759 Shares 7428 views

sprężarki tłokowe: różnorodność, projektowanie, zasady działania i urządzenie wybór

sprężarki tłokowe – jest dość powszechne i używane urządzenie, które służy do wytwarzania sprężonego powietrza. Jest on zainstalowany w branżach, w których sprężone powietrze jest potrzebne w dużych ilościach.

Urządzenie składa się z tłoka i cylindra roboczego (dwa zawory ssania i tłoczenia), które są umieszczone na pokrywie urządzenia. Aby działać wał korbowy sprężarki musi być obracany, który jest podłączony do korbowodu. Kiedy tłok zacznie zarabiać translacyjnej i ruch obrotowy. Ciśnienie powietrza przezwycięża sprężynę zaworu ssącego i wchodzi do urządzenia przez dyszę ssącą.

Dalsze sprężarka tłokowa wytwarza sprężone powietrze pod ciśnieniem przez zawór spustowy. To obraca się wał korbowy za pomocą silnika elektrycznego lub autonomicznego.

Sprężarka tłokowa może być kilka rodzajów, można je podzielić na:

– pojedynczej butli lub wielu butli;

– rząd, w kształcie litery W lub w kształcie litery V;

– wieloetapowa i jednym etapie.

Tłokowa ma inną zdolność, która w dużym stopniu zależy od warunków i zasysanie powietrza jest raczej teoretyczne. To odpowiada ilości powietrza, która może pompować urządzenia do danej jednostce czasu. Naturalnie, rzeczywista wydajność w tym przypadku będzie zupełnie inna.

Takie urządzenie, jak sprężarki tłokowej, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni. To wpływa na ich trwałość i jakość wykonywania funkcji. Przede wszystkim przy wyborze, pożądane jest, aby zwrócić uwagę na największe ciśnienie i wydajność urządzenia. Ciśnienie urządzenie nie powinno być mniej ważne niż konsumenta. W celu wybrania właściwej wydajności, konieczne jest, aby zdecydować się na objętości powietrza, które trzeba, a potrzeby obliczenia własne urządzenia w powietrzu. Na podstawie tych czynników, możliwe jest, aby wybrać model urządzenia, na przykład, dobrym wyborem może być Fubag sprężarki tłokowe. Takie modele mogą być skutecznie stosowane zarówno w domu jak iw przemyśle, ponieważ są one przeznaczone do użytku w wymagających środowiskach.

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na ilość energii, że urządzenie zużywa, ale podkreśla również wysokość, na której może działać normalnie. Naturalnie, trzeba zdecydować, w jaki sposób będzie korzystać z urządzenia. Na przykład, jeśli będzie pracować długo i często, koszt wybrać łatwiejszą opcję. W przeciwnym razie, należy przerwać swoją uwagę na profesjonalnych modeli. Oczywiście, wybór zależy od kosztu urządzenia.

Popularne są Remeza sprężarki tłokowe, które mogą być stosowane w warunkach domowych dla stacji utrzymania pojazdu w obszarze porcji. Mają rozsądną cenę i długą żywotność. Jednocześnie prezentowane urządzenie może działać dobrze, nawet przy dużych obciążeniach.