629 Shares 8854 views

Starożytny Egipt: kapłani, ich wiedzy i ich rola w życiu publicznym. Jaka wiedza posiadana egipskich kapłanów?

Praktycznie każdy, gdy odnosi się do starożytnego Egiptu jest, oczywiście, przede wszystkim piramida. Historyczne informacje o egipskich świątyń faraonów razy do dnia dzisiejszego zachowało się trochę. Pierwszy z nich odnosi się do okresu Starego Państwa. Na ogół były one oparte na jednej próbce.


Były to tak zwane świątynie przeciwsłoneczne, plany, których główne cechy były zbliżone do budynków mieszkalnych, średnia i Nowego Królestwa. To było naturalne, ponieważ uznano je za przybytki Boga.

informacje ogólne

Osoby obsługujące te świątynie należał do specjalnej klasy w egipskim społeczeństwie. Na przykład, w czasach Ramzesa one własnością dziesięć procent gruntów uprawnych i prawie taką samą liczbę osób. Starożytny Egipt, gdzie kapłani zostały uznane za usługi króla, nie mają jednostki do władz świeckich i kościelnych. Pozycje całkiem dobrze opłacani. Egipscy kapłani wkrótce zaczęli przenosić swoje pozycje dziedziczna.

Ministrowie domu

Studiowanie kraju, eksperci doszli do wniosku, że klasa ta odgrywa ważną rolę w tworzeniu i dobrobytu państwa, w rozwoju zdrowia psychicznego i zachowania wartości historycznych i kulturowych. Starożytny Egipt, gdzie kapłani zostały uznane za strażnikami świętych tradycji, według Herodota, był najbardziej pobożnych i religijnych w starożytnym świecie. Wcześniej sądzono, że kontrolą duchowieństwa negatywny wpływ na życie zwykłych ludzi i rozwoju państwa. W rzeczywistości, kapłani w starożytnym Egipcie, będąc strażnikami świętych tradycji, odegrał ogromną rolę w historii i kulturze tego starożytnego narodu. A dowodem na to jest fakt, że ta cywilizacja trwała dłużej niż jakikolwiek inny.

Kim są kapłani

W starożytnym Egipcie, to był szczególny klan. Mieli naprawdę wielką moc, jest etykieta ustawodawca. Ponadto, starożytnego Egiptu, gdzie kapłani uważane interpretatorów woli Bożej, żył ich zasad. I to nie tylko zwykli ludzie. Ich opinia jest słuchał bezwarunkowo nawet faraonów.

cechy charakterystyczne

Egipskie świątynie były na tyle bogaty, nawet bardziej niż władców. Niemniej kapłani starożytnego Egiptu, które zdjęcia sztukę rock – dowód, ubrany zaskakująco prosta. Nosili fartuchy i tylko przepaski biodrowe. W szczególnie uroczystych okazjach, ci księża są przedstawione w białych szatach. W wielu filmach, mówią o tym, jak istniał i opracowany starożytnym Egipcie kapłani są reprezentowane przez ich głowy ogolone świecić, więc wcierać olej na ich czaszek odzwierciedlać promienie słoneczne. Taki wygląd ministrów domu ostro kontrastuje z odzieży miejscowej szlachty, chętny do luksusu.

rola

Mimo to, wiele osób wciąż nie ma pojęcia, kim są kapłani w starożytnym Egipcie. Jest to specjalny słudzy kast wyższych uprawnień, którzy wykonali wiele funkcji w kraju. Mieli do monitorowania przestrzegania egipskich bogów, a także przestrzeganie rytuałów i ceremonii.

Ale ich rola w tym kraju nie jest ograniczony. Jaka wiedza posiadana egipskich kapłanów, wciąż zadziwia historyków i wielu innych naukowców. Były one nosicielami najbardziej wszechstronny bagażu psychicznego, który był przekazywany z pokolenia na pokolenie, od czasów starożytnych. Ich wiedza i doświadczenie jest przechowywana jako ściśle strzeżoną tajemnicą.

Dziś naukowcy dokonać licznych odkryć poprzez studiowanie starożytnego Egiptu. Kapłani byli w stanie nie tylko leczyć, uczyli dzieci najlepszych ras bydła hodowanych, otrzymał nowe odmiany roślin. Nawet uznawany za okazję do skorygowania ludzkie obyczaje. To właśnie te sługami bogów wybrało najbardziej nadaje się do sadzenia lub zbioru czasie, określił dokładnej daty powodzi Nilu.

Ponadto przy sporządzaniu prognozy greccy kapłani wykorzystali dane z biblioteki świątyni, która utrzymywała bardzo szczegółowe obserwacje wielu zjawisk astronomicznych. Świadczą o tym liczne artefakty znalezione podczas wykopalisk.

wiedza

Badania starożytnego Egiptu udział wielu ekspertów. Ale nikt nie może powiedzieć, że zna tę cywilizację do końca, a w szczególności, ma stosunkowo pełny obraz tej swojej najwyższej kasty.

Pytanie, co wiedza posiadana egipskich kapłanów, nadal pozostaje otwarta. Ale jedno można powiedzieć: zdecydowana większość naukowców nie zaprzeczają wersji, że ludzkość jest dziś w swoich odkryciach, ich technologii.

W starożytnym Egipcie była wysoko rozwinięta astronomia, która jest ściśle przedzielona z astrologią. Jednak to nie był „proritsatelskoy” i rolniczych i medycznych. Kapłani badali wpływ gwiazd i innych ciał niebieskich do natury i dobrego samopoczucia ludzi.

Ale jest też inna opinia: nabycie najbardziej intymnej znajomości naszej cywilizacji zawdzięcza przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji. I to jest związane z takim zatwierdzeniu przez państwo jako starożytnym Egipcie kapłani którego cały sposób życia jej mieszkańców i ich rytuałów religijnych vymeryat zgodnie z przepisami ustawowymi, który przeniósł się do Syriusza.

Zaskakująco, to nazwa i główny bóg Egipcjan. Ozyrys … Ta nazwa wyraźnie słyszalny podziw i szacunek dla Syriusza.

cła

Księża, jak wielu wierzy, nie mają na celu stłumić wolę egipskiej religii. Nie są zastraszani przez jej ludu. Ponadto religia tej cywilizacji jest kluczem do rozwoju społecznego i rozwoju osobistego.

W starożytnym Egipcie kapłani zostali podzieleni na osobne grupy, do wykonywania określonych zadań. Byli jak strażników świętych tajemnic i administratorów religijnych. Nawet najniższej rangi musiał się wiele nauczyć, a proces ten był poważny i trudny. Jeśli, na przykład, mówić o Bakenkhonsu karierze Arcykapłana za panowania Ramsesa Velikogo, jego trening rozpoczął się, gdy przyszły kapłan był tylko cztery lata, a zakończył w wieku lat dwudziestu.

magia

Uznano ich najpotężniejszą bronią. Użyli magii w niemal wszystkich sferach życia. Na przykład, aby wyleczyć pacjenta, egipski kapłan pierwszy wprowadził go w trans. Podczas zapomnienia pacjenta, on zakodowany swoją świadomość do pożądanego rezultatu: przyjść wcześnie i całkowite wyzdrowienie.

Ich magia była stosowana we wszystkich dziedzinach życia, ale w dziedzinie medycznej i bezpieczeństwa są ściśle związane z medycyny, kultury trance w starożytnym Egipcie osiągnął maksymalny rozwój.

Jakiekolwiek użycie leków w starożytnym Egipcie, towarzyszyła wprowadzeniu pacjenta w tym stanie, a następnie kodowanie wykonywanej na zaklęciach i odwołań do najbardziej autorytatywnych bogów.

Wpływ zdalnego

Kapłani doskonale opanowane umiejętności poprzez trance wrogie wpływają nie tylko swoich przeciwników, ale także wrogów państwa. Aby to zrobić, użyli tajnych mistyczne Psychotechnics różne czary, na przykład, umacnianie figur woskowych wrogów, a także nad ich magicznych obrazów. Do zdalnego narażenia na siebie wymagany iść w trans, aby móc wpływać na umysł i na ciele przeciwnika.

Niektórzy eksperci uważają, że egipscy kapłani są przodkowie ludzkiej wiedzy na temat zjawiska hipnozy.

requiem magia

Wiemy, że ci kapłani świątynie były zaangażowane w pierwszej usługi Bogów kultów. Ale nie tylko. Kapłani doskonale opanował technikę rytuał – pogrzeb – Magic jak cmentarze i groby w starożytnym Egipcie było dużo. Uważa się, że były one w stanie wpłynąć mistyczne tajemnice i czary „ka” – istnienie po śmierci, wiem jak mumifikacja zmarłych. Kapłani umieszczone w sarkofagach przy nich na tę okazję wykonane magicznych przedmiotów. „Uszebti”, jak ich nazywano, według Egipcjan, strzeżone „ka” zmarłego w zaświatach.

Zwyczaje i obrzędy

Wiele założyć, że sposób pokazał im swój szacunek dla bogów i odwrócił się do nich plecami kiedykolwiek. Innym zwyczajem, kiedy kapłani Ozyrysa w dniu Powstania lub Sylwestra ubranych w stroje i maskarady maski, a następnie udał się do miasta i chodził po ulicach, bardzo podobne do dzisiejszych karnawałów. Jedyną różnicą jest to, że wystąpiły tylko w nowiu, i jest uważana za szczególnie święty obrzęd, jak we współczesnych ludzi jest wspólna rozrywka shou.Tem najmniej kapłani najmocniejszy „broń” była ich magia. Nie było nawet cała kultura trance z amulety, mikstury, obrazów i działek, które chronią łącznie z różnymi chorobami: nawet z ukąszeniami owadów i węży i skorpionów i drapieżników. Ponadto, wśród tej kasty działał szczególne zwyczaje, które zaskoczyły badaczy aż do teraz. Na przykład, dlaczego starożytni egipscy kapłani, wyjściu z kościoła, cofnął się.