255 Shares 6125 views

Jak żyć szczęśliwie, a co najważniejsze, żeby go poczuć. Wskazówki i sztuczki

Pamiętaj słowa znanej z dzieciństwa baśni: „I pocałował książę Kopciuszek, i odtąd żyli długo i szczęśliwie”?


Prawdopodobnie roku okresowo mieszana z czterech mi to samo pytanie: „To jak – żyć szczęśliwie? Co to znaczy? „Oznacza to, Co to jest „długi” i „razem” mogę łatwo zrozumieć i pojąć, ale kategorie sytuacji szczęście było trudniejsze.

Ja ciągle nękały rodzice, próbuje dowiedzieć się, ale jedyną odpowiedzią mogę dostać od dorosłych, to „dorastają, a ona zrozumieć!”

Cóż, ja już dorosły. Można powiedzieć, że nawet bardzo, bardzo dorosły. Wiem, jak być sobą, nie zmieniają swoich zasad, jak odnieść sukces w karierze. Być może nadszedł czas, aby radzić sobie z kategorii szczęścia.

1. Pojęcie szczęścia.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, jak żyć szczęśliwie, spróbujmy podać definicję tego słowa.

Collegiate Dictionary mówi, że w tych warunkach powinno być rozumiane poczucie najwyższego wewnętrznego zadowolenia w zupełnie różnych dziedzinach życia: w domu, w karierze w życiu rodzinnym. Również w tym przypadku niekoniecznie muszą czuć się jak pełności i sens ich egzystencji.

Pisząc ten artykuł miałem do zapoznania się z dużo odpowiedniej literatury. Okazało się, że większość światowej populacji, czyli 51%, – pesymiści. Ie Są to ludzie, którzy, według psychologów, oczywiście psychicznie przyciągają kłopoty. Próbuje, jak twierdzą, żyć dla siebie, są one znacznie bardziej narażone na rozwód, zachorować na raka, są samotne i zapomniane w starości. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to, że tylko pozytywne i dobre pomysły zawsze produkować szczęśliwe wydarzenia.

Ie Chcę powiedzieć, co myśleć o złych i czekać na sukces tego samego lub szczęścia – jest a priori aktywności beznadziejny i bezużyteczny

2. Co to znaczy być szczęśliwym?

Zanim zaczniesz pisać takie rzeczy, postanowiłem przeprowadzić mały sondaż. W jednym z portali społecznościowych Poprosiłem tylko powyższe pytanie. Muszę przyznać, że wynik mnie myśleć.

W pierwszej kolejności respondentów szuka zadowolenia z życia w ogóle, drugi – Powodzenia, a trzeci i czwarty, odpowiednio, mam silne i radosnych doświadczeń i korzystania z najwyższych korzyści.

Prawdopodobnie, chciałbym zorganizować wszystko nieco inna. Choć pamiętać, że wszyscy badani byli głównie mężczyźni w tej samej grupie wieku i statusu społecznego, więc dane mogą również uznać za bardzo subiektywne.

3. Jak szczęśliwie i czy możliwe jest, aby nauczyć się tego żyć?

Psychologowie twierdzą, że ci, którzy dążą do osiągnięcia tego stanu, po prostu trzeba przyjąć kilka ważnych zasad.

  • częściej uśmiechać. Kto? Przyjaciół, znajomych, krewnych, osób postronnych, własne odbicie w lustrze.
  • Każdego dnia, aby dać komplementy. Nawet jeśli jesteś bardzo smutny, aby znaleźć siłę, by nawet odebrać telefonu i proszę o dobre słowo, powiedzieć, przyjaciela lub ukochanej babci.
  • Stają się jaśniejsze. Dobrze ten przepis, oczywiście, więcej będzie użyteczne dziewczynki. Spróbuj przemalować włosy nałożyć makijaż jaśniejsze, ubrać się trochę trudniejsze niż zwykle.
  • Doświadczenie przyjemność nawet w małych rzeczach.
  • Pamiętaj chwile szczęścia i żyć w oczekiwaniu szczęścia i pozytywne.
  • Otaczać się w jasnych kolorach odzież i we wnętrzu.
  • Doświadczyć czegoś nowego, czegoś nauczyć. Rosnąć, dostać się hobby, istnieje tak wiele ciekawych rzeczy na świecie.
  • Aby zaprowadzić porządek w pokoju, a na biurku w biurze. Według psychologów, starannie złożone elementy stworzyć poczucie zaufania do osiągnięcia naszych celów.
  • Rozmawiać częściej niż zapisu. Jak się okazało, szczęśliwi ludzie są bardziej otwarci na dialog, a ponury – wydają się być przesunięty tylko kilka słów.

Cóż, tutaj są, być może, i odpowiedziała na początku artykułu pytanie, jak żyć szczęśliwie. Skomplikowane? Nie sądzę. Okazuje się sukcesem towarzyszył, po prostu trzeba zrobić krok w jej stronę. Marka i szczery uśmiech.