543 Shares 5516 views

Pale śrubowe: plusy i minusy. Wskazówki dotyczące wyboru i zakresu


Śruba stosy – to rura stalowa, kończąc z ostrzem i spiczasta. Lubią śruby wkręcić w ziemię.

Ważną częścią stosu jest tylko wierzchołek gdyż spełnia kilka funkcji:

  • wspierającą części stosu;
  • przenosi obciążenie na ziemię;
  • zapobiega przemieszczaniu stosy zamarzniętej ziemi w falujący zimowym.

Problem ostatni punkt jest często spotykane w budowie lekkich konstrukcji drewnianych, przy zastosowaniu małej długości stosu. Jedyną możliwością, aby uniknąć penetracji rozbudowanych terenów jest fundamentem domu poniżej granicy przemarzania w dziedzinie budownictwa.

Gdzie stosowane są pale śrubowe?

Montowane niedroga baza dla lekkich konstrukcji ramowych – to gdzie stosowane są pale śrubowe, plusy i minusy, które uważamy za poniżej, ale na razie niech sobie z ich wielkości.

Pod który pomieści kilka pala?

Dla indywidualnego budownictwa jest najczęściej stosowane następujące rodzaje pali: SV89h250, SV108h300, SV133h350. Skrót ten stoi w stos śrubowego 89 o średnicy trzonka (108, 133), a przy średnicy łopatki śrubowej 250 (300, 350) .chem mniejszy promień rury, tym mniejsze obciążenie może zaufać. Jeśli chodzi o światła ogrodzenia i małych budowli ogrodowych pasowanie 76 mm stos; na werandach, meble ogrodowe i słupków ogrodzeniowych z cegły – 89 mm; 108 mm – domy mała rama i zalogować. I wreszcie, jeśli planowana budowa dużym drewnianym domu, lub nawet z bloku pianki, potrzeba takim przypadku stos z nie mniej niż 133 mm średnicy lufy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich materiałów budowlanych są opinie pale śrubowe są negatywne, ale już nie są dyktowane przez nieprzydatności lub zawodności tego typu fundamentu i niewłaściwego. Wszelkie konstrukcja wymaga profesjonalny wygląd i minimum konsultacji, a jako maksimum – dokładnej kalkulacji szczegółowych wzorów i obciążeń.

Pale śrubowe: plusy i minusy

Budowa fundamentów na palach śrubowych ma wiele zalet, takich jak:

  • ich szybkie i łatwe w montażu, ponieważ nie wymaga wstępnego wiercenia i betonowania;
  • zaangażowany przez przykręcenie stosy mogą być przez cały rok;
  • gdyż są one absolutnie nie boi się trudnego terenu, gleby luzem;
  • Są one produkowane masowo w fabrykach, a więc ich koszt jest znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnych rodzajów fundamencie;
  • mogą być wielokrotnie zepsuć;
  • Mają dobrą odporność dźwignąć gleby zimą.

Biorąc pod uwagę pale śrubowe, plusy i minusy tych wzorów, nie wspominając o tym, że każdego roku są coraz bardziej popularne. I czasami zdarzają się sytuacje, że bez nich, i nie rób.

Wobec wszystkiego, co zostało powiedziane o pale śrubowe, minusy, są zdania, że w porównaniu do ich konkretnych „braci”: mają krótszą żywotność w wyniku narażenia na korozję w wilgotnym środowisku glebowym, zwłaszcza wtedy, gdy producent używa materiałów niespełniających norm i metod przetwarzania ,

Generalnie, okres pali zależy od wielu parametrów, które muszą być podjęte: grubość i gatunku stali, na ewentualność profesjonalnie tworzy szew łączący tułowia z ostrzem, jakość powłok odpornych na korozję i składu mineralnego gleby. Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości produktów, konieczne jest, aby wszystkie paszporty, świadectwa i dokumenty potwierdzające skuteczność i wyniki wszystkich odpowiednich badań.

W zależności od sposobu obsługi śruba pali, plusy i minusy może wystąpić w większym lub mniejszym stopniu. Na przykład, jeśli kupie jest stosowana jako metoda uziemienia, szybko opada i rdza, jak w przypadku zerwania neutralnego prądowy płynie bezpośrednio do struktury ciała. Można uzyskać opinie pali śrubowych negatywne w przypadku gdy dom jest zbudowany w promieniu 50 metrów od elektrowni lub komórkowych wież. W tej dziedzinie na terenie istnieje zjawisko zwane prądy błądzące, która przyspiesza korozję elektrochemiczną.

Rodzaje palach śrubowych

W zależności od rodzaju pali śrubowych stosowane są plusy i minusy tych reakcji może się zmieniać. Istnieją dwie odmiany: spawanie końcówki i z obsadą (w tym przypadku stos jest jednolitej konstrukcji). Druga opcja jest droższe, ale bezpieczniejsze, ponieważ spoina jest najbardziej wrażliwe miejsce produkty.

Prawie wszystkie negatywne opinie są tylko dla pali spawanych, ponieważ są one zazwyczaj wykonane w prowizorycznych warunkach, niezgodność ze standardami i normami państwowymi.

Jak wybrać stosy?

Zastosowanie mogą być spawane w przypadku, gdy trzeba budować małych struktur, takich jak ogrodzenia i budynki gospodarcze. W innych przypadkach należy preferować odlew wykonany z rury ocynkowanej. Obróbka antykorozyjna łopatek nie rozwiąże problemu, ponieważ w momencie wkręcania tarcie jest tak wysoka, że wszystkie pokrywy są łatwo usunięte.

Nie dać się na palach śrubowych, należy je nabyć tylko od sprawdzonych dostawców, jako towar, który Twoim zdaniem.