758 Shares 1337 views

Ćwiczenia „Crocodile”: pozbyć się bólu pleców

Zestaw ćwiczeń „Krokodyl” dla kręgosłupa składa się z dziewięciu wariantach skrętów ciała z różnymi wariantami stóp i przepisów mających na celu zapobieganie i leczenie zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego (szczególnie kręgosłupa), narządów wewnętrznych masażu i ulgi w bólu z tyłu i mięśni miednicy. To opracował kręgarz w Australii w wyniku obserwacji ruchów kręgosłupa krokodyla, który nigdy nie jest narażona na korozję i deformacji.


Technika ta jest dostępna dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej, nie wymaga dużo miejsca lub specjalnego sprzętu: tylko cienki dywan lub koc, leżącego na podłodze.

W niektórych przypadkach, ćwiczenie

Zestaw ćwiczeń „Krokodyl” dla kręgosłupa jest wskazany w następujących objawów i patologii:

 • w odcinku szyjnym i lędźwiowym rwa kulszowa;
 • krzyżowy patologii;
 • osteochondrosis;
 • międzykręgowego przepukliny i wypukłości.

A także jest ona wykorzystywana do skurczu mięśni odcinka lędźwiowego i miednicy, zespół mięśnia mięśnia gruszkowatego, obecność zjawisk zastoynyeh w narządach miednicy i zaburzeń przewodu pokarmowego i stolca. Przyjrzyjmy się, jak wykonać to ćwiczenie.

Najważniejsze cechy

Specyfika „Crocodile” ćwiczenia jest spiralnej rotacji ciała, gdy głowa jest odwrócił się na bok, a na basenie nogi na drugą, a zatem sprawia, że skręcenia kręgosłupa.

Główna zasada – jest słuchać swoich uczuć, aby uniknąć bólu ostrego i niezwykle ostre ruchy. Nie powinniśmy natychmiast uczynić większą amplitudę ruchów, trzeba dać organizmowi przyzwyczaić się rozgrzać. Wszystkie wykonywane na skręcanie 8 (cztery po każdej stronie), z około 3-4 sekund, powinna trwać mocowania skręconej pozycji.

Każdy rodzaj ćwiczeń „Krokodyl”, aby być wykonywane powoli i ostrożnie, obserwując rozluźnienie mięśni i ścięgien trakcji. Oddychanie powinno być trójwymiarowy, przewlekły i przez nos. W położeniu początkowym musi oddychać, a w czasie ruchu – oddechu.

Ponadto zaleca się wykonywać ćwiczenia na czczo. To jest bardzo ważne na wymagane jest zakończenie wszystkich sesji, aby postawy relaksu – po prostu położyć się na plecach z wyprostowanymi rękami i nogami i zamkniętymi oczami trzymając wszystkie mięśnie ciała w stanie całkowicie zrelaksowany.

№1 blok

W tej serii ćwiczeń „Krokodyla” jest wykonany w minimalnej objętości:

 1. Leżąc na plecach – nogi prosto, na szerokość barków, rąk umieszczone na bok tak, aby tworzyły jedną linię – Okazuje się, aby jego ciało na bok, a szef – do drugiego.
 2. Pozycja wyjściowa jest taka sama, ale pięta jednej nogi położyć na palcach drugiej, upewnij się, że pozycja stóp utrzymując obrót ciała.

№2 blok

Gdy ćwiczenie „krokodyl” drugi poziom, na ile to możliwe, w punkcie utrwalenie wdechowego przerwy przez 4-8 sekund:

 1. Kolana nogi wygięte tworzą kąt 90 °. Kostka z jednej nodze, podczas gdy druga polega na szczycie kolana i popełnił ciała i miednicy zamienia się w przeciwnych kierunkach. Należy uważać, aby ramiona i ręce były mocno wciśnięty do podłogi.
 2. Nogi zgięte w kolanach i umieszczona większa od szerokości barków. Nie odrywając stóp od podłogi, a jedynie je obracając, czy zawracania tułowia i miednicy na bok i głowę – do drugiego. Jeśli okaże się, że nogę, która jest bliżej podłogi, całkowicie spada.

blok №3

Trzeci poziom złożoności ćwiczeń „krokodyla” na plecach, co pozwoliło długo, od jednej minuty fiksacji na punkcie zwrotnym warunkiem komfort wewnętrzny przedstawia się następująco:

 • Nogi zgięte w kolanach pod kątem 90 ° lub nieco większej ud szczelnie ze sobą, z nogami w powietrzu i kolana równolegle do linii stawów biodrowych. Okazuje uczynić swoje ciało tak, że jego kąt zgięcia biodra przechowywane i delikatnie położył na podłodze (jeśli to możliwe). Niedopuszczalne jest, aby gwałtownych ruchów lub niekontrolowany spadek nogi na podłogę.
 • Ta sama zasada przepisów stóp i ruchu, ale w punkcie końcowym wyprostować nogę, która znajduje się powyżej i spróbować ręką dotknąć pobliżu, można również przekazać trochę ciągnąć skarpetki nad stopą.
 • Prawa stopa okład lekko ugięte lewą nogę tak, że ciało jego prawej nogi złowionych na lewej goleni (w pozycji jogi nazywa garudasanoy stóp). Sprawdź w lewo miednicy, tak dalece jak amplitudy lub doznania. Jeśli są one bogate, zaleca się leżeć w tej pozycji przez około 30 sekund, oddychając głęboko i równomiernie.

Dodatkowe ćwiczenia, aby poprawić przepływ krwi wzdłuż linii kręgosłupa

Te pozy są wzięte z praktyki hatha jogi i przetestowany w licznych badaniach i praktyków, efekt łagodzenia skurcze mięśni występuje niemal natychmiast! Staje sztywność i obrzęki, oddech staje się bardziej wolny, więc przepisy te są zalecane dla osób z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Głównym warunkiem – adekwatność spektaklu:

 • Leżąc na brzuchu, wyciągnął prosto prawą rękę do lewej dłoni w górę i miejsce tak, że szczotka leżała płasko na wspólnej linii barków, drugie ramię jest opuszczana w dół wzdłuż ciała, a także rozwijali, dłoń do góry. Ciało leżeć na prawą rękę tak, że jest umieszczona na linii obojczyka lub poniżej, ale nie poniżej mostka. Oddychaj głęboko, przez przestrzeń pomiędzy łopatkami, starając się utrzymać ten teren jak najwięcej podczas inhalacji ujawnione. Stanowisko wynosić od 30 sekund do minuty, jeśli drętwienie palców będzie – nie martw się, jak w praktyce ma miejsce. Po wyjściu z pozycji w ręce poruszają się ruchem okrężnym przez centrum i odpocząć wzdłuż ciała w dół przez 10-20 sekund. Powtórz po drugiej stronie.

 • Leżąc na brzuchu, wziąć prawą ręką w prawo i nacisnąć mocno na całej długości ramion na podłogę. Jest to prosty, a palma jest zgodna ze stawu barkowego. Ostrożnie odwracając się ciało z ręki (nie ruszaj się!), Skręcić w bok i ugnij kolana, spróbuj przesunąć skrzynię, utrzymując łopatki i stawy barkowe tyłu. Mocowanie 30 sekund, a następnie odpocząć i powtórzyć po drugiej stronie.