650 Shares 2157 views

Władimir Bortko – reżyser, scenarzysta i producent w jednej osobie

Spośród wielu filmach produkowanych w kraju można wyróżnić filmy Władimir Bortko, utalentowany reżyser, producent i scenarzysta. Wszystkie z nich są zabierani z pierwszych minutach oglądania i pozostawić wiele różnych emocji i wrażeń. Kto jest on – Władimir Bortko? Wszedł do kina? Co dzieło swego arsenału reżysera warto zobaczyć? To i wiele więcej – w artykule.


Dowody z wczesnych biografiach

Można z pewnym zaufaniem powiedzieć, że los tego człowieka została określona, ponieważ Władimir Bortko urodził się w rodzinie artystycznej. Jego ojciec – Władimir Władimirowicz Bortko – udany reżyser teatralny i jego matka – Marina Fedotovna Zakharenko – aktorka. Ojczym przyszłości sztuki był słynny radziecki dramaturg – Alexander Korneichuk. Pomimo faktu, że był otoczony twórczych krewnych Władimir Bortko początkowo nie chcą pójść w ich ślady po szkole i wyjechał na studia w Kijowie Geologicznego College.

W 1965 roku, przyszły dyrektor poszedł służyć w armii, a po opuszczeniu przez jakiś czas pracował jako elektryk technika w „Voenproekte” w Kijowie.

Początek twórczy sposób

Spróbuj swoich sił jako osoba, która jest daleko od świata sztuki, Władimir Bortko zaczęli zdawać sobie sprawę, że życie zmierza w złym kierunku. Dlatego w 1969 roku zdecydował się zostać studentem w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej w Kijowie imienia Iwana Karpowicz Karpenko-Kary. Studiował w VL Chubasova i RR Efimenko.

W 1974 roku otrzymał dyplom i dostał pracę w studiu imienia Aleksandra Dovzhenko asystent reżysera. Już w następnym roku jako reżyser Władimir Bortko filmografii, która dziś ma więcej niż piętnaście prac wyreżyserował swój pierwszy film „Kanał”.

Pierwsze prace

W 1980 roku początkujący pisarz i reżyser pracował przy „Lenfilm”. Pierwszy obraz wyruszył tutaj nazwano „Komisja Śledcza”. Obraz jest bogaty w grze takich wielkich aktorów jak Irina Miroshnichenko Oleg Jefriemow i Evgeny Lebedev.

Pierwsze prace filmowe, które przyniosły sławę Vladimir Vladimirovich, była „Blondynka Around the Corner” z Andriej Mironow i Tatyanoy Dogilevoy rolach głównych. Scenariusz do filmu został napisany Aleksandrom Chervinskim. Jego rola w Evgeniya Hanaeva Elena Słowika, Mark Prudkin.

W 1984 roku reżyser stworzył liryczny film o mały chłopiec Remy, który wędrował po różnych miastach z właścicielem-przewodnika, aż znalazł swoją rodzinę. Fabuła filmu jest pełne sytuacji, w których opadną charakteru chłopca. Obraz, oczywiście, będzie przydatna zobaczyć zarówno dzieci jak i dorosłych, ponieważ pomaga zrozumieć, że nie ma sytuacji beznadziejnych, że przyjaźń pomaga radzić sobie z wszelkimi trudnościami w życiu, i że każdy potrzebuje wsparcia i zrozumienia.

Światowej sławy Bortko Vladimir, reżyser, scenarzysta i producent, rozpoczęła się w 1988 roku, po filmowej adaptacji powieści „Psie serce” Mihaila Bulgakova. Film zdobył nagrodę „Grand Prix” na festiwalu filmowym w Perugii, nagroda „Złoty Ekran” w Warszawie, „Grand Prix” w Duszanbe, nagrodę imienia A. Moskvina „Najlepszy reżyser” i nagroda Stan RFSRR. Bracia Wasiljew. Evgeny Evstigneev genialnie grał w filmie Filippa Filippovicha Preobrazhenskogo i Vladimir Tolokonnikov za rolę Sharikova głośno i natychmiast cały świat ogłosił swój talent aktorski. Yuri Shaygardanov pełnił rolę operatora, Vladimir Daszkiewicz napisał muzykę Yuliy Kim – te słowa do piosenek Vladimir Svetozarov był dyrektorem artystycznym obrazu. Natalia napisał scenariusz Bortko, i oczywiście, zrobił wiele dla sukcesu i reżyser Władimir Bortko.

Filmografia: najlepsza praca

W 1991 roku, publiczność mogła zobaczyć wynik miesiącach pracy zestawu prowadzony przez Vladimira Vladimirovicha Bortko – pojawia się na ekranie w dramacie wojennym zatytułowanym „Afghan Breakdown”. Aby wziąć udział w tym filmie została zaproszona do popularnego włoskiego aktora „Octopus” mikele Plachido, znany z roli w łyżwiarstwie komisarz filmowy. To niewątpliwie wykonane kinorabotu nawet bardziej interesujące i ekscytujące.

W okresie od 1992 do 1998 roku, Władimir Bortko pracował pod pseudonimem „Ian Khudokormov” i skierował kilka serii „The Streets of Broken lamp”.

2000 dał widzom kilka arcydzieło serial telewizyjny, takich jak :. „Idiota”, „Gangster Petersburg”, „Mistrz i Małgorzata” Mydło nie tylko zyskała miliony fanów, ale również zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.

Kolejny majstersztyk

Na początku kwietnia 2009 roku publiczność nowy film Władimir Bortko został przedstawiony – „Taras Bulba”. On udziałem utalentowanych aktorów ukraińskiego teatru i kina – Bohdan Stupka, który, niestety, już nie żyje. Film przyciągnął zainteresowanie ze strony publiczności i znaczne kontrowersje w mediach. Przez siedem dni prezentacji filmu w kinie z krajów WNP to wyglądało na ponad 3,5 miliona osób (nie licząc Ukraina kin).