601 Shares 2263 views

Analiza Majakowskiego „w kosza”. V. V. Mayakovskogo wiersz „Z kosza”

Władimir Władimirowicz Majakowski – jeden z najzdolniejszych przedstawicieli poezji XX wieku. Jego wiersze i zabawy przez długi czas stały się klasykami, a zawarte w programie nauczania. Analiza Majakowskiego „w kosza” to oprogramowanie, jak ten wiersz przedstawia styl i techniki artystyczne poety.


Krótka biografia V. V. Mayakovskogo

Przyszły poeta urodził się w Gruzji w małej miejscowości Bagdadzie. Już w gimnazjum gimnazjum Władimir Władimirowicz zaczął uczestniczyć w demonstracji i czytać literaturę rewolucyjnego nurtu. W 1906 roku, po śmierci ojca, rodzina przeniosła się do Moskwy Majakowskiego. Tu zaczyna pracę propagandową, za którą wielokrotnie do więzienia. Jako student Szkoły Malarstwa, Rzeźby i Architektury, spotkał się z futurystów. Teraz jego kariera staje się nierozerwalnie związane z tym trendem. I pierwszy poemat Majakowskiego zostały opublikowane w antologii Slap futurystów w obliczu Taste publicznej”.

Poeta może być podzielony na dwa okresy: przedrewolucyjnej, gdzie przedmiotem są satyry burżuazja a białą Osłony i po obrotów, w którym ironia skierowanych niedostatków współczesne społeczeństwo. Niezwykłe w skoku i rytm poezji, sarkastyczne i satyryczne etykiety Władimir Majakowski. „Z kosza” – poemat, który ukazał się wszystkie te elementy pisarza geniuszu.

wiersze tematyczne

Wszystko twórczości Majakowskiego ma silną orientację satyryczny. Jednak dopiero później okres wiersz (20s) różnią bezprecedensowe bogactwo tematycznej. Jest to uczucie, że gorący satyryk ręka i ostry język dostał wszelkie braki swego czasu. Bohaterami prac, a więc obiektów ironii, stają się pięści, nowa burżuazja, tyranami, szkodniki, spodnie, Filistynów bigotami, plotki, nierobów, pijaków, uszkodzony, partacze i wiele innych.

Wiersz „Z kosza”

To właśnie w tym czasie, pomiędzy 1920-1921 lat, pisał jeden z jego najlepszych wierszy Majakowskiego – „Z kosza”. Przedmiot oskarżenia filisterstwa że „wysiadł z tyłu RFSRR”, stał się podstawą do pracy.

motywy satyryczne

W latach po rewolucji satyra Majakowski wzrasta, staje się bardziej ostry i aktualne. Na wczesnym etapie twórczości poety się przed bezmyślnym tłumie, który nie rozumie wzniosłych ideałów pisarza. Po rewolucji, cały sarkazm Majakowski zaatakował wrogów komunizmu. Zwłaszcza poeta wyśmiewany filisterstwa we wszystkich jego przejawach. Jest dobrze rozliczone i kwitnącej w nowych sowieckich rzemieślników życia spotkał Majakowski pokonaniu zwolenników rewolucji. Jednak, aby lepiej zrozumieć i poczuć te pomysły trzeba twórczą analizę Majakowskiego. „Z kosza” – poemat, który najlepiej nadaje się do tego celu.

zaczyna działać z ostrym kontraście. Pierwsza linia, brzmiące jak: „Glory, Glory, Chwała bohaterom”, nadal całkowicie kontrastowe „Teraz pomówmy o rzeczy.” Ale kim jest ten „rzeczy”? Ona okazuje się być „drobnomieszczaństwo”, które nie tylko przetrwały w czasie rewolucji, ale także doskonale dostosowane do nowego życia, posiadanie „przytulne pokoje i spalenki”. Ekspresja i objaśnienia różnych zaburzeń z każdej analizy Majakowskaja. „Na śmieci” nie był wyjątkiem, i pochłonął cały oburzenie i protest poety.

Filistyni w zrozumieniu Majakowski nie tylko obrzydliwy i odrażający z powodu jego stylu życia, które mogą być tylko namozolil „z pięcioletnich dna siedzenia, wytrzymały jak umywalki.” No, ale są również niebezpieczne oportuniści i biurokraci. Bezwzględny i nieustępliwy w tym wierszu satyrze Majakowskiego.

„Z kosza” – opis życia

Obraz życia w wierszu „w kosza” nie była droga do przekonania, ale odbiciem ideałów politycznych i wartości burżuazji. Ludzie tego typu, o dziwo, dało podstawę do samej rewolucji, w dobie zmian, ale mogą tylko poniżyć, pomniejszać i niszczą wzniosłe rewolucyjne ideały. To przez otaczające środowisko części mieszczan Majakowski wykazały, że ich koncepcja nowego porządku, nowego świata i przyszłości zniekształcony i daleko od prawdziwego komunisty. Zatem Rewolucyjna Rada Wojskowa, Wojskowa Rada Rewolucyjna Rzeczypospolitej, nie ma sensu w połączeniu z piłką tekstu, który wydaje się całkowicie absurdalne i nie na miejscu. Co więcej, nie chce Filistyńczyk „figuryat” w nowej rzeczy.

Wiele już powiedziano o Filistynów w swojej pracy „w kosza” Majakowskiego. Verse, których analiza daje pełny obraz pomysłów poety o współczesnym świecie, mówi o wartościach i niedociągnięć społeczeństwa.

Majakowski powiedział, że prace satyryczne może urodzić się tylko wtedy, gdy istnieje odpowiedni temat, który właśnie pyta „na wydawcę.” Ale niewiele jest zdecydować się na temacie, trzeba wiedzieć, jak uczyć, aby pokazać wszystkie tunele i wady zjawisko społeczne. Tu, w toku są klasyki dłuższego czasu spędzonego kontroli: Dokładność zwrotów, klarowność przekonanie, absurdu i przesady. Formuła tworzenia dzieł Majakowskiego ustawił sobie. „Z kosza” – poemat, który wchłonął wszystkich tych zasad. Ale najwyraźniej objawia się groteską, co wydawało się umieścić kulę w produkcie końcowym, „Marx od ściany wyglądały i spojrzał … i nagle otworzył usta, ale jak zaoret …”.

wniosek

Sam sposób, przeprowadziliśmy analizę i analizę Majakowskiego „w kosza” wskazuje, że ten wiersz jest odbiciem sposobu twórczego pisarza. Odzwierciedla ona podstawową tematykę i ideologicznej treści porewolucyjnej etapu w rozwoju poety.