354 Shares 4977 views

Płyn zapłonowy: skład, instrukcje użycia

Hodowla ognia w codziennym życiu i warunki domu wiejskiego jest zwykle wykonywana przy użyciu cieczy do zapłonu. Jest to specjalny związek chemiczny, który jest bezbarwny i pozbawiony zapachów i pozwala na konstrukcję ognia w możliwie najkrótszym czasie, w celu zapalenia węgli i innych paliw stałych.


Płyn do zapłonu, którego skład może być bardzo różny, nadaje się do stosowania w grillu, grillu, grillach i podczas wypalania w kompaktowych piecach i kominkach. Dziś te mieszanki są wykonane na bazie parafin i nie tworzą sadzy. Są odpowiednie do płomienia ognia, który będzie używany do gotowania.

Potrzebuję cieczy

Proces zapłonu jest uproszczony, ponieważ w tym celu konieczne jest posypanie mieszanki paliwem, a następnie nie zanurz się przez kilka minut. Następnym krokiem jest doprowadzenie źródła otwartego ognia i można dostać płomień. Zastosowanie cieczy umożliwia rozpuszczenie ognia nawet w ekstremalnych warunkach, w tym silnym wietrze i dużej wilgotności. Za pomocą specjalnie wyprodukowanej cieczy można rozpalić ogień prawie wszędzie, a także w każdych warunkach, w tym w przypadku użycia surowca do pożaru. Pozwala to na wykorzystanie wydanego czasu na inne, bardziej przyjemne zadania.

Środek zaradczy może być używany nie tylko podczas podróży do przyrody, ale także do szybkiego uprawiania ognia w życiu codziennym. Jeśli dostaniesz wysokiej jakości płyn do zapłonu, którego skład będzie wymieniony poniżej, możesz dostać ogień, który powoli i bez uszczerbku dla zdrowia ludzkiego. Po nagłym ogniu możesz się palić.

Podczas używania produktu konieczne jest zachowanie ostrożności, ponieważ produkt o słabej jakości może wypaść i grozi przykrymi konsekwencjami. Aby ustalić, czy kupiłeś produkt wysokiej jakości, musisz zapoznać się z kompozycją. NaleŜy między innymi wziąć pod uwagę, jak dobrze znany jest producent na rynku odpowiednich towarów. Poniżej znajdziesz kilka opcji, z których możesz wybrać ten, który Ci odpowiada.

Skład i cechy ciekłego lasu

Ta ciecz do zapłonu, której skład zapewnia mieszaninę ciekłych węglowodorów, nie jest zdolny do zmiany smaku przygotowanych naczyń. Produkty są wytwarzane przez rosyjskiego producenta, co oznacza, że ma niski koszt. Produkt może być stosowany do zapłonu drewna opałowego, węgla, brykietów paliwowych i jest bezpieczny dla zdrowia.

Skład mieszaniny jest nietoksyczny, nie zmienia smaku jedzenia i nie tworzy sadzy. Jak pokazuje praktyka, cieczowa butelka jest wygodna w użyciu, do transportu i magazynowania. Konstrukcja pokrywki ma pewne cechy, które eliminują wycieki. Jeśli butelka znajduje się w rękach ciekawych dzieci, to dzięki specjalnemu mechanizmowi nie ulegnie wyginięciu.

Opinie o cieczy "Eko-standard"

Ten płyn zapłonowy, którego kompozycja zapewnia mieszaninę ciekłych parafin, jest toksyczny. Jeśli produkt dostanie się do otwartych części skóry, należy natychmiast przemyć je wodą. Konsumenci powinni przechowywać opakowanie z dala od otwartego ognia i urządzeń grzewczych. Jeśli trzeba gasić płomień, który został rozcieńczony tą cieczą, konieczne jest użycie ziemi lub piasku do tego.

Kupujący twierdzą, że jeśli ciecz znajduje się na płomiennych węgielach lub w otwartym płomieniu, może wystąpić błysk. Nie używaj tej kompozycji w kominach, zamkniętych grillech lub piecach. Przechowywać mieszaninę zgodnie z zalecanym przez producenta reżimem temperatury, ograniczonym do granic 0-30 ° C.

Instrukcje dotyczące stosowania "normy ekologicznej"

Przed zakupem mieszanki, która będzie wykorzystana do budowy ognia, musisz przeczytać kompozycję. W pewnym algorytmie należy stosować ciecz do zapłonu węgla "Eko-standard". Produkt powinien być równomiernie przyłożony do miejsca zapalenia, pozostawiony w tym stanie przez 2 minuty, aby umożliwić namoczenie materiału. Dopiero po przejściu do ognia. Jeśli zastosujesz się do tych instrukcji, nie napotkasz gwałtownych wybuchów, węgle impregnowane płynem muszą rozbić się w spokoju, a nawet płomieniu.

Skład i instrukcje użycia cieczy "Czysta Energia"

Ciecz zapłonowa "Czysta Energia", której skład stanowi mieszanina ciekłych parafin i węglowodorów, jest produktem, który musi być równomiernie nanoszony na węgiel lub drewno w kominek lub grill. Jeśli ich masa nie przekracza 3 kg, wystarczy 250 ml cieczy. Następnie kompozycja zostaje pozostawiona, podobnie jak każda inna, przez 2 minuty, a następnie można palić paliwo. Nowa formuła produktu jest bezpieczna dla organizmu człowieka, podobnie jak reszta, nie jest w stanie zmienić smaku produktów.

Pamiętaj o używaniu płynu zapłonowego

Kompozycja cieczy do zapłonu pożaru, o której wspomniano powyżej, nie jest jedyną rzeczą, którą musisz wiedzieć podczas zakupu i używania tego produktu. Jak wiadomo, liczba osób, które ponieśli podczas przygotowywania szaszłyk na szaszłyk poza miastem lub w warunkach własnego domu rośnie nieustannie. Mieszkańcy często spotykają się z oparzeniami, używając opisywanych cieczy do zapłonu. Konsumenci nie uważają, że trzeba zapoznać się z składem łatwopalnych mieszanin, więc mają problemy.

Eksperci radzą kupować te związki, wśród których są składniki parafin. Jeśli na etykiecie widoczne są ciekłe węglowodory w mieszaninie, to najczęściej producent oznacza alkohole. Taka substancja szybko się gaśnie i nie jest zalecane jej dodawanie do ognia, ponieważ może to doprowadzić do silnego zapalenia oparzeń. W momencie, gdy dana osoba próbuje to zrobić, płomień podnosi się do gardła butelki, człowiek zacznie trząść, ale tylko rozlewa ciecz. Eksperci twierdzą, że niektóre dodatki mogą powodować szkodę dla zdrowia. Możesz sam określić szkodę, potrząsając butelką. Jeśli jest duża piana, to może producent dodał aceton lub benzynę. Substancje te są wybuchowe.

Płyn do gotowania do samozapłonu

Jeśli nie chcesz nabyć płynu do zapłonu, kompozycja własnymi rękoma może być w całości przygotowana. Jako podstawę służy prosty … Wazelina, która musi smarować samozapalne drewno opałowe. To samo oznacza kulki przetworzone z bawełny. Jeśli używasz syntetycznej kuli, natychmiast się spali. Takie niespodzianki można uniknąć przy zakupie produktów z bawełny. Sprawdź materiał może być metoda jego podpalenia. Syntetyki zaczną się topić, a bawełna powoli pali się i pali.

Wnioski

Oczywiście możesz oczywiście kupić płyn do zapłonu w sklepie. Kompozycja, której zatrucie jest zdiagnozowana dość często, czasami lepiej nie używać. W tym celu konsumenci kupują galaretkę naftową, którą smarują kulki na całym obszarze. Wewnątrz takich produktów powinny pozostać suche, nie powinny być rozdarte. Otrzyma to efekt świecy świecowej. Gdy trzeba będzie rozpalić ogień, należy złamać piłeczkę, odsłonić suchy rdzeń, który będzie służył jako drewno opalane dla rozpalenia. Wkrótce zacznie się świecić sucha wełna bawełniana, a następnie Vaselin będzie działać, która powoli spali się przez kilka minut.