537 Shares 6722 views

Dużą powojnik Asao: opis, pielęgnacja, uprawa i opinie

Osiągnąć kwitnące powojniki zakupione Asao jest znacznie łatwiejsze niż utrzymanie go w zimie i dostać się ponownie kwitną. Roślina jest mniej kapryśny w opiece wiele wymagać pewnej (minimalny) znajomość jego specyfiki. Popularna nazwa w Rosji wszystkie powojniki – „Powojnik”


Clematis 'Asao': Opis

Odmiana japońskiej hodowli. Nazwany na cześć japońskiego miasta, gdzie został przyjęty w 1971 roku.

Clematis ( „Asao”) Asao rozciąga się poprzez sprzedaż szkółkach ogrodniczych. Wprowadzony w Anglii (gdzie i rozpoczął dystrybucję w Europie) w 1980 roku.

Duże (do dwudziestu centymetrów średnicy) kwiaty pojawiają się w maju – początek czerwca w środku pasma RF hibernacji na pędach poprzedniego roku. Nie więdną do dwóch tygodni. Druga część kolorów na pędach bieżącego roku od połowy latem pojawia. Jeśli czas do cięcia zeszłoroczne pędy z pąkami zwiędły, to będzie bardzo bujne kwitnienie, kwiat średnica jest nieco mniejsza (12-15 cm), ale liczba przekroczy czerwca. Długi czas trwania drugiej fali jest zależna od wieku jakości krzak tnącej, nawożenie i prawidłowego lądowania (tworzenie korzeń z nerki).

Kwiaty na rośliny zarówno proste jak i pół-dwu tylko pierwsza fala kwitnienia ujawnione. Farbowanie – intensywnie różowe z jasnymi smugami w środkowym płacie. Kwiat seredinka żółty. Wyblakłe pąki kwiatowe na sezon pozostanie i miłe dla oka kolorze srebra.

Roślina jest silnie zieleni, winorośli wysokość trzech metrów. Pomoc jest wymagane. Średnica tulei do 80-100 cm. System korzeniowy średniej wielkości, wzrost umiarkowany. Ta cecha sprawia, że jest możliwe, aby rosnąć w pojemnikach powojnik Asao.

Opinie plantatorów o uprawy roślin w środkowym paśmie RF rozmowy o jego stosunkowo wysokim zimotrwalosc z dobrze uformowanej schronienia i prawidłowego przycinania przed zimą.

Shadow-preferuje lądowisko przy niskim cieniowania w godzinach popołudniowych, wrażliwe na podlewanie regularność (w nieregularnych łodyg kwiatowych podlewanie stracić), ale nie toleruje wysokie wody gruntowe.

Idealny dla pięknych krajobrazów sylwetki.

Clematis Asao: sadzenie i pielęgnacja

Roślina jest pożądane, aby latać sprężynę. W przeciwnym razie roślina będzie trudno się ustatkować i radzić sobie z pędów (w ubiegłym roku i ten rok) jest prawie niemożliwe.

Ze względu na fakt, że powojnik Asao, podobnie jak wszystkich pozostałych członków tego gatunku tworzy pąki korzeniowych, trzeba umieścić sadzonkę w glebie właściwie. Korzeń dół wielkości 60×60 cm i głębokość od 30-40 cm jest idealny do sadzenia. Należy pół wypełnione humusem liściastych, dodając kawałek ziemi torf (glina piaszczysta lub gliny, pH reakcji nie powinien być alkaliczny) należy upewnić się, że nie było korzenie roślin wieloletnich chwastów, zwłaszcza takich jak pavilika, mlecz i łopianu. Umieścić sadzonkę tak, że kołnierz korzeń pięciu lub sześciu centymetrów poniżej poziomu gruntu. Ma to zapewnić, że, po pierwsze, powojniki nie suszy się w lecie, rośnie z powrotem powyżej gruntu, a po drugie, że w zimie pąki korzeniowe zostały zamrożone. Wchłonąć pozostałych wnęk mieszaniną próchnicy darnią, dodać wodę do temperatury otoczenia (a nie z odwiertu, a z otworu), aby dodać gleby przez dekantację. zamulchirovat powyżej (może to być na śmieci iglastego, wióry). Jeśli oczekujesz bardzo słoneczną pogodę z wysokimi temperaturami w ciągu dnia, konieczne jest pokrycie spunbond tydzień powojnik Asao lub inny netkankoy. Okresowo trzeba wody, jak wysycha gleba.

Prawidłowo sadzić powojniki już w pierwszym roku po posadzeniu może rozkwitać. Nie obfite i nie bardzo duże kwiaty, ale to będzie kwitnąć.

Cięcia i kształtowania bush

Hodowle w odniesieniu do grupy powojników Asao przycinania B (lub II), zgodnie z klasyfikacją standardowe. Obejmuje ona powojników z początku pierwszego kwitnienia na pędach ubiegłego roku, a drugi w środku lata na nowo regenerować pędów.

Dla obfitych zakwitów pierwszym roku sadzonka nie powinien dać wysoki krzew, więc trzeba śledzić proces i nie pozwól im rosnąć na długości większej niż 60-70 cm. Przycinanie powinno być ostre, zdezynfekowane w słabym roztworze alkoholu i dokładnie wysuszone narzędzia ogrodnicze. Młoda siewka podatne na różne choroby wirusowe, a więc nie jest konieczna do wywołania przyrządu roślin zanieczyszczony. Przez zimę sadzonki kapusty powinny tworzyć silne, cienkie i małe jest lepiej wyciąć przed schronienie na zimę: nie są one potrzebne do kwitnienia w przyszłym roku, a osłabia roślinę.

Sadzonka z drugim i kolejnych latach wymaga innego podejścia do przycinania. Po wyjściu z hibernacji roślin powinny być kontrolowane przez przerywaną pędów, przerwał części powinny być cięte. Po kwitnieniu, pierwsza fala zeszłorocznych pędów należy wyciąć, pozostawiając tylko nowo regenerować. Należy do nich, mija drugą falę kwitnienia.

Po kwitnieniu przed hibernacji trzeba przycinać pędy, pozostawiając je w długi – pół metra. Małe i łamane, też muszą być cięte.

Przygotowania do zimy w środku pasma RF

Od Asao powojników wyhodowane w Japonii, trzeba traktować je jako rośliny dość ciepłolubne.

Przygotowania do zimy obniża się do następujących działań:

  • trzeba przycinać pędy usunięte z biegunów, starannie zwinięte i złożone do ziemi;

  • wypełnić luźne torfu, na krzaku potrzebne są dwa wiadra;

  • zakrywać górnej gałęzi świerkowych, w przypadku jej braku, można użyć ciętych roślin cieplarnianych (malina, chryzantemy), duży trocin;

Sen i pokrywa Powojnik potrzeba, gdy temperatura idzie dzielnie do małego minusa (pięć stopni).

W zimy z trochę śniegu na rośliny potrzebują pościel śniegu.

Współpracuje z powojnika wiosnę

Zwolnić zakład ze schroniska być bardzo ostrożny. Pierwsze ciepłe dni nie daje podstaw, aby całkowicie zdjąć pokrywę. Nocne przymrozki czyhają na pędach przetargowych, w tych przypadkach, zginą. Łomonosowa sam został ranny, ale pierwsza fala kwitnące wczesną wiosną nie będzie.

Tylko wtedy, gdy nie ma nocne mrozy poniżej minus pięciu, można zwolnić zakład z „lochu”. Overwintered pędy zaczynają produkować pąki, tydzień lub dwa zaczną rozkwitać i wyjdzie z ziemi nowych pędów. Pod koniec maja w starych pędów będzie pączek, i pełnego ujawnienia się rozpocząć na początku czerwca.

karmienie

Zakład zmienia swoją koronę co roku, więc jest dość poważna racja paszy dla niego. Cztery razy w sezonie – czyli nawożenia planu.

Po raz pierwszy – na wiosnę po odrost nowych pędów. Może to być roztwór mocznika (1 g na 1 litr wody) z dodatkiem próchnicy. trzeba rzucić na glebę przed ubierając jak korzenie roślin mogą iść w głąb ziemi dokładnie.

Po raz drugi – po pierwszym kwitnienia fali. Organiczne – tygodniowe infuzji ziół, rozcieńczone jednego do dziesięciu (w wiadrze wody na litr infuzji). Trzeba dokładnie rzucić.

Trzeci raz – przed letnim kwitnienia. To może być rozwiązanie z pomiotu kurzego, lub specjalne złożonych nawozów dla roślin wieloletnich.

Ostatni raz – sześć tygodni przed przycinania. Nadaje się słabego roztworu dziewanny z dodatkiem próchnicy.

reprodukcja

Dwa sposoby są dopuszczalne do celów hodowlanych, sądząc po opiniach amatorskich ogrodników: przez sadzonki i warstw.

Istotą rozmnażania jest następujący. Wybrany do utworzenia nowego procesu (macierzystych muszą być jasno zielony) z dobrymi liści. Wyciąć ostrym nożem, skalpel może być. Pokroić na kilka części, z których każda musi mieć parę liści. Jeden z płatków ciętych (jak wyparowaniu mniejszej ilości wody) jest opuszczany do roztworu łodygi „Kornevina” (lub równoważną) i posadzone w piaszczystej mieszaniną próchnicy. Korzenie będą powstawać w ciągu jednego miesiąca. Aby zaoszczędzić mikroklimat potrzebne do zamknięcia opakowania pojemnika okresowo skanowania i usuwania z niego nadmiaru wilgoci. Rok po szczepienie sadzonek lepiej trzymać w pojemniku.

Aby uzyskać powojnikami Asao muszą być zginane dobrze uformowane ucieczki na ziemię zabezpieczyć uchwyt w postaci wstępnie ugotowanej małym pojemniku (w celu uniknięcia uszkodzenia główny system korzeniowy) lub w odległości 40 cm od głównej bawełnę. Posypać ziemię. W sezonie, tworzą system korzeniowy. Sprawdź, czy korzenie, stale trzeba rozwijać. W następnym roku, nowy zakład można sadzić.

Sadzenia w pojemnikach

Clematis Asao nie jest bardzo duży system korzeniowy, więc może być uprawiana w pojemnikach.

Gdy pojemnik jest lepiej podjąć ceramicznej (15-20 litrów). Powinien on zostać wyleczony, jeśli są stosowane wcześniej. Na dole znajduje się desyatisantimetrovyh warstwa drenażowa, a następnie mieszaniną próchnicy darnią ziemi. Clematis będzie dobrze, jeśli rosną następnie podmokłych i paszy miesięcznie. Ze względu na fakt, że powojniki zimowe muszą pod przykryciem, zakład musi zostać przeszczepione do dowolnego podłoża lub pojemnika kopać w szklarni, a potem ukryć, jak opisano powyżej ..