lubi szyć oryginalne ubrania dla siebie i swoich krewnych. Aby pracować ze skórami, potrzebujesz umiejętności, wiedzy i specjalnego wyposażenia, łatwiej jest się nauczyć, jak uderzyć kamizelką wełną. Klasa Master dla każdego smaku nie jest trudna do znalezienia.

Przeanalizujmy podstawowe kroki w tworzeniu wyjątkowej kurtki bez rękawów. Do pracy potrzebujesz:

  • Stół z mocną pokrywką;
  • Wzór na papierze trakcyjnym lub innym gładkim papierze;
  • Włosy z sierpowatej sierści;
  • Wiskoza;
  • Opryskiwacz z roztworem mydła;
  • Drobne oczka;
  • Młotek drewniany lub wibro-maszyn;
  • Szczotka do czesania wełny.

Wzór oparcia i przednich półek wykonany jest z materiału o połyskującej powierzchni. Idealnie, jest to średnio gruby film kolorowy, mocny. Ciemny ton pozwala zobaczyć jednolitość rozwiniętej wełny. Suszenie po wypalaniu kamizelek wykonanych z wełny powoduje skurcz. Wszystkie wymiary wzoru powinny zostać zwiększone o 20%.

Felting na wzór

Aby uzyskać silną podstawę, pierwsza warstwa jest wyłożona wiskoza, chmury, bez kierunku. Musi całkowicie zakryć wzór. Następnie wszystkie włókna rozprowadzające należy zwilżać ciepłą wodą z mydłem, najdogodniej z pistoletem natryskowym. Wełna jest rozmieszczona w dwóch warstwach w kierunku prostopadłym. Podłoże jest zwilżane i przetarte. Przydatne jest szlifowanie okrążenia przez drobną siatkę. Następna warstwa jest zgrzebowana. Nie ma określonego kierunku włókien. Spread to musi być cienka równa warstwa. Dalej – znajomy zwilżający i docierający.

Oparcie jest odwrócone, na nich leżą desenie półek, a następnie produkują ścinki w tym samym porządku. Szczególną uwagę zwraca się na boki i ramiona w stawach, ponieważ kamizelka jest bezszwowa. Powstały cienki filc jest usuwany ze wzoru, umieszczony na ręczniku lub tkaninie bawełnianej, a następnie walcuje wokół rolek i pcha w różnych kierunkach, aż uzyskuje się silną ściereczkę.

W ten sposób można wykonać tylko zwykłą kurtkę bez rękawów, ale także modną kurtkę wykonaną z wełny z kapturem, rękawiczkami, valenochki i wiele pięknych i unikalnych rzeczy. W przypadku odzieży użyj miękkiej wełny merino. Buty wykonane są z wełny owczej.