110 Shares 1510 views

Ponieważ technologia komputerowa ewoluowała

Etapy rozwoju technologii komputerowej może być podzielony na sześć okresów, z zerem na piątym pokoleniu. Każda z nich zawiera jeden lub kolejny krok w rozwoju architektury i komputerowych funkcji. Niewiele osób wie, że pierwszy komputer technologii pojawiła się w XVI wieku. Blaise Pascal wynalazł komputer mechaniczny może wykonywać tylko funkcje dodawania i odejmowania, ale składał się wyłącznie z elementów mechanicznych, kół zębatych i napędem ręcznym. Nieco później został wynaleziony (przez trzy wieki) do różnych modyfikacji, które mogłyby produkować mnożenia, dzielenia i zapisywanie wyników pośrednich, ale w ogólnym technologii komputerowej czasu nie mają dużą popularnością i nie wysuniętych poza poziom nowoczesnego kalkulatora. Okres ten nazywany jest pokolenie zero.


Pierwsza generacja

Rozwój technologii komputerowej udał się na wzgórze na początku II wojny światowej. Było to spowodowane przede wszystkim do potrzeb wojskowych, jak niemieckie okręty podwodne zatopić tak wielu brytyjskich okrętów wysłanych do siebie nawzajem i do banku zakodowane radio. I nawet będąc w stanie przelicytować urządzenie kodowania (ENIGMA), brytyjski rozumieć, że dekodowanie radia powinno być niemal natychmiastowe, co oznacza, że trzeba szybko produkować ogromną ilość obliczeń. To właśnie w tym okresie pojawia się pierwszy komputer elektroniczny Colossus, który jednak pozostał w tajemnicy wojskowej przez ponad trzydzieści lat.

Charakterystyczną cechą pierwszych komputerów opartych na tabliczce było wykorzystanie ich procesora rurki systemy z kodu binarnego reakcji ( „zero-fazy”, które stały się odpowiedniki funkcji wyzwalania „prawda-fałsz”), która jest ogromnym krokiem naprzód.

druga generacja

W 1956 roku fizyk wymyślił pierwszy tranzystor, który był w stanie nie tylko zastąpić obwodzie lampy przestarzałych komputerów, ale także, aby to dziesięć razy mniejsze! To właśnie w tym okresie historycznym były pierwsze komputery, które do tej pory nazywane są superkomputery i są stosowane w różnych archiwach elektronicznych, bibliotek oraz głównych think tank.

trzecia generacja

Od tego momentu na technologii komputerowej rozwinęła się bardzo szybko. Dziesięć lat później, w dziedzinie produkcji pierwszego komputera tranzystor został wymyślony, zmontowany i zawarte w pierwszej zintegrowanej produkcji obwodów komputerów, co pozwoliło pierwsi producenci komputerów, aby zastanowić się, jak zacząć zarabiać komputerów domowych.

czwarta generacja

Układy scalone są ulepszone pod koniec XX wieku, były już bardziej poprawne zadzwonić żetony ze względu na duża liczba tranzystorów (do milionów!), Że mogą pomieścić. VLSI – to właśnie ten dzień stoi dom, każdy w postaci komputerów osobistych. W rzeczywistości, to i zakończyć rozwój komputerów, a komputery nie są zminimalizowane więcej, ale nie kończą swoją doskonałość.

Piąta generacja (komputery niewidoczne)

Było to pokolenie komputerów, widzimy przykład tabletek, e-książek i innych przenośnych komputerów. Zostały one pierwotnie pomyślany jako sposób, aby komputer jako kompaktowy i wygodny, ale nie tak powszechne jak zwykłych komputerów stacjonarnych lub laptopów. Ale mocno zajęty własną niszę na rynku i mocno trzymać się ich ograniczonej popularności dziesięcioleci.