426 Shares 6354 views

Gdzie jest Olyutorskij Bay?

Kamczatka z powodu jego oddalenia stał się termin domowych. Te kilka Rosjanie przychodzą się zrelaksować i cieszyć się pięknem surowej przyrody. Ale wiele z nich tutaj. To tutaj jest Olyutorskij Bay, znany jako dom do Olyutor śledzia – pożądane dań na stołach smakoszy na całym świecie. Znani Kamczatka i jej wulkany, z których istnieje około 300 sztuk unikalną florą i fauną, a co najważniejsze, ludzie, którzy mieszkają w tych warunkach nie jest rajem.

W tym artykule będziemy mówić o małym kącie Kamczatce – Olyutorskii Bay, nazwany alutorzy starożytnych ludzi, którzy żyli w tych częściach, ale zniknął jako odrębnej grupy etnicznej.

Olyutorskij Bay gdzie?

Jak wiadomo, Kamczatka – Jest to dość duży półwysep we wschodniej części kraju, trochę jak ryba, jego ciało rozciągnięte z północy na południe. Na części kontynentu jest myte przez Morza Ochockiego, a po przeciwnej stronie – Bering. To właśnie w jej wodach i jest Olyutorskij Bay. Znajduje się w północno-wschodniej części Kamczatki, pomiędzy dwoma półwyspami: Gauvin i Olyutorskij. Nie daleko od Zatoki ma dwie osady: małą wioskę i wioskę Apuka nieco większy – Pahachi.

geograficzne

Podróżujący zachwyca surowym, a tym samym czas jasny, niezapomniany piękności Olyutorskij Bay. Opis jego funkcji zaczynają się od skromnych ilościach. Bay jest w kształcie łuku, rozszerzyła się na południe. sushi śródlądowych zabrakło 83 km, szerokość 228 km i głębokości 1 km. Jego brzegi wycięto duże i małe przylądków, z czego około pół tuzina.

Najbardziej znany – to chrzest bojowy, wzgórz, Groznym, Vravr. Ich banki są głównie skaliste, niedostępne w wielu miejscach i tylko w niektórych miejscach pokryte rzadką roślinnością. W wodach zatoki są o kilkanaście rzek i strumieni. Największym i Pahacha Apuka. W górnym biegu jest górzysty, ale środkowa i dolna są nizinne rzeki. Apuka w zalewowej i starorzecza formie. Linia brzegowa Zatoki Olyutorsky mundurze. Tak więc, we wschodniej części jest to nisko położone.

Oto dwa ujścia – i Pahachinsky Evekun, a dwa lagunie – Anan i Kavacha. Zachodnia część skalistego i niedostępne, graniczy Pylginskim wysokości kalenicy z 1357 metrów. Istnieje kilka małych zatoczek – Ławrow Południowa głębokie i wątpliwości. Również po zachodniej stronie, istnieje kilka laguny, wśród których Kaukt i Tantikun.

klimat

Olyutorskij Bay leży w pas typu DFC klimat okołobiegunowy (dla Keppen). Latem, temperatura w pobliżu powierzchni wody podnosi się do + 10 ° C, na głębokości 50 m jest nie większe niż minus 1,7 ° C, Zimą w tej samej temperaturze i w górnych warstwach wodnych.

Zasolenie w Olyutorskii Bay około 22 ppm. Rzeki płynącej do niego, pokryte lodem od października, a otwarte nie wcześniej niż w kwietniu, tworząc powodzie. W Zatoce Już na początku grudnia nie jest to szczególny rodzaj lodu przybrzeżnej – szybki lód, który trwa aż do końca kwietnia. Na ziemi w Bay Area są często mgły. Summers są krótkie, w przybliżeniu dwa do trzech miesięcy, o średniej temperaturze + 10 ° C, długie zimy z mrozy do -20 ° C,

Biota

Dla kilkudziesięciu gatunków zwierząt i roślin stają domu Kamczatka. Olyutorskij Bay, na przykład, jest znany ze szczególnego rodzaju śledzia, prowadząc tylko tutaj. Nazywali go po prostu – Olyutor. Wcześniej rybacka tej ryby był poza kontrolą, dlatego jej numery zbliżył się do krytycznego progu. Teraz śledź produkowany jest w ścisłej zgodności z przepisami prawa.

O ochronie przyrody w północnej części półwyspu utworzony rezerwat przyrody, znany jako Koryak. Jej terytorium należy i część Zatoka Olutorska, mianowicie Półwysep Goven i Bay Ławrow, a cała nazwany obszar ma około 340 tysięcy hektarów ziemi chronionej.

Na skały w Zatoce gniazdowania kolonii dziesiątki ptaków, z których wiele jest w rosyjskiej Czerwonej Księdze. Tutaj można znaleźć sokoła wędrownego, orlik biały, różowy i biały serokryluyu mewy, gęsi, sępy. Na wodach zatoki, z wyjątkiem śledzia, na żywo i inne morskie życie – płastugi, lisichkovye, głowaczowate. domu Laurel zatoka brodaty, łaciate foki i morsy pływać w lecie, i lwy morskie. Rzek płynących do Zatoki Olyutorskij tarło kilka gatunków łososia – Chum, nerka, różowy łosoś, kiżucz, czawysza. Uzyskaj często Niedźwiedź Kamczacki. Również wśród zwierząt lądowych są lisy, wilki, łasice, rosomak, króliki i wiewiórki.

Flora wybrzeża Zatoki Olyutorsky nie bogata i składa się głównie z porostów i krzewów wierzby, brzozy, olchy. W lecie buyaet zioła i żurawina dojrzewają jesienią, cloudberry, maliny, borówki i dużo grzybów.

działalność gospodarcza

Olyutorskij Bay jest głównym miejscem produkcji nazwisko tego samego śledzia. Wcześniej, na wybrzeżu pracowaliśmy kilka zakładów przetwórstwa rybnego, ale teraz są one zamknięte. Ten natychmiast wpłynęło na populację.

Tak, to znajduje się w pobliżu Gulf Apuka małej miejscowości, w których tylko 252 mieszkańców, a Pahachi, uważany aż 1994 PGT. W ostatnim czasie aktywnie rozwija infrastrukturę, były nowe ulice zostały zbudowane domy, pracował nawet lokalne lotnisko. Ale gdy mamy zamknięte Cannery, liczba mieszkańców zmniejszyła się dziesięciokrotnie. Teraz tutaj 388 osób opuściło. Przy okazji, aby dostać się do ośrodka regionalnego, mogą jedynie helikopterem.

Statek, nazwany po Zatoce

W gospodarce istnieje specjalny statek uczestniczy w transporcie towarów chłodniczych – olej z ryb, mąki, materiałów opakowaniowych dla statków rybackich, a także paliwa, wody i przepisów. Jeden z nich – „Olyutorskij Bay” lodówce transportowej

Został zbudowany w 1985 roku w NRD. Statek jest zarejestrowany we Władywostoku. Jego długość wynosi 153 m i szerokości 22 metrów i przemieszczenie 17.375 ton, a prędkość 14,5 węzła. Ten statek osiągnął wątpliwą sławę z powodu nielegalnych działań, uznanych za kontrabandy. Najważniejsze było to, że kapitan statku zawiózł celnej w porcie Nakhodka w 1283 ton paliwa i 606 ton oleju opałowego jako ładunek nie podlega należnościom celnym i ominąć przepisy sprzedał go do wszystkich innych statków. W rezultacie, nielegalny dochód wyniósł ponad 16 milionów rubli. Teraz ta firma rozumie Urząd Transportu prokuratura znajdzie.