537 Shares 5262 views

Pomysł na zdjęcia w lesie. Zdjęcia w lesie latem i jesienią – piękne pomysły na inspirację

Las jest jednym z cudów natury i pięknym płótnem dla fotografa. W ciągu kilku godzin może zmienić swój wygląd – od tajemniczego i przerażającego po majestatyczny i poetycki. Potrzebujesz pomysłu na fotografię w lesie? Mamy ich dużo – spójrz i inspirować, aby stworzyć swoje dzieła.

Las nimfa

Zanurz się w atmosferze bajki i magii. Ten pomysł na fotografię w lesie wymaga szkolenia i profesjonalnego poziomu opanowania przez fotografa. Więc potrzebujesz nie tylko szczegółowego studium obrazu modelu – makijażu, fryzury, ubrania, dodatków, ale także trudnego wyboru dobrej lokalizacji i porze dnia, aby osiągnąć pożądane oświetlenie. Oczywiście edytowanie obrazu w programie Photoshop pozwoli Ci na uzyskanie efektów, których nie można uzyskać tylko podczas kręcenia zdjęć, ale im lepszy jest materiał źródłowy, tym lepszy wynik.

Twoja baśń lub nimfie może być zarówno dobrym opiekunem lasów, jak i ich zaciętym obrońcą, łagodnym, beztroskim lub smutnym. Staraj się pracować nie tylko u stóp drzew, ale eksperymentować z strzałami na gałęziach.

Prawdziwa magia

To ciekawe, aby obejrzeć sesję wróżki w lesie. Zdjęcia (pomysły mogą być najbardziej zróżnicowane) pomogą Ci:

 • Mały Czerwony Kapturek – nie tylko małe dziewczynki, ale także dziewczęta dorosłe z przyjemnością próbują tego obrazu. Często składniki dla niego mają już w garderobie, ale aby znaleźć kosz i napełnić je przepysznymi wyrobami cukierniczymi również nie jest trudne. Ciekawym dodatkiem do obrazu jest szary pies. Nowoczesny Czerwony Kapturek wilka nie boi się, ale prowadzi do smyczy.
 • Królowa Śniegu – w zimie jest grzechem, aby nie powtarzać tego obrazu. Białe futro, korona, ośnieżone rzęsy i zimny wygląd – to są jego obowiązkowe atrybuty.
 • Śnieżka biała – znaczna część akcji baśniowej odbywa się w lesie. Aby dokładniej odtworzyć obraz, musisz wydawać pieniądze na strój, ale możesz uprościć pomysł i użyć prostej sukni. Najważniejsze jest pozostawienie czerwonych jabłek.

Natural Beauty

Las trafia do szczerości. Co mogłoby być bardziej odpowiednie niż czyste, prawdziwe piękno na wolności? Zwróć uwagę na to zdjęcie, jeśli latem fotografujesz w lesie. Pomysł jest na tyle prosty, aby zrealizować, a model w lekkich sukienkach poczuje się bardziej komfortowo w ciepłym sezonie.

Potrzebujesz minimum rekwizytów, aby nie odwracać uwagi od otoczenia. Modele i makijaż włosów powinny być tak naturalne, jak to możliwe, bez jasnych barw i skomplikowanych fryzur.

Zdjęcia w lesie latem

Pomysły na takie strzelanie mogą być różne – od prostych, po te, które wymagają profesjonalizmu i przygotowania:

 • Piknik na trawniku jest zawsze jasny i piękny. Szczególnie, jeśli wziąć duży soczysty arbuz i dobry nastrój.
 • Kule powietrzne to prosty sposób na dodawanie jasnych kolorów do zdjęcia. Ale uważaj z nimi, nie zbliżaj ich do drzew iglastych i nie wkładaj ich na trawę, w przeciwnym razie Twoje rekwizyty szybko pękną.
 • Czy uważasz, że lis będzie odpowiedni tylko do wygodnych i praktycznych ubrań? Fotografowie czasopism mody wręcz przeciwstawiają się przyrodzie jako tło dla wykwintnych strojów. Jeśli masz piękną sukienkę powietrzną, latem możesz zrobić taką elegancką sesję zdjęciową w lesie. Idea zdjęcia może być inna. Model może stać się romantyczną księżniczką lub leśną baśnią.

Photosession jesienią w lesie

Pomysły na fotografowanie w tym kolorowym sezonie mogą być bardzo proste. Użyj soczystych kolorów sezonu jako tła dla swoich dzieł:

 • Czy było zimno? Ciesz się zimą w eleganckich, ciepłych ubraniach. Może to być nie tylko płaszcz z futrem, ale także piękny gruby sweter lub po prostu jasny kapelusz i szalik. Najważniejsze jest to, że zdjęcia pokazują ciepło i komfort.
 • Liście rzucone w powietrze to klasyczne jesienne zdjęcia. Ciekawe przetwarzanie ramy umożliwi przedstawienie jej w nowym świetle.
 • Próbowałeś ozdobić włosy włosami lub tkac wieńce? Lush złotą koronę wygląda jasno i elegancko, a małe, tkane z gałązek – tajemniczo i magicznie.

Dla miłośników

Love Story to świetny pomysł na fotografię w lesie. Poczuj się z dala od zgiełku miasta i pokaż szczerość swoich uczuć. Naturalne piękno będzie dla nich doskonałym tłem: Plaidki i parasole staną się użytecznymi i jasnymi rekwizytami. Jeśli masz szczęście, aby znaleźć piękne złamane drzewo, a następnie spróbuj pobić.

Przydatne rekwizyty

Są pewne rzeczy, które pomogą Ci uzyskać piękne zdjęcia i ciekawe zdjęcia:

 • Swing – zdjęcia na nich są przestronne i beztroski, ale nie zapomnij mocować je bezpiecznie do drzewa. W zimie mogą być ozdobione kulkami, blichtr. Ale kwiaty, wstążki i płynący szyfon będzie użyteczny, jeśli podczas letniej sesji zdjęciowej w lesie – pomysły fotograficzne dla dorosłych i dzieci zależy tylko od stopnia gotowości. Na przykład, oto takie huśtanie jest bardzo proste: I to powinno być urządzone znacznie dłużej:
 • Baldahin – nawet prostsze, ale nie mniej spektakularne rekwizyty. Łatwo jest transportować i natychmiastowo nadawać elegancję i romans dla personelu.

Lustra – praca z odbiciami pozwala uzyskać bardzo interesujące zdjęcia. Zmieniając je za pomocą programu Photoshop można pokazać różne emocje na twarzy modelu lub na wszystkich innych światach.

I jaki pomysł lubiłeś najlepiej dla fotografowania w lesie?