297 Shares 6276 views

Co to jest pot? Jak on może być?

Wiele osób chce nauczyć się grać w pokera. Ale najpierw musimy zrozumieć niektóre pojęcia i definicje.


Pot Poker

Początkujący często stawia termin „pot” w martwym punkcie, ponieważ na początku nie wiedziałem zbyt wiele o gaming slang. Więc, co jest pula w pokera? W tym artykule postaramy się klarownie wyjaśnić niektóre niuanse w grze i nauczyć się podstawowej terminologii. Tak, zabawa termin. Co to jest pot? Jest to wszystkie pieniądze zebrane w ciągu rundy przeszły przez wszystkich kursów. Innymi słowy, bank.

Po meczu, wszystkie pieniądze do zwycięzcy, jeśli więcej niż jeden, wszystko podzielone na równe części. Warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy Stakes Poker odnoszą się do wartości banku. Najpopularniejsze zakłady – te, które tworzą 1/3 lub 2/3 puli. Są chwile, gdy stopy potu może być uzupełniany w całości.

Formy potu i inne terminy w pokerze

Istnieją dwa rodzaje potu w pokera: pot – podstawowy, sidepot – boczny. To było na początku gry i utworzyć pulę główną – zakłady dokonane przez wszystkich graczy. Gracz, który zagrał all-in – wszystko – na początku gry i umieścić swoje pieniądze w to, nie mogą brać udziału w losowaniu puli bocznej. Polega ona tylko tych, którzy mają żetony. Ważne jest, aby pamiętać: główną nagrodę tylko jedna strona i może być wielorakie. Jest jeszcze inna wersja gry pot-limit (Pot Limit) – bank nie określa ram, nie ma limitu w wysokości stóp. Gracze zarabiać pieniądze w puli.

Bankroll – kwota (pieniędzy), który jest wykorzystywany jako zakład w grze. Te pieniądze można mieć tylko jednego gracza, z którym jest on na wszystkich kontach. Specjalny system zarządzania zarządzać ich bank. Teraz jest o wiele jaśniejsze, co pot.

pula

Teraz możemy zdefiniować co to jackpot. Jego koszt jest znacznie wyższy niż cena zakładu lub loterii. Jeżeli weźmiemy pod uwagę przeciętnego człowieka w Rosji, wysokość puli jest ogromna dla niego. Wygrane na automatach zebrać średnio 30-50 przeciętnych wynagrodzeń. więc właściciele kasyn przyciągnąć więcej graczy.

Ostatnio podoba, ponieważ mogą one dostać dużo pieniędzy za pomocą minimalną stawkę. Wygrane są podzielone na postępującą i unprogressive. Non-progressive – jest to stała kwota, która będzie szczęśliwy gracz. Kolejna rzecz – progresywny. Progresywny Jackpot – część kursów dla wszystkich graczy, którzy grali na tej maszynie. Można to zrobić w internetowym kasynie, który jest o wiele łatwiejsze, ponieważ z jednego automatu odgrywa dużą liczbę graczy jednocześnie. Za mało czasu jackpot rośnie do astronomicznych rozmiarów. Często jego wygrana, to licznik jest resetowany. Ale po jakimś czasie znów osiągnie kolosalne rozmiary.

Podzielenie pieniędzy między graczami, zebrać taką samą kombinację

Teraz dowiadujemy się, co do podziału puli. Ta sytuacja jest podział między dwóch graczy, którzy byli w stanie zebrać taką samą kombinację. Split-pot lub podzielić pulę – pieniądze są dzielone między graczami. Często tak się dzieje, gdy gracze mają takie same karty, na przykład, z których każdy posiada parę asów. Rozłam może wystąpić nawet jeśli gracze mają jeden z tej samej karty, która może przynieść Street.

Na przykład, taka sytuacja: na stół otwarty JQKA, każdy gracz ma dziesięć. W tym przypadku, bank będzie nadal muszą dzielić, a nie można tego uniknąć. Podziału może zostać pobrane poprzez budowanie wzajemnego kombinację kart wspólnych. Na przykład, jeśli tabela będzie stanowić 3-4-5-6-7, a osiem nie będzie nic.

Jeśli gracze zainwestowali pieniądze w banku, i będą płacić prowizji i instytucji w wyniku wprowadzenia stanowisko w małym minusem, sytuacja będzie podzielona dla nich nieopłacalne. Oczywiście, jeśli „wycisnąć” inni gracze, którzy zainwestowali pieniądze w banku, to będzie w kolorze czarnym. Faktem jest, że prowizja jest wyższa od kwoty depozytu w doniczce na składanym graczy.

Interesujące jest to, że taka sytuacja ma rzadką postać w high-low, ponieważ nie powinny pokrywać się zarówno starsze, jak i młodsze kombinacje, co z kolei zmniejszy prawdopodobieństwo podziału banku.

Spokojny i dobrze przemyślana strategia

Wszystkie profesjonalni gracze zawsze mają własną strategię. Będą grać tylko ręce, które mają szansę na wygraną. Jednak są chwile, kiedy grałem rękę poprawnie, ale stracił. Usiadł przy stole i zaczął grać w pokera? Zachować swoją strategię. Pamiętaj, że każdy może grać, twój przeciwnik będzie zbierać żetony na stole ze wszystkimi graczami, ale w żadnym wypadku nie jest konieczne, aby odejść od strategii. Szczęście w pokerze – punkty w czasie. Strategia ta została zaprojektowana przez długi okres czasu. Można to sprawdzić na swojej szybkości Win – wskaźnik średniego zysku, czyli ilość wygranych wy rolety na 100 rękach …

Aby dobrze grać, trzeba poznać wszystkie niuanse znać wszystkie warunki i możliwe sytuacje, aby zrozumieć, co zimny pot, spróbować ugryźć innych graczy. Zawsze obserwować grę. Poszukaj błędów, analizować i starać się nie powtarzać je ponownie. Jeśli stale towarzyszy ciąg pecha, to nie znaczy, że nie może grać, szanse są po prostu popełnić błędy, które mogą później stoją Ci dużo pieniędzy.

Oto mała rada. Jeśli już stracił wiele swoich żetonów, nie iść dalej, zrobić sobie przerwę. Większość z tych, którzy tracą, zaczyna zapominać o obliczenia i strategii. Starają się wygrać. Zjawisko to ma nawet nazwę – Tilt, co oznacza „utratę samokontroli.” Nie jest konieczne, aby ryzykować, odpocząć, zrelaksować się, odpocząć. I dopiero potem kontynuować grę.

Operatywność prowadzą do sukcesu

Nawet w okresie awarii trzeba śledzić bankrolla. To straszne stracić wszystko, jeśli grasz źle na siebie ograniczenia. Grając przy niskim limitem, mający złą passę, wkrótce będzie w stanie wznieść się na własną rękę, a gra się poprawi. To do ciebie, aby rozwinąć grę i bankroll. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, staną się bardziej wrażliwi na szczęście. Grając przez dłuższy czas i ciągle gra jest warta rozważenia. Zaleca się, aby przejrzeć wszystkie swoje błędy. Po pewnym czasie, można poprawić swoją grę i osiągać wysokie stawki. To pomoże Ci wiedzę o tym, co jest pot i inne sytuacje w grze.