846 Shares 3096 views

Hercules Beetle

Chrząszcze – owady należące do Coleoptera. Mam ten jednostkę swoją nazwę od ciężkiej chityny elytra, które są przeznaczone na pokrycie tylnej błoniaste skrzydła złożone na brzuchu. Czasami są takie rodzaje chrząszczy, które nie mają tylne skrzydła, ale chityny elytra te owady są obecne niekoniecznie.


wiele różnych chrząszczy znajdują się w Rosji. Ogromne szkody dla rolnictwa robi chafer. Nie sam, a jego żarłoczne larwy. Nie tak dawno temu, w latach 60-tych lat ubiegłego wieku, został przywieziony do Rosji stonki ziemniaczanej, która stała się obecnie hodowcy prawdziwą plagę. On jest przyzwyczajony do ciepłego klimatu, dostosowane do naszych zim, ukrywając głęboko w ziemi. Aw przypadku braku jego zwykłych spożywczych – ziemniaki – to prozhora wielkie posiłki quinoa, pomidory, bakłażany i innych roślin, jak blaty i owoców.

I kolejny „obcy” daje ludziom wiele problemów. To karaluch domu. Ten chrząszcz ma wiele podtypów, które są wybierane przez ciepłych mieszkań ludzkich, jedząc resztki pożywienia.

Największe rosyjskie chrząszcze – relikt brzana lub drwali gigantów. Ich wielkość sięga 11 cm. Z ich siedlisk jest Daleki Wschód i Południowy Primorye. Do tej pory liczba przedstawicieli tego gatunku zmniejszyła się znacznie, chrząszcz stał się dość rzadko, więc został wymieniony w Czerwonej Księdze.

A największy chrząszcz w Europie – jeleń. Nazywamy go bardziej stag beetle. Są one w naszym kraju mogą być spełnione. Z pewnością każdy raz w moim dzieciństwie złapałem i zobaczyłem ten wspaniały owada.

Ale nie każdy wie, że jego „rogi” – to nie jest rogi. Najbardziej zdumiewające jest to, że nic takiego zmodyfikowanego szczęki! Z ich pomocą jelonkowate chwytać zdobycz, walka z rywalami dla kobiet i bronić się przed wrogami.

Największa planeta chrząszcze uznane Titanus giganteus i Hercules Beetle. Siedlisko – Ameryka Południowa, jej lasy tropikalne. Docierają do 18 centymetrów długości!

A jeśli to pierwsze miejsce pod względem obu tych chrząszczy są zmuszeni do dzielenia się ze sobą, to naprawdę piękny pośród nich, bez wątpienia, jest zwycięzcą Hercules Beetle. Jasne czarne długie rogi ząbkowane, zielone spotted elytra – widok na ból oczu!

Jednak ten typ samochki prawie połowa długości mężczyzn, a oni nie mają rogów. Ciało kobiety w czerni, pokryte włoskami, elytra brązowych i jej nierówne.

Jednak pomimo faktu, że w piękno ich „małżonkami” samochki znacznie gorsze od mężczyzn, zgodnie z oczekiwaniami, śmiało wchodzi w walce z rywalami za posiadanie automatów osobników. Hercules Beetle walczą o „pani swego serca”, przy użyciu naturalnych broń – ich „rogi”. To wypełnia swoich przeciwników na plecy i prasy na ziemię.

Po kopulacji samica wybiera wnękę w próchno, gdzie składa jaja. Po tym wszystkim, zgniłe drewno jest substrat odżywczy dla przyszłego larwami. W ciągu jednego roku samica chrząszcz może położyć około 100 jąder.

Larwy wylęgają się z jaj, zaczynają jeść drewna, przenoszenie przez nią. W momencie przejścia larw poczwarki może wynosić 180 mm długości i ważą do 100 gramów! A jeśli etap jajko czasu rozwoju jest około miesiąca, maksymalnie półtora, larwa rozwija się od półtora do dwóch lat – cóż, nic dziwnego? Dolly również przechodzi przez stadium rozwoju w ciągu sześciu tygodni.

Dorosły Hercules Beetle woli korzystać z jego diety miękkie przejrzałych owoców. Ale jeśli to jedzenie jest z jakiegoś powodu trudnego dostępu, chrząszcz może, używając chwytne szpony na nogach, wspinać się na drzewa.

Czasami w poszukiwaniu pożywienia chrząszcz może wykonywać lot z jednego miejsca do drugiego. Zakres jego skrzydeł 22 cm.

Badanie błędów – to ciekawe i zabawne. Jest to nauka, która zajmuje się nimi – koleopterologia.