94 Shares 5813 views

Leland Orser: Biografia i kariera w filmach amerykański aktor

Prawie każdy widza, że aktor jest znany. To po prostu zapamiętać, gdzie grał i co ma na imię, nie zawsze jest łatwe. Dzięki swojej wszechstronnej wyglądem i talentem do reinkarnacji Leland Orser może odgrywać różne postacie w filmie i telewizji, a każdy z nich był wyjątkowy. I choć lista filmów z jego udziałem ma dziesiątki projektów, to nadal pozostaje aktor epizodyczne role.

Leland Orser: biografia

Urodzony Lilend Dzhons Orser w San Francisco w upalny dzień sierpnia 1960

O jego wczesne lata aktora nie lubią rozmnażać, więc informacje na temat ostatniego bitu Orser. Wiemy tylko, że wkrótce stał zainteresowany w karierze artysty, jednak długo nie mógł skupić się na nim.

W przeciwieństwie do wielu kolegów w warsztacie aktorskim, Leland nie był młody talent, którego talent zauważył naraz – jego droga do stropu była długa i żmudna.

Podobnie, wraz z pojawieniem się: o przyjemnym, fotogeniczny, ale zupełnie nijaki funkcji, Leland długo pozostała niezauważona dyrektorów i debiut zaledwie 31 lat. I po debiucie dużo czasu spędziłem próbując zwrócić na siebie uwagę. Udało mu się jednak, aby osiągnąć sukces i stać się jednym z najlepszych wykonawców części bitowych.

Leland Orser: miłość życia

Jego pierwsza żona, aspirująca aktorka Romoy Dauni, Orser zapoznał się w późnych latach osiemdziesiątych, i miłości wkrótce poślubił. Jednak, gdy kariera Roma wystartował, a ona została zaproszona do obsady serialu „One Life to Live”, walka rozpoczęła się między parą, a oni wkrótce złożyła pozew o rozwód.

Potem przez prawie dekadę, nie zdecydowała się przestrzegać ślubów Leland Orser. Jego kariera szybko zdjął, i postanowił chwilowo skupić się na nim, nie mają poważny związek.

Jednak na początku dwutysięcznej za Leland spotkał się z gwiazdą „Basic Instinct” i „Water World” Dzhinn Tripplhorn. Wkrótce aktorzy zaczęła spotykać, a później poślubił. Dwa lata później, szczęśliwa para miała syna w sierpniu.

Zacząć działać karierę w telewizji

Leland Orser zadebiutował w 1991 roku w małej roli w amerykańskim serialu telewizyjnym ABC «Flames Gabriela„.

W tym samym roku zagrał kelner w innym słynnym serialu Złotka, a potem, z nieznanych powodów, zniknął z ekranów przez prawie rok.

W 1993 roku ponownie zaczął grać w telewizji w projekcie z okładki. W tym czasie przeciętny człowiek swego rodzaju mogła złapać producentów i podmioty zostały zaproszone do wzięcia udziału w jednym z odcinków kultowego serialu telewizyjnego Star Trek.

W serii telewizyjnej „Star Trek”

Początkowo aktor dostał małą rolę jako obcego Gaya w jednym z odcinków drugiego sezonu serialu „Star Trek: Deep Space 9”. Wkrótce jednak został ponownie zaproszony do tego samego projektu Leland Orser. Aktor, tym razem grał zupełnie inny charakter – romulańską pułkowniku zwinny.

Leland możliwość reinkarnacji została wykorzystana przez twórców Star Trek dwukrotnie. Przy rozpoczynaniu nowego projektu w tej serii zatytułowanej „Star Trek: Voyager” aktor dostał w nim rolę hologramu zabójcy Dedzharena. A w "Star Trek: Enterprise" Leland Orser przekształcony epizodyczną postać o imieniu Loomis.

Równolegle do fotografowania w niektórych odcinków „Star Trek” aktor był w „X-Files” i serialu „Ned i Stacey”.

Postępy w filmie

Sprawdzone w telewizji, Leland Orser postanowił spróbować swoich sił w poważnym kinie. debiut dla niego był thriller gangsterski „Beau Nelson”. Był następnie przez maleńkie ról w innych mniej znanych filmów.

Początkowo aktor wystąpił w filmach drugorzędne, ale stopniowo zaczął zapraszać w niewielkiej roli, ale na bardziej poważnych projektach.

Więc w Devida Finchera thrillera „Siedem” z Morgan Freeman, Brad Pitt i Gvinet Peltrou udziałem Leland Orser dostał małą, ale niezapomniany udojowe rola zmysłowy masaż gość, a następnie zabił dziewczynę lekkich obyczajów. Nieco później, aktor grał w słynnym „Dnia Niepodległości”.

Kiedy ekrany poszedł czwartego filmu o zabójcy brutalne cudzoziemców, nazywany „obcych”, publiczność zobaczyła go w roli Larry'ego Leland Purvis. Jego bohaterem był nosicielem obcego zarodka, a nie mając czasu na uzyskiwaniu pomocy bohatersko zginął, mający uratować swoich towarzyszy. Orser okazały się w tym filmie, że jest w stanie dużo i zaczął ładowania do odgrywania bardziej znaczące postacie w przyszłości.

Następnym znaczącym osiągnięciem była rola aktora w „Saving Private Ryan” sensacyjnych filmów wojennych. Odegrała ona porucznika de WINT Leland Orser.

Filmografia dziewięćdziesiątych aktor zawiera inny ciekawy projekt. Film "The Bone Collector". I choć, niestety, ten film nie stał się bardzo popularny, to był przyzwoity filmowa adaptacja słynnej powieści detektywistycznej. Ponadto, na planie Leland był w stanie pracować z Denzelem Washingtonem i Andzhelinoy Dzholi, który grał główne postacie. Samego Orser dostał rolę krwiożerczego maniaka, który ze zwinnością ukrywa swoich prześladowców prawie całego filmu.

kariera aktora na początku dwutysięcznej

Leland Nowe tysiąclecie zaczęło się od małej roli w projekcie, Rebel Yell. Ale potem dostał się do strzelania, „Pearl Harbor”. Oto jego postać została ranna, major, który uratował życie głównego bohatera filmu. Po tym sukcesie całej dekady, aktor wystąpił w większości filmów gotówki Hollywood. Wśród najbardziej udanych jego prac z tego okresu filmu „Daredevil”, „Żądło”, „Amnesia” i „The Good German”. Projekty te Orser miał okazję do działania z takimi gwiazdami jak: Colin Farrell, Reychel Vays, Keyt Blanshett i Ben Affleck.

Równolegle z karierą w filmach, dobrze wykształcone i pracują w telewizji. Orser Lilend (na zdjęciu poniżej) został zaproszony do powracającej roli w słynnym serialu „ER”. Jego bohaterem był chirurgiem o imieniu Lucien Dubenko. Ponad 61 serii z powodzeniem aktor zagrał swoją rolę i zyskała wielu fanów. Później jednak okoliczności zmusiły go do opuszczenia serialu telewizyjnego.

Pod koniec dwutysięcznej Leland wystąpił w jednej scenie, światowej sławy teleproject „24”.

dalsza kariera

Od początku nowej dekady kariery jako aktor zaczął spadać. Choć nadal zagrać w filmach czasami, ale stopniowo stała się aktor telewizyjny ponownie. Wśród najważniejszych projektów, w których brał udział w ostatnich latach – serial „komunikacja”, „rewolucja” i „Ray Donovan”.

W świecie filmowym w tym okresie pochodziła z aktorem o imieniu Leland Orser filmu „Gracz” i „gości”. Ponadto, po raz pierwszy w swojej karierze aktor wylądował główną rolę w filmie głosu o nazwie „Wady”. Ten film nie gotówką, ale wielu przybyło do smaku. W szczególności, był bardzo chwalony grę Leland, a wiele spekulować, że po „wad” kariery Orser wkrótce znowu iść pod górę.

Udział w trylogii „Uprowadzona”

Należy również zwrócić uwagę na udział Leland Orser w uznanym trylogii „wzięte” z Laam Nisomom i Famke Janssen w główne role. Pierwsza rolka filmu z serii przyszedł w zimie 2008 roku i od razu zwrócił na siebie uwagę publiczności na całym świecie. W tym filmowym w połączeniu wszystko, czego potrzeba do dobrego thrillera.

Leland Orser dostał rolę w filmie filmowej najlepszego przyjaciela głównego bohatera – agenta CIA Sam. Pomimo faktu, że dano trochę czasu ekranowego, aktor był w stanie stworzyć wspaniały obraz wierny i niezawodny przyjaciel, gotowy do pomocy w każdej sytuacji. Na takim marzeniem każdego innego człowieka.

W następnych latach, dwóch bardziej film został nakręcony w tej serii, z których każda Leland ponownie odegrał rolę Sam.

Pod koniec trzeciego filmu, który, według wszelkiego prawdopodobieństwa, będzie ostatnim bohaterem Orser rannych, ale najprawdopodobniej będzie on przetrwać. Dlatego jeśli jeszcze czwarty film będzie kręcony, widzowie mogą spodziewać się po raz kolejny spotkał się z Samem.

Nawiasem mówiąc, we wrześniu 2016 roku ogłasza wydanie nowej serii tytułowy telewizyjnym „Taken”, w którym będzie można dowiedzieć się o burzliwej przeszłości bohaterów trylogii. Młody Sam grał w nim przez aktora Maykl Irbi. Jednakże, jeśli projekt odniesie sukces i będzie w stanie utrzymać się w powietrzu przez kilka sezonów, być może, będzie zapraszać i Leland Orser, więc grał rolę bardziej dojrzałej Sam.

Kariera dziś aktor

W tej chwili, Leland Orser – jeden z najlepiej zarabiających aktorów przypadkowe role, nie tylko w USA, ale także na całym świecie. Pomimo tego, że stał się mniej zachęcające w ostatnich latach w filmach, ale w telewizji jest zawsze mile widziane. Na jesieni 2016 roku rozpoczyna się nowy serial „Stacja Berlin” ( „Station Berlin”), w którym aktor zagra główną rolę. Nazwa jego postać jest Robert Kirsch – był zastępcą szefa działu i jest znany ze swojego poświęcenia, sumienności i pomysłowości.

W moim przykładzie Leland Orser udowodnił, że nie ma małych ról, jeśli jesteś świetnym aktorem. Pomimo faktu, że jego rekord toru sam postacie epizodyczne, to utalentowany artysta mógł stać się znanym i ze względu na to. Publiczność doceniła pracę Orser, czeka na premierę nowej serii z jego udziałem i mam nadzieję, że to nie jest ostatnie spotkanie z ukochanym aktorem.