155 Shares 2829 views

Lek „azytromycyna” z zatok: Podręcznik i opinie

Zapalenie zatok – to bardzo nieprzyjemna choroba, która może prowadzić do poważnych powikłań. Objawia się wydział patologii ropnej wydzieliny z nosa. Ponadto, pacjent może rozpocząć ból zęba i ból głowy, bez żadnego powodu. W większości przypadków, temperatura ciała wzrasta. Wszystkie te objawy wskazują na fakt, że w zatoki szczękowej jest procesem zapalnym. W tej chwili istnieje wiele form patogenów. Najczęściej zapalenie zatok jest następstwem zwykłego niebieskiego języka nieżytu nosa.

Leczeniu choroby, konieczne jest. Po tym wszystkim, proces zapalny nie odbywa się na własną rękę, a liczba bakterii żyjących w zatok szczękowych, będzie tylko rosnąć. Aby uzyskać kwalifikacje na wizytę, należy skontaktować się z lekarzem ENT. Często w takich sytuacjach przepisany lek „azytromycyna”. Gdy zatok pomaga skutecznie i szybko. Z artykułu dowiesz się, co lek zawiera recenzje i jak ją stosować poprawnie.

Opis leku i jego cel

Antybiotyk „azytromycyna” ma szeroki zakres działań. Jest skuteczny przeciwko patogenom, takim jak gronkowce i paciorkowce, Haemophilus i Gardnerella – Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii. Lek może również wyeliminować pewne organizmy beztlenowe. Dostępne „azytromycyna” w tabletkach i kapsułkach. Jest też lek w postaci zawiesiny. Każdy formularz zawiera aktywny składnik ilość azytromycyny 125, 250, 500 i 1000 mg.

Powołany lekarze „azytromycyna” w zatoki, jeśli nie ma wszystkich jego przejawach. W przypadku braku pozytywnych wyników leczenia chirurgicznego leczenia: uzyskany tajny usuwa się za pomocą strzykawki. Ale po tym wymagane antybiotyki. Poza zatok, lek stosowany w leczeniu patologii, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, infekcje układu moczowo-płciowego, choroby bakteryjne skóry i tkanek miękkich.

Leczenie zapalenia zatok „azytromycyny”

Do leczenia dały pozytywne wyniki, należy podjąć właściwie antybiotyki. Dla zindywidualizowanego doradztwa należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Sam nie będzie w stanie określić nasilenie ich stan.

„Azytromycyny” (z zapaleniem zatok) podaje się w dziennej dawce dorosłym 500 mg. W zależności od pierwotnej formy leku może wynosić 1, 2 lub 4 tabletki. Zwracać uwagę na to zawsze jako zły dawka może być po prostu nieskuteczne, co prowadzi do pojawienia się szczepów opornych. Jak wziąć „azytromycyna” w zatoki (ile dni do picia oraz w jakim czasie)? Lek wytwarzany pusty żołądek. Tabletka półka jednej godziny przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku. Lek stosowany jest w trzy dni łagodnej choroby. Jeśli chodzi o prowadzenie zatok, który zażądał więcej i leczenie chirurgiczne, wskazane jest, aby wziąć antybiotyk przez pięć dni.

Kiedy stosować antybiotyk zakazane?

Nawet jeśli lek jest „azytromycyna” w zatoki ty wyznaczonego lekarza, należy zapoznać się z informacjami w instrukcji. Na pewno otrzymali indywidualne porady i schematu dawkowania antybiotyku. Należy również zdawać sobie sprawę z sytuacji, w których stosowanie leków jest nie tylko pożądane, ale również zabronione.

Nigdy nie jest leczenie nieżytu bakteryjnej według narzędziowej nadwrażliwości na lek. Antybiotyk ma toksycznego działania na czynność nerek i wątroby. W związku z poważnych chorób tych narządów są przeciwwskazaniem do stosowania leków. Należy również zauważyć, że lek nie jest skuteczny w zakażeniach wirusowych i grzybiczych. Jest również odporny na niej, niektóre bakterie Gram-ujemne.

Zapalenie zatok w ciąży

Drink „azytromycyna” w puszce zatokowym i kobiet w ciąży. Ale najpierw należy uzyskać zgodę lekarza. Lek ma zastosowanie nie tylko w pierwszym trymestrze ciąży, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo toksycznego działania na płód. Od 15-16 tygodni, gdy są uformowane na narządy i układy zarodkowe, lek może używać w ściśle wyznaczonych dawkach.

Należy natychmiast powiedzieć, że w czasie ciąży zapalenie zatok jest szczególnie niebezpieczne. Rzeczywiście, infekcje bakteryjne (w porównaniu z brakiem leczenia) może przemieszczać się do sąsiadujących narządów. Potem trzeba będzie bardziej poważne traktowanie, które jest przeciwwskazane w ciąży matki. Jeśli jesteś w ciekawym miejscu i oczekiwać na zapalenie zatok – szybko biec do lekarza.

Stosowanie leku w pediatrii

Medycyna „azytromycyna” pomoc z zatoki i dziecka. Dzieci poniżej 12 roku życia nie są przypisane do kapsuły. Tabletki mogą być stosowane wyłącznie po ukończeniu sześciu. Niemowlęta przepisanej dawki, która jest obliczona na podstawie masy ciała. Istnieją dwa sposoby leczenia zapalenia zatok u dzieci :

  1. Lek jest przyjmowany przez trzy dni, w dawce 10 mg na kilogram masy ciała dziecka. Jeśli dziecko o wadze 15 kg, po czym zakłada się wziąć 150 mg substancji czynnej na trzy dni.
  2. W pierwszym dniu dziecko otrzymuje część leku w dawce 10 mg na kilogram. Potem leczenie kontynuowano przez następne 4 dni, w ilości 5 mg na kilogram. Dziecko o wadze 15 kg, podawane w dawce 150 mg, a następnie kolejne 4 razy po 75 mg.

„Azytromycyna” z zatok: Opinie

Lek produkuje o sobie głównie pozytywne opinie. Medycyna skutecznie wykonuje swoją pracę. Pacjenci, jak fakt, że trzeba brać leki tylko raz dziennie. Ludzie są również zadowoleni z krótkiego kursu. Antybiotyki są tylko 3 (maksymalnie 5) dni, w przeciwieństwie do innych środków, które są przewidziane na 10-14 dni.

Pacjenci donoszą, że w drugim dniu leczenia, „azytromycyna” poczuć się lepiej. Śluz się pierwszą dużą objętość, a następnie maleje. Namnażanie bakterii zostaje zatrzymana, temperatura spada. Często dodatkowo na antybiotyki są inne leki, które eliminują zatok. „Azytromycyna” jest dobrze dostosowane do nich, nie powodując nieprzyjemne reakcje. Statystyki pokazują, że makrolidy jest niezgodny funkcji trawiennych rzadziej niż inne antybiotyki.

podsumować

Podsumowując można stwierdzić, że lek „azytromycyna” skutecznie pomaga radzić sobie z zapaleniem zatok. Jest on stosowany nawet u dzieci w leczeniu kobiet w ciąży. Narzędzie to sprawdzone i niedrogie. Kupić pigułkę w każdej aptece (bez recepty) w cenie od 100 do 200 rubli. Mimo tych wszystkich pozytywnych aspektów, które nie używają antybiotyków na własną rękę. Preparaty te powinny być specjalistami. Dobre zdrowie!