217 Shares 2942 views

"Moskvich-2139": Funkcje

Wraz z samochodów produkowanych seryjnie, na MZMA i wyprodukowanych prototypów. Jeden z tych samochodów – minivan "Moskvich-2139". Maszyna jest interesująca, ale w serii nie udała. Utworzono minivan był wyłącznie do celów eksperymentalnych. W MZMA był całkowicie realna szansa, aby stworzyć maszynę zdolną konkurować z podobnymi modelami z „General Motors” i „Reno”, ale interweniował gospodarki.

Samochód został wyposażony w napęd na przednie koła, a rozwój rozpoczął się w 87. roku. Próbka może przełożyć się na metalu tylko w '91. Minibus został zbudowany na podstawie jednostek „Moskvich-2141”. Jest tylko jeden przykład z samochodu „Moskvich-2139 Arbat” i znajduje się w muzeum zabytkowych samochodów.

Historia powstania

Utwórz nowy typ samochodu MZMA postanowił CEO Kolomnikov roślinę. Pracował przez kilka lat w Minavtoproma ZSRR, ale potem zdecydował się na powrót do MZMA. Dalsze sugestie dotyczące rozwoju wykonane i roślinne konstruktorów. Zaproponowali, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów na samochody z możliwości off-road, a w szczególności do vanów rodzinnych. Ponadto, jeśli ta nowość jest następnie w lewo w serii, to ona jako pierwsza ciężarowe samochód terenowy, wyposażony napędem na przednie koła.

Ministerstwo przemysłu motoryzacyjnego zostały rozpatrzone i zatwierdzone projekt warunków odniesienia. Rozwój otrzymali specjalne indeksy sektorowe. Tak, że samochód został oficjalnie zawarte w planie rozwoju rośliny.

Kto iw jaki sposób projekt?

Aby stworzyć wrażenie zaprosił specjalistę w dziedzinie projektowania przemysłowego, motoryzacyjnego Aleksandra Kulygina. W pewnym momencie on głośno zadeklarował. Ten człowiek stworzony self-made samochody. Było ich dwóch. Ten SUV o nazwie „Ukhta”, a samochód sportowy „Pangolin”. Od KULYGIN pracowali nad stworzeniem swoich samochodach nie jest sam, a potem z niego zbudować MZMA „Moskvich-2139” przyszedł do swoich partnerów i współpracowników.

Układ z plastiku

Następnie zlecić projektantowi tworzyć wszystkie niezbędne do opracowania szkiców wagonu. Aleksander wykonał zadanie więcej niż wystarczająco. Zaprojektowana i wykonana z tworzywa sztucznego, w modelu w skali 1: 4. Zewnętrznie, projekt był bardzo podobny do prawdziwego samochodu z wnętrza i okien.

KULYGIN stanie wiernie odtworzyć w plastikowych głównych elementów wewnętrznych, jak również wszystkie optyka zewnętrzne. Ta próbka ma indeks 2131. Otworzył klapę, a umieszczony wewnątrz lodówki. W budowie kolejnego układu, jest już w pełni jego wielkości pod nazwą kodową „Rejs” dział projektowy Kulygina nowo opracowanym kształcie i wyglądzie ciała od ziemi. Siedem-osobowy wagon teren wyglądał w pełnej zgodności z motoryzacyjnych 80. mody.

salon zamienny

Układ, w którym można już siedzieć, tworzone oddzielnie. W samochodzie pasuje trzy rzędy siedzeń, które mogą być zdjęte i przestawiać do woli.

Fotel pasażera z przodu, a kierowca może nawet wdrożyć. Środkowy rząd złożony i łatwo przekształcić w wygodne stoły. Projektanci przewidziane również w poduszkach kabinowych o regulowanej długości. Kto by „Moskvich” minivan o nazwie nie tylko jako samochód z kabiną transformatora.

przetasowanie

Z nieznanych powodów, prace w zakresie projektowania i budowy minivana zatrzymany. Jednak w 87. roku eksploatacji Zacznij z niespotykaną siłą i entuzjazmem.

Opóźnienia w pracach nad projektem na MZMA wyjaśnił poważne przetasowania. Zatem, fabryka zajmuje główny projektant MZMA Tkachenko. W jego miejsce, powiedzmy Sorokin. Ponadto oddalił i KULYGIN. Ale projekt jest praca Konstantin Gromadzky. Został mianowany dyrektorem naczelnym i szefem biura projektowania zakładu. Gromadzky zawsze marzył o pracy w tej pozycji, a teraz jego marzenie się spełniło.

Początek rozwoju

Prace nad stworzeniem samochodu rozpoczęła się w 87. roku. Doświadczony ekspert w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i motoryzacyjnego oferuje swoją wizję projektu oraz z jego własnych zewnętrznych wzorów przyszłego samochodu „Moskvich-2139”. Więc jeśli spojrzeć na „Rejs”, to będzie wyraźnie widoczna różnica między nim a wagonu modelu próbki.

Na stworzeniu układu plasteliny pracował podwładnych i najbardziej doświadczonych pracowników Biura stylizacji MZMA – V. Harutyunyan i M. Elbaev. Zestaw wskaźników pojazd został zaprojektowany przez artystę N. Titov.

Na samochód pracujemy najlepszych i najbardziej doświadczonych projektantów. Być może dlatego w zewnętrznej części maszyny czytać nowoczesny odbicie trendów w modzie? W przeciwieństwie do kanciastych projektów Kulygina, projektowanie Sorokin wyróżniał. To lizał kształtu ciała, jak również doskonałe właściwości aerodynamiczne powodu klejonego szkła.

Można powiedzieć nawet więcej: „Moskvich-2139”, który formalnie Rok – 1988, był w stanie wyprzedzić swojego czasu przez co najmniej 15 lat. Coś podobnego już używany, a nie w latach 80. i 90., ale tylko w niektórych pojazdach od początku 2000 roku.

"Arbat"

Ten pierwszy prototyp stworzony uprawnień Biura artystycznego projektu. Interesujące jest to, że rozwój nie brał udziału pracowników biurowych organów i innych działów. Stało się to z powodu pragnienia Kolomnikova. dobrze wyposażona site model został otwarty w dziale.

Następnie układ rysunku został stworzony. Na podstawie tego ostatniego zidentyfikowano fragment zewnętrznej części ciała. składowe przestrzenne są sklejone z pasków ramek piankowych. Następnie wykonane z szablonów aluminiowych. Górna powierzchnia rozciągniętym pianki gipsu. Następnie układ jest cięte na poszczególne części – od strony drzwi, dach, okap, zderzaki. Elementy te służyły jako matryce do produkcji form, w których vykleivalis części włókna szklanego.

ciało

Proces tworzenia zestawu elementów nadwozia z oryginalnego zespołu i przebiegu próbki trwało około półtora roku. „Moskvich-2139” otrzymane ciało ramy panelu. Projekt został oparty na platformie kosmicznej ramie stalowej i typu nośnika. Wszystkie elementy ciała, będąc na zewnątrz, wykonane są z tworzywa sztucznego.

silnik

„Moskvich-2139” MZMA została wyposażona w szereg modyfikacji do mechanizmu napędowego MZMA-21414 pojemności 1,8 litra, 95 KM. Silnik otrzymał biuro projektowania zakładu. W 80 lat aktywnie działa na silnikach serii, stworzony i aktywnie testowane przez doświadczonych i pracujących próbek. Inne jednostki, czyli napędza koła napędowe, skrzynia biegów, układ kierowniczy, zawieszenie przednie i tylne, zostały zaczerpnięte z modelu produkcyjnego „Moskvich-2141”.

Zawieszenie i wnętrze

Aby zwiększyć pojemność niosących cechy, projektanci musieli stworzyć całkowicie oryginalną konstrukcję tylnego zawieszenia. Wszystkie wewnętrzne części wnętrza otrzymał także siedem-osobowa z „Moskvich-2141”.

W samochodzie był salon z możliwością przekształcenia. Przednie fotele mogą być włączone do regulacji poduszki i długości. Wraz z elementem masy 410 z „muskowit”, to także we wnętrzu pierwotnych roztworów masy.

Wśród nich – w pełni elektroniczny panel przyrządów, wielofunkcyjny, który obecnie jest w dobrych samochodów zagranicznych. Nie było dźwięku w pełnym wymiarze godzin, a to proste, domowe „Moskvich 2139”. Opis potwierdza, że nie było nawet komputer pokładowy i klimatyzację.

urodziny

Ready "Moskvich-2139" (prototyp wykonany z metalu i tworzyw sztucznych), przeszedł 31 grudnia 1987. Ale ta instancja nie była ostatnia i ostateczna. Nadal miał przetestować i ocenić, który jest zdolny do nowego samochodu, co zalety i wady ma ona, jak również dowiedzieć się, jak dalej rozwijać nowy samochód.

Alternatywą dla MZMA minivan postanowił rozwijać przy wsparciu i aktywnym udziale włoskich projektantów firmy Garnero. Fabryka dała włoskich projektantów są bardzo jasne warunki i zakres zadań. Twórcy projektu „Arbat” udał się do Włoch, by utworzyć tam makiety lądowania.

Obok Moskwa wysłała układ ciała i zewnętrzne plastiku. Na zewnątrz, miał praktycznie żadnej różnicy rzeczywistej maszynie. Wykonujemy układ dokładnie na czas, jak gdyby projekt był po prostu leżąc w firmie projektowej w rezerwie. Dzięki wysiłkom włoskich ekspertów i projektantów sadzenia wzór MZMA powstała. Jednak w Związku Radzieckim, on nie trafiony. Pierwszy model miał także wtedy powrócić do autorów.

Projekt ten został stworzony jako samochód koncepcyjny. Ale plany uruchomienia minivanów byli w rządzie. Należy rozpoczęły w regionie Kaluga, w miejscowości Suchiniczi. Było fabryka automatycznych liniach produkcyjnych, które na początku 89., wszedł do kompleksu przemysłowego „Moskvich”.

We wczesnych latach 90-tych samochód był szeroko nagłośnione w całej branży motoryzacyjnej i prasie motoryzacyjnej wokół. 26 października 88-letni „Moskvich” nawet przyznany jeden złoty i osiem srebrnych medali na wystawie wystawa osiągnięć gospodarczych ZSRR.

"Ress"

„Ress” – to prawdopodobnie najrzadszych i najmniej znany zaprawiony prototyp produkcja MZMA. Maszyna została zaprojektowana i stworzona we współpracy z Włochami. „Ress” jest wynikiem „Arbat”. Jest to wersja, i musiał biec do serii w fabryce w Suchiniczi. Samochód do montażu szeregowego i nie ma, a tylko układ sprowadzony do Włochów.

"Moskvich-2139": Funkcje

układy montażowe oraz prototyp wykonał specjalista w „Moskvich” w regionie Suchiniczi Kaluga. Pojazd jest przedstawicielem klasy D (minivan rodzina). Nazywa samochód jest bardzo nietypowy – „Arbat”. Konstrukcja jest aktualne. Ciało ma pięcioro drzwi i siedem miejsc.

Napęd na cztery koła pojazdu i otrzymał perednemotornuyu układzie. Wśród silników – MZMA-21414 z moskiewskich „2141” i zespołu napędowego z Renault F3R. Skrzynia biegów – również na 41. „Moskvich”, instrukcja pięciu prędkości. Silnik 1,8 litra opracowane pojemności 95 litrów. C, a maksymalna prędkość 175 km / h.

wymiary

Nadal do odkrywania „Moskvich-2139”. Wymiary furgon wynosiła 4600 mm, długości 1800 mm, szerokości 1640 mm wysokości. rozmiar rozstaw osi – 273 cm. Masa własna minivan Dopiero 1300 kilogramów. Samochód był bardzo lekki w swojej klasie.

Maszyna, której nie było

Maszyna, jak już wspomniano, nie miała być wykonana w Moskwie, ale w regionie Kaluga. Po MZMA zakładu był najbardziej obciążony pracą. Dlatego zespół planowane zależnej. Ale najpierw trzeba było zakończyć budowę w Moskwie, fabryki silników, gdzie planowano produkować silniki dla wszystkich nowych modeli.

I, niestety, plany te nie są prawdziwe, ale całkiem uzasadnionych powodów. Po Związek Radziecki przestał istnieć, AZLS dopiero tworzenie nowych zaawansowanych modeli. Już w '92, stało się jasne, że najważniejsze dla zakładu teraz – To jest banalne, aby przetrwać w nowym środowisku.

Jednocześnie, zakład cudem nadal działać. Ale projekt „Arbat” i było po prostu minivan-perspektywa – maszyna, która nigdy nie była. Samochód stworzony w kraju, który przestał istnieć.

Chociaż ostatnio na MZMA mówimy o możliwości przywrócenia długo opuszczony projektów z popiołów. Może minivan wydany w trzecim tysiącleciu. Być może to samo „Renault” rozpocznie się pod marką „Moskvich”, który kupił markę. Ale tak długo, jak w pojeździe może być tylko na papierze jako próbkę w muzeach fabryce samochodów.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, który ma cechy, krajowy projekt minivana i wnętrze „Moskvich Arbat”. Jak widać, jest to samochód z długą historią, która nie musi stać się rzeczywistością.