833 Shares 4340 views

Prasy do sera z rąk w domu: Opis, rodzaje i nauczania

Aby uzyskać wysokiej jakości pełny twardy ser, jeden z etapów przygotowania wymagane przędzenia masa używanych. Znamienny tym, że sprężony produkt tworzy oddzielne typy serów może być pod innym ciśnieniem. Przyjrzyjmy się, jak zrobić skuteczną prasy do sera ręcznie.


Prasa kamienia

Nie każdy osobiście przygotowany pleśni ser może konkurować z urządzeniami fabrycznymi. Jednocześnie jednym z najlepszych rozwiązań, które tradycyjnie ośrodek dla wielu stuleci, pojawia się zawartość produktu pod ciężki kamień.

Aby kamienne prasy do sera w domu wystarczy, aby znaleźć stabilne, płaskie i solidne fundamenty, a także sporą bryłę. Te ostatnie korzystne mielenia w kształcie prostokąta ma.

W tym przypadku podstawą dla przyszłego sera umieszcza się w woreczku z gazy, umieszczone na platformie i dociskana do kamienia. Moczenie produkt w tej sytuacji może być podobny pod okapem na ulicy, w miejscu dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

prasa śrubowa

Skutecznie manifestować śrubowe prasy do sera. Oni doskonale wycisnąć surowicy i są szczególnie kompaktowe. W związku z tym, że nie potrzebuje dużo miejsca do ich funkcjonowania.

Prasy śrubowe mają pewne wady. Jedną z głównych wad tych urządzeń nie wykonuje żadnej możliwości określenia poziomu ciśnienia wywieranego na dojrzewanie produktu.

Alternatywnie, do wytwarzania sera, można stosować urządzenie śrubowe, które jest używane przez producentów wina do ekstrakcji soku z owoców i jagody. W razie potrzeby, można dokonać takich prasy do sera ręcznie. Aby to zrobić, trzeba znaleźć odpowiedni zacisk, ukryty pod nią odpowiedni pojemnik na fundamenty przyszłego produktu.

Prasy śrubowe do sera może znacznie zaoszczędzić czas na gotowanie. Ponieważ, jak przepływ serwatki dokręcić zacisk może być okresowe zwiększanie ciśnienia na twarogu.

Wiadomości z opakowań do płyt CD

Aby dokonać takiej prasy jest bardzo łatwe do twarogu. Wystarczy spojrzeć tylko kilka plastikowych obudów o różnych średnicach. Na dnie większej pojemności należy wykonać otwory do odprowadzania serwatki. Może poradzić sobie z zadaniem, za pomocą wiertarki, rozgrzany do czerwoności igłę lub szydło. Ponadto, powierzchnia powinna być oczyszczona od wewnątrz, aby zapewnić łatwe głowice ekstrakcyjne sera z pojemnika.

Tak więc, do działania w self-made prasie przez umieszczenie dna plastikowej obudowie w głębokiej miski, pokrywając je z dołu cienką ściereczką lub gazą segmencie. Ponadto możliwe jest, aby przenieść się do prasy napełniania masą domowej roboty ser. Podsumowując, konieczne jest pokrycie pojemności mniejszej woreczka i umieścić w niej duże obciążenie. Im większa będzie presja wywierana na twaróg, tym bardziej gęsty będzie gotowy produkt.

Prasa czajniczek szkła

Można użyć czajniczek, znanego jako francuskiej prasy do produkcji sera w domu. Takie szkło czajnik kształt cylindryczny, jest szeroko stosowana do wytwarzania ziołowe, kawę i inne napoje, które wymagają ekstrakcji i infuzji. Stosując powyższą ideę, możliwe jest, aby producenci prasę ser, gdzie poziom ciśnienia wyniesie około 4 kg.

Aby realizować pomysły potrzebne są następujące narzędzia i materiały: francusko-Press, kilka spinaczy, śruby, gumki, lutownicą, śrubokręt, kurczy.

postęp:

  1. Za pomocą śrubokręta wykonać otwory w prasie pokrywa kurtkę. Otwory utworzone przez małe śruby są wkręcane.
  2. Na dole czajniczek odbywa się przez otwarcie cztery spinacze, które są połączone ze sprężystych pasm.
  3. Na klipie jest stosowana kurczy i nagrzewa się lutownicę.

Użyj domowej prasy, wyprodukowane zgodnie z powyższymi instrukcjami, bardzo łatwy. Wystarczy umieścić twaróg do pojemnika, wyciągnąć gumki, spinacze podłączonych do urządzenia u podstawy, a następnie podłączyć je do śrub na imbryku tytułowej. W ten sposób powstaje siła potrzebna do wyciskania surowicy.

Prasa z plastikowym wiaderku

Jako forma wygodny w użyciu łyżki majonezu 0,5 litr lub więcej. Na dnie zbiornika jest konieczne, aby otwory, przez które będzie spuścić serwatkę. Następnie wyciąć dach wiadra do tego ostatniego swobodnie weszła w pojemniku do około połowy. Gdy prasa może być stosowany słoika wypełnionego wodą, metalu wagowych, dowolnego innego obciążenia, o odpowiednim rozmiarze.

Prasa cyny

Najprostszą formą przekazu domu mogą być wykonane z cyny pojemniki przestronne. Dobrym rozwiązaniem będzie służyć puszki koncentratu pomidorowego. Na dole tego ostatniego należy wywiercić otwory lub wykonać otwory za pomocą gwoździa. Jednocześnie utworzyli poszarpany brzeg musi wyjść na zewnątrz pojemnika, aby umożliwić ser, aby uniknąć deformacji głowy.

Przed umieszczeniem fundament dla przyszłości produktu w formie, trzeba utorować jej ścianki i bazowy segmentu gazą. Pod koniec masy serowej powinna obejmować odpowiednio wielkości i ciężki ładunek na zgniatanie. Dobrą alternatywą dla puszki może służyć jako metalu lub tworzywa sztucznego cedzidło.

Konkludując

Obecnie rynek oferuje ogromną liczbę pras do produkcji sera szeroka różnorodność konfiguracji. Jednak wszystkie one mają podobną zasadę działania, która opiera się na silnej, zwartej kompresji skrzepu.

Aby w prasie domu dla produkcji sera nie jest tak trudne. Wystarczy, aby pokazać wyobraźnię, stosując jako odpowiedniki fabrycznych pomysł. Ważne dla improwizowanego urządzenia zapewnia skuteczne usuwanie serwatki skrzep, który będzie mieć naprawdę wysokiej jakości miękkiej produkt.