155 Shares 4376 views

Kwiaty knifofiya: sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu, uprawy i hodowli

Każdego roku lista egzotycznych i niezwykłych roślin na naszych łóżkach uzupełniane. Coś, co nie było dostępne tylko kilka lat temu, teraz jest w porządku. Jasne plamy kwitną goście z Afryki, Australii, Ameryki Południowej, rozkoszując jego spektakularne widoki na okolicę. Jednym z najbardziej ciekawych okazów – to knifofiya. Uprawa, sadzenie i opiekuńczy dla niego nie jest tak trudne, ale wygląd może stać się prawdziwą ozdobą terytorium i jego podświetlenia. Duża liczba wyhodowanych mieszańców różniących się w formie kwiatu, rozmiaru, koloru, pozwala stworzyć niesamowite kompozycje.


Obszar wzrostu i nazwy

Znany dziś jako knifofiya kwiatów (sadzenia i pielęgnacji, rośnie – poniżej), roślina jest wieloletnie zioło od tego samego rodzaju i podrodziny Asphodeloideae. Naturalnym obszarem wzrostu – Wschód i Afryka Południowa. W tym momencie rodzaju ma około 75 gatunków, z których niektóre są szczególnie powszechne w uprawach ogrodniczych. Niezwykła nazwa pochodzi od nazwiska niemieckiego botanika 17. Ioganna Ieronima Kniphofia.

opis biologiczny

Wszystkie gatunki są byliny, niektóre są zimozielone. Z reguły są one wysoki (1,5-2 m), lecz nie są niskie gatunków. Największy zakład Knifofiya Thompson, łodygi kwiatowe, które osiągają wysokość trzech metrów. Liście roślin są zbierane w radykalnej belki (wylot), z pośrodku którego są nietypowe i efektowne kwiaty. Same małe, ale bardzo ozdobne osiągnięty ze względu na fakt, że są one zebrane w kwiatostan skok, znajduje się na samym szczycie wysoki łodygi. Knifofiya, sadzenie i pielęgnacja, która nie potrwa długo, niejasno przypomina postaci łubinu, ale kwiatostan bardziej eleganckie, jak potargane.

Knifofiya berry

Jeden gatunek z rodzaju nazwie. Powszechne w południowo-wschodniej części Afryki. Na całym świecie jest uprawiany jako roślina ozdobna z początku 18 wieku. Opiera się ona na nim wyświetlany dużą liczbę hodowców hybryd. Wysokości roślin oraz 1,2 m wysokości silnym zabarwieniu żółtawym kłącza. Liście są lancetowate, ząbkowane na brzegach, szaro-zielony. Czerwone kwiaty w pąków kwiatowych może następnie przejść do pomarańczowy, żółty kolor karminowy. Berry knifofiya, sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu na prosty łaski każdej stacji. Prawie wszystkie hybrydy są otrzymywane w oparciu o to, charakteryzują się wysoką wzrostu (do 1,5 m wysokości) a wysoka elastyczność. Szczególnie popularne są takie odmiany jak:

  • Dr Kerr – licznik ma silny kolec kwiatostan z do 20 cm, cytryna-żółtego koloru (na ilustracji). Okres kwitnienia – do 60 dni (w połowie lato).
  • Pomarańczowy Beauty – hybrydowy o podobnych cechach, kolor kwiatów jasny pomarańczowy.
  • Fire Flame – te same okresy kwitnienia pędy metr, ale trochę więcej niż kwiatostanu (25 cm) i ma odcień szkarłatny czerwony.

Lokalizacja na miejscu i gleby

Większość egzotycznych roślin w naszych ogrodach pierwotnie przywiezione z krajów o gorącym klimacie. Nie ma wyjątków i knifofiya. Sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu za nim w tym kontekście nabywania ich właściwości. Zaleca się przede wszystkim południowych regionach z gorącymi latami i krótkimi, łagodnymi zimami. Im dalej na obszarze północnym, tym trudniej będzie to proces rośnie. W środkowym paśmie, na przykład, prawdopodobieństwo zimy w glebie jest bardzo mała.

W każdym razie zdecydować się na roślinach otwartych, słonecznych miejscach w okolicy, gdzie nie ma zimnych przeciągów. To absolutnie nie może stanąć na nizinach, stagnacji wilgoć i wilgoć. W związku z tym, składników odżywczych gleby konieczne, o dobrej przepuszczalności powietrza i wilgoci.

rosnące sadzonki

W celu wzrostu dojrzałą roślinę z nasion, eksperci zalecają stosowanie materiału rozmnożeniowego zakupu. Wynika to z kilku czynników. Knifofiya, sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu na bardzo proste, ale jest w południowej roślin oraz w środkowej strefie warunków nasiona po prostu nie mają czasu, aby dojrzeć. Jeśli założymy jednak, że kwiat miał czasu, aby zebrać materiał z hybrydami – daremnym wysiłku. W drugiej generacji, dają właściwości rozdzielających i nie mają właściwości zewnętrznych przykład macierzystego.

Wysiew odbywa się pod koniec marca i na początku kwietnia w płytkim pojemniku z luźnym i światła podłoża. nie zakopać ich potrzeby, wystarczy rozłożyć na wilgotnej powierzchni gleby i posypać trochę. Na wierzchu folii i umieścić w ciepłym i dobrze oświetlonym miejscu. Sadzonki pojawiają się zwykle po 2-3 tygodniach. Sadzonki powinny być stopniowo przyzwyczaić się do warunków w pomieszczeniach, otwierając film. Jak tylko trzech prawdziwych liści, których potrzebują do nurkowania w poszczególnych doniczkach.

Powielanie poprzez podzielenie buszu

Najodpowiedniejszym sposobem hodowli roślin w centralnej Rosji. Jak już wspomniano, nasiona nie mają czasu, aby dojrzeć, ale odmłodzona krzew docenić ich kwitnienie w następnym roku. Optymalne terminy pod koniec kwietnia, początku maja. Maternal krzew kopać i ostry nóż do oddzielania gniazd dziecko, utworzone w kątach dolnych liści. Nacięcie może być nieco sucha i skropić węgiel. Kilka godzin później przystąpić do sadzenia stałe miejsce.

Knifofiya: sadzenie i utrzymanie w otwartym polu

Frost w knifofii słaby i dlatego pielęgnacja roślin, w zależności od strefy klimatycznej, w której jest uprawiana będzie nieco inna. Przesadzanie ziemi odbywa się tylko po może uniknąć groźby mrozy powrócić.

Gleba jest najpierw trzeba kopać, jeśli to konieczne, aby zrobić dobry kompost i zrobić drenaż. Głębokość wykopu zależy od wielkości rośliny. W każdym razie, muszą wypełnić żyznej gleby, a następnie podlać posadzone młode rośliny. Na początku muszą pritenyat stopniowo przyzwyczaić się do słońca. Odległość między roślinami pozostawić 30-40 cm, kwitnienie występuje w następnym roku po posadzeniu.

Jeśli chcesz wspaniałe, niezwykłe i jednocześnie bezpretensjonalny roślin w swoim ogrodzie, a potem niech będzie knifofiya. Sadzenia i pielęgnacji kwiatów elementarnej proste. Przez cały okres wegetacji, że ważne jest, aby dbać o trzech aspektach.

Po pierwsze, regularne i obfite podlewanie. Jest to konieczne dla soczystych liści i obfitym kwitnieniem, najlepiej jest wdrożyć go we wczesnych godzinach porannych. Równolegle, dwa spędzają nawożenie nawozami z nim. Pierwsze zastosowanie leków z azotem powinno nastąpić tak szybko, jak pojawiają się liście wiosną. Drugi – po kwitnieniu, używać nawozów potasowych i, na przykład, popiół.

Po drugie, pielenie, kopanie i ściółkowania gleby. Zawartość okolotsvetochnogo przestrzeń, aby nie tylko poprawić estetykę, ale także przydatna dla samej rośliny.

W trzeciej kolejności, schronienie na zimę. W południowych regionach, nie jest konieczne, ale ponieważ wysoka przepustowość jest konieczne. Roślina jest wiecznie zielone, tak w każdym razie jest to niemożliwe, aby odciąć liście, są one starannie złożone, schylając się do ziemi. W przeciwnym razie w przyszłym roku knifofiya oczywiście przyjdzie do życia, ale jest mało prawdopodobne, aby rozkwitnąć, jak będzie aktywnie budować dużo zieleni. Użyj dla schronienie torfu ściółki i iglastych gałęzi świerkowych, a na dodatek specjalnego materiału, nie nieszczelny.

Terminowa i właściwa pielęgnacja knifofiey dostarczyć oszałamiająco nietypowych i niezwykle pięknych roślin. Kwiat równie dobrze wygląda jak jeden wielki lądowania (torf) oraz grupa – Wokół zbiorników, zmieszanych w klombów. Może być używany do bukietów kwiatów ciętych.