694 Shares 1167 views

Jak kapryśna róża chińska – czy to możliwe, aby utrzymać dom

„Mamo, mamo, spójrz jaki piękny kwiat!” – wykrzyknął mój syn, dźgając palcem w ogromny krzak, stojąc przy oknie w klinice. „Tak, moja droga, to się nazywa chiński róża” – odparłem.

Co trzeba to piękno, aby być szczęśliwym

Na zewnątrz w naszym klimacie nie rośnie chińska róża. Mogę utrzymać dom ten wspaniały kwiat? Oczywiście, można, ponieważ rozwija się świetnie w pokoju, bez powodowania niepotrzebnych kłopotów. Z należytą starannością. „A co to jest właściwa pielęgnacja?” – Pytasz. Teraz o tym i się dowiedzieć.

Pot dla chińskich piękności

Najbardziej optymalny wariant naczyniu Hibiscus, które mają z systemu głównego do krawędzi zbiornika jeszcze 3-5 cm. Może to być plastik, ceramika i może być – do smaku. Do ukorzenienia chiński wzrósł w pierwszym etapie wystarczającej puli pół litra lub kubka. Z biegiem czasu, po około 2-3 latach roślina może przejechać do innego garnka – więcej. Kwiat jest to niezbędne do przejścia, zamiast przeszczepione. Fakt, że to piękno jest bardzo miły do swojego systemu korzeniowego i lepszy po raz kolejny, aby nie dotykać jego korzeni, czyli aby nie wyrwać z ich starej ziemi, a zwłaszcza nie myć. W przeciwnym razie można stracić hibiskusa. On nie umarł od razu, ale stopniowo traci liść na liściu.

Nawiasem mówiąc, kwestia wyboru puli jest niezbędna do kwitnienia hibiskusa. Wiele osób skarży się, że chińska róża nie kwitną. Miałem również problem tak długo, jak nie sugerował, że nie będzie kwitną aż do korzenia nie weźmie całą objętość ziemi, która jest coraz większa. Jak ustalić, że nadszedł czas, aby przesadzać rośliny? dość proste – po uruchomieniu codziennie pojenia jego piękna ze względu na fakt, że pozostawia uschnąć – wtedy już i trzeba przesadzić go do większej doniczki.

Najbardziej „delicious” ziemia dla chińskiej róży

Chińska róża (ketmia róża chińska) wielkie wzrosty czarnoziemu mieszany z piaskiem w proporcji 2: 1 lub zakupu na podstawie gleby torfowe dla roślin kwitnących. Kocha żyzna gleba chińska róża, żółty pozostawia ją czasami z powodu braku pierwiastków śladowych. to Nazywa się chloroza. Występuje na tle braku żelaza w glebie. Utwardzania chloroza nie jest trudne – tylko raz w miesiącu, woda wytwarzanie roślin zawierających żelazo w postaci chelatowej. Na przykład, dobry wynik uzyskuje „Emerald”.

Ponadto, około 1,5 miesięcy po posadzeniu swoje piękno w nowych złóż mineralnych gleba jest wyczerpana i trzeba karmić Chińczyków wzrosła co 2-3 tygodnie kompleksowy nawóz organiczno-mineralny dla roślin kwitnących. Ta druga reguła (wraz z panowaniem małym garnku), trzeba zobaczyć swoje drzewo kwiaty.

Sekrety pielęgnacji dla chińskiej księżniczki

Choć skromny chińskiej róży, czy to możliwe, aby utrzymać rośliny domowe, które w końcu zamienia się w prawdziwego drzewa? Nawet jeśli masz mało miejsca dla dostatecznie dużego krzewu, który w końcu zamienia się w hibiskusa, można wyjść. Po pierwsze, co roku w lutym, można wyciąć jedną trzecią pędów. Przycinanie, wraz z wielkością puli i zwykłych opatrunków, trzecia zasada jest uzyskanie kolorów w tym zakładzie. Chińska róża chętnie daje pąki na nowych pędów. Na starszych będzie ona rozkwitać też, ale mniej ekstrawagancko.

Kolejną tajemnicą, wiadomo profesjonalnych ogrodników – stosowanie hormonów, zatrzymuje wzrost roślin. W naszym kraju ten lek nazywa się „sportowiec”. Zawiera środki opóźniające, co kwiat krępy i niski. Ale z tego leku należy uważnie zarządzać – jeśli przesadzić, i wlać więcej niż zalecana norma czasem roślina traci wszystkie jego liście są duże, a nowe będą małe i nie bardzo atrakcyjne. Chociaż nie zatrzyma kwitnienia.

Warunki korzystania z domowego aresztu hibiskusa

Przy dobrej opiece często i długo kwitnące chińska róża. Mogę utrzymać dom ten kwiat, jeśli, na przykład, północną orientację mieszkania? Odpowiedź brzmi: tak. Oczywiście, jest to możliwe, tylko kwitną on najprawdopodobniej nie będzie. Do rozkwitu urody prostu potrzebne działanie promieni słonecznych. Ponadto, na jesieni i zimą temperatura zawartości roślin może zostać zmniejszona do 12 ° C. W lutym, po cięciu, to może być przeszczepione i podnieść temperaturę do 17-19 stopni. W tym okresie wymaga terminowego podlewania – podczas suszenia gleby w doniczce na głębokości około jednego palca. Czując wiosnę, hibiskus ożywają, stają się zielone i będzie można rozkoszować się kwitnące aż do następnego upadku.

Tutaj taki skromny, ale z ich wymaganiami Chińska róża. Mogę utrzymać dom ten kwiat, ty decydujesz. I, o ile to możliwe, starał się ujawnić swój charakter i nawyki.