846 Shares 9872 views

Pod lewą pierś boli: przyczyny i konsekwencje

Nasz organizm może być porównywana z mechanizmem godzin. Pęknięcie jednego małych elementów mogą prowadzić do wadliwego działania całej konstrukcji. Podobnie, w organizmie człowieka. Aby uniknąć poważnych uszkodzeń, konieczne jest, aby dostrzec i zdiagnozować chorobę. I tak nigdy więcej niech swoje zdrowie przypadkowi.


Ból pod lewą piersią

Jeśli masz ból pod lewą piersią, to przede wszystkim nie ma potrzeby do paniki i wiatr sobie różnego rodzaju diagnoz. Może to wskazywać, że jako poważną chorobę, a nie znaczy nic dla sporadycznego ataku. Ale jeśli ból pod lewą piersią na stałe lub z pewną częstotliwością, konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza i poddać wszystkie niezbędne procedury kontrolne.

Możliwe przyczyny bólu

Powody dlaczego ból pod lewą piersią, może być ustawiony. Najczęściej – to choroby serca, płuc, żołądka i śledziony. Silny ból pod piersią może wskazywać, onkologia, która wymaga bardzo poważnego traktowania.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, dlaczego boli pod lewą piersią, to jest choroba serca. Dolegliwości te powinny obejmować zawał serca, dusznica bolesna, zapalenie osierdzia, tętniak aorty.

Następny temat występowania choroby są związane z płuc i dróg oddechowych. Możliwe zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i ciężką postać zapalenia opłucnej lewej stronie.

Trzecim powodem bólu w dolnej części klatki piersiowej mogą wystąpić problemy ze śledziony lub trzustki. Choroby związane z tymi organami: urazu śledziony powstawanie i wzrost torbieli, serca na tle skurczu naczyń.

Starsi ludzie często skarżą się, że ból lewej strony pod piersią. Sprawcy mogą być niezdrowa dieta, tkanka mięśniowa, która w ostatnich latach stały się słabsze, otyłość.

Czwarty powód może być mecz obszar z lewej strony klatki piersiowej, są choroby układu autonomicznego i występowanie międzyżebrowej nerwoból. Ta dolegliwość występuje zarówno u ludzi starszych iw średnim wieku. Oni nigdy nie dotyka dzieci. VNS jest zaangażowany w funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, z wyjątkiem mięśni szkieletowych.

Piąty powód odnosi się tylko do kobiet. Ból samego gruczołu sutkowego może być dzwon dla dużej liczby patologii, ginekologicznych i onkologicznych problemów. Przede wszystkim trywialne uraz może służyć jako punkt wyjścia do szeregu zmian.

Rodzaje bólu i możliwych diagnoz

Bez pełnej i egzaminów żaden lekarz nie udało się ustalić, dlaczego dana osoba boli pod lewą piersią. Ponieważ własnego bólu nie są wyraźne oznaki jakiejkolwiek choroby. Ból może objawiać się na różne sposoby, a nawet dać w ręce, obojczyka i łopatki. Jeśli odczuwasz ból pod lewą łopatką, klatki piersiowej poniżej, trzeba najpierw określić rodzaj bólu. Konieczne jest rozróżnienie między rodzajami bólu: bóle, ciężkie, ostry, przeszywający.

pobolewania

Bóle ból w lewej stronie piersi może wskazywać medlennotekuschem zapalenie wewnątrz korpusu i podstawą do podejrzenie następujących diagnozy: zapalenie błony śluzowej żołądka, jelit i trzustki, śledziony.

W obecności wrzodu żołądka ból w lewej części brzucha mogą towarzyszyć nudności lub wymioty. Czas trwania napadów w tych chorobach jest nie więcej niż 15 minut i ma zmienny charakter. Ból po lewej stronie pod biustem głównie w nocy.

intensywny ból

Silny piekący ból pod lewą piersią w ruchu lub kaszel może być objawem zapalenia płuc, zapalenia opłucnej, anginy i ostre zapalenie osierdzia, co jest związane z zapaleniem zakończeń nerwowych. Jeśli ból żebra poniżej lewej piersi, a tam jest ból na zewnątrz, przyczyną może być podrażnienie nerwów międzyżebrowych w wyniku skurczu mięśni. Najczęściej, to zależy od diagnozy ból pleców lub neuralgii międzyżebrowej.

Należy zwrócić szczególną uwagę, czy daje ból w lewej ręce lub pod łopatką. Jeśli istnieją takie odejście dyskomfort, może to zwiastować zawał mięśnia sercowego. Silny ból, który pojawia się już w łagodnej duszności sugeruje choroby zakrzepowo-zatorowej w płucach.

Jest to ostry ból

Z ostrym silnym bólem, który powtarza się w regularnych odstępach czasu, pilna potrzeba, aby szukać pomocy medycznej. Objawy te mogą wskazywać na poważną chorobę, która może być śmiertelne:

  1. Choroba niedokrwienna serca.
  2. Skurcz tętnic wieńcowych, które są głównym źródłem dopływu krwi do serca.
  3. Pojawienie się skrzepów krwi w płucach.
  4. Zawał płuc, który występuje po krążenia krwi w tkance płucnej.
  5. Perforacja żołądka (uszkodzenie przez ściany narządu) lub jelita grubego.

szwy

Starsi ludzie często skarżą się na doznania kłucia w lewym boku klatki piersiowej i raz zdiagnozowano samych problemów kardiologicznych. Ale niewielu wie, że serce jest raczej w środku klatki piersiowej niż po lewej stronie. Ten rodzaj bólu jest dowodem łamania kręgosłupa i ośrodkowego układu nerwowego.

Kłujący ból w lewej stronie klatki piersiowej, najprawdopodobniej spowodowane przez skurcze mięśni i nie jest związana z chorobą serca. Ale ból przeszywający jest łatwo pomylić z bólem tnącą, która występuje, gdy urazy brzucha i petryfikacji ściany żołądka.

Szwy są trwałe, pojawiają się one w ostrych ruchów lub silnego kaszlu.

Ból pod łopatką

Gdy masz ból pod lewą piersią, daje pod łopatką, a ból jest jak ostry, natychmiast wezwać karetkę. To jest głównym prekursorem mięśnia sercowego.

Fizjologia łopatka sugeruje, że wiele chorób naraz odpowiedzi na tym obszarze. Faktem jest, że ze względu na strukturę i położenie kości, tam idzie aortę, największy naczynie tętnicze, który łączy serca, żołądka i śledziony. A więc nawet niewielkie odchylenie od normy i bólu w tych narządów często jest podana w łopatce. Najczęstszą przyczyną bólu łopatkami, nie związane z chorobami serca jest ból pleców. Wynika to z usunięciem płyt chrzęstnej.

Ból w klatce piersiowej u kobiet

Ból, który występuje bezpośrednio w piersi u kobiet, może być związana z obu zmian hormonalnych, a także z narządów patologii. Ból w klatce piersiowej, związane ze zmianami w poziomie hormonów w organizmie kobiety, są dość powszechne. Na przykład, ból może nastąpić przed lub w trakcie miesiączki ciąży (pierś odtworzone do późniejszego karmienia dzieci).

Ból w klatce piersiowej u kobiet karmiących piersią może być oznaką rozwoju mastitis. I odpowiednie środki dla zapobiegania i leczenia muszą być podejmowane w trybie pilnym. Ale boli piersi u kobiet może być również na raka w piersi, grożąc amputacji w późniejszych stadiach choroby.

wniosek

Zdarza się, że nagły ból zastaot niespodzianka. I często ludzie nie wiedzą, kiedy pojawia się ból, do jakiego eksperta. Ta informacja pomoże Ci zidentyfikować oryginalne źródło bólu. Ale zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem, gdy rezey w klatkę piersiową. Autodiagnostyka w każdym razie niemożliwe.