218 Shares 8184 views

Kto napisał „nie wiem”? Nikołaj Nikołajewicz Nosov – radziecki pisarz dziecięcy

Nikołaj Nikołajewicz Nosov – słynny pisarz, którego powieści i opowiadania zyskały wielu obywateli naszego kraju. Naprawdę, którzy nie śmiać Bear próbuje złapać uciekającego owsiankę lub na watchdog, komponować fikcję, aby chwalić się swoim przyjacielem Bobbym. Flower Miasto i jego mieszkańcy był trochę prawdziwy dziecięcy świat, który chce dostać prawie każde dziecko. Według prac Nosov strzela filmy, wyprodukowane bajki, książki nadal będą publikowane. Wszystko dlatego, że pisarz jest interesujący dla dzieci, uczy młodych czytelników prostą prawdę prostym językiem, podając przykłady, które są blisko nich.


Nikolai Nosov – wybitny pisarz dziecięcy

Podobnie jak wielu pisarzy, Nosov odkrywa swój talent do pisania stopniowo. Pisze opowiadania do rozpoznania jego mały syn i jego przyjaciół. Nicholas później dochodzi do wniosku, że to, co chce robić w życiu. Wraz z tym przychodzi zrozumienie, jak trudno jest pisać dla publiczności dzieci, bo trzeba mieć wiedzę w wielu dziedzinach, w tym psychologii młodych czytelników.

I rozpoczął karierę Nosov. Pierwsze historie pojawiają się przed I wojną światową, w 1938 roku. Jednak aktywna praca opracowany po zwycięstwie, 1945. To było wtedy, że młodzi czytelnicy są wprowadzone do Bear, Koley Sinitsynym, Vitey Maleevym (dla opowieści o nim Nosov otrzymał Nagrodę Stalina).

Jego opowiadania i powieści subtelnie kształcić młodych czytelników, promować przyjaźń, życzliwość, pracowitość, uczciwość, i potępia lenistwo, kłamstwa, obłudę, brak szacunku dla rodziców i nauczycieli.

Wraz z opowiadań uczniów wyjść i opowieści o cudownych znaków – Shorty mieszkańców Flower City. Te opowieści szczególnie jak dzieci, ponieważ są one proste, szczere i pełne czystej dziecięcej humoru. Nie wiem autor subtelnie mogła złapać językiem komunikowania się z młodą publicznością, jakie obrazy do zaprezentowania nie tylko w celu osiągnięcia trwałego zainteresowania, ale również do celów pedagogicznych.

informacje biograficzne

Nikolai Nosov, który napisał: „Nie wiem” i wiele innych znanych książek, urodził się w 1908 roku w okolicach Kijowa. Jego ojciec był aktorem z zawodu, ale ze względu na okoliczności został zmuszony oprócz prac specjalne na kolei.

Od dzieciństwa przyszły pisarz czuje miłość do pracy twórczej: Fascynuje gry na skrzypcach, on chętnie uczęszcza do teatru, lubi robić zdjęcia. Niestety, podobnie jak wszystkie dzieci w tym czasie Nosov szybko dojrzewa. Chude lata, które rozpoczęło się po I wojnie światowej i wojny domowej, Nicholas zmuszeni iść do pracy, więc rodzina nie umrze z głodu.

Po ukończeniu szkoły siedmiu lat Nosov jakiś czas patrząc na siebie, w końcu, w wieku 19 lat trafia do Instytutu Sztuki w Kijowie. Po przestudiowaniu tam przez dwa lata, przeniósł się do Moskiewskiego Instytutu Kinematografii. Nosov pozostaje wierny swoim ulubionym zawodzie: od 1938 do 1951 roku był zaangażowany w produkcję filmu dla dzieci i młodzieży.

Shorty – bohaterowie książek o wiem

Pierwsze prace, opisując przygody wiem, było opowiadanie „Cog, Shpuntik i odkurzacz.” Po obejrzeniu jak czytelnicy lubiłem-Shorty znaków Nosov napisał słynny bajkowy trylogię. Staje się on tym, który napisał: „Nie wiem” i przedstawił mu młodych czytelników.

Warto zauważyć, że pierwsza książka z trylogii Nosov poświęcony jego drugiej żony, Tatiany. Dzieci nie mają (syn Piotr był z pierwszego małżeństwa). W początkach kariery pisania Nosov nie jest jeszcze znana, jako ten, który napisał: „Nie wiem.” Jego opowieści o zwykłych studentów, tak samo jak publiczność, czytać dzieła. Ale nawet wtedy pisarz wykluły plan napisać pracę z fantastycznej fabuły.

W 1952 roku, podczas gdy w Mińsku Nosov podziela pomysł z redaktorem magazynu „Barwinek” Bogdan Czałyj. Ostateczna myśl o shorties miejskich tak inspirowane że oferuje Nosov uwalniając rozdziałów książek stopniowo, poprzez ich publikację w czasopiśmie. Więc pisarz i przybywa: w latach 1953-1954 w „Vinca” opublikował pierwszą książkę z trylogii, która opisuje przygody wiem.

Co oni, Shorty? Są to małe mężczyźni, nie większe niż ogórka. Wśród nich są osoby, samiec i samica. Żyją w swoich miastach: kwiatowy, Sunny. Wszystkie krótkie ludzie są zajęci: opracowania, przygotowania, traktować innych, rysować, pisać wiersze i muzykę. Wśród nich wyróżnia się rodzaj lidera (Znayka), erudycyjny w ogóle. Dla niego Shorty słuchać. „Nie wiem,” Bohaterowie mają bardzo ciekawe nazwy na przynależności do zawodu (COG, Shpuntik, Pillman), albo ze względu na charakter tych szczególnych cech fizycznych: Donut (pełny, jeść dużo), Swifty, Avoska.

Dla małych zwrotów i epizodów czytelnik dowiaduje się, że mały człowiek może umrzeć (dla DUNNO boi, że jest „martwy”), są relacje między nimi a Avoska Neboska – rodzeństwa.

Spokojne życie shorties przynosi dysonansu wiem, wydaje się być przeciwny wszystkim dlatego, że nie jest zaangażowany w każdym konkretnym przypadku będzie to albo zapobiec inny, lub dostanie się do sytuacji absurdalnych. Wokół niego i zbudowane Działki wszystkich trzech kondygnacji.

Pierwsza część trylogii o przygodach wiem

Pierwsza część opisuje shorties nieudaną lot balonem, który został zaprojektowany Znayka. Tak więc okazuje się, że mają wypadek. To wszystko wydarzyło się w następujący sposób: w czasie lotu piłki na wypadek awarii. Znayka zdecyduje, że pianka jest konieczne do opuszczenia piłki i zeskoczyć. Pokazuje to przykład, ale po spotkaniu skoku zaczyna rosnąć ponownie. Dunno wprowadza całe zamieszanie, mówiąc, że tak musi być. Wszystko spokój, ale sytuacja znów się spod kontroli, a piłka jest nadal uszkodzony.

Cierpi trochę shorty dostać do szpitala zielone miasto, gdzie znajdują się pod ścisłą kontrolą lekarza miodunka. Możemy powiedzieć, że znaki są trzymane w niewoli. Wszystko, ale nie wiem. Okaże się w pewnej odległości od innych. Zaniedbania Shorty zaczyna bezczelnie oszukują mieszkańców Sun City, mówiąc, że on wymyślił projekt balonu, aby przekonać wszystkich jego oświecenia w wielu naukach, w tym talentem artystycznym i śpiewu.

A życie płynie w Green City, aż dojdziesz Znayka. Okazuje się, że przez cały ten czas szukał swoich przyjaciół. Wiem oszustwo zostaje ujawnione, wszystko ogłosić swój bojkot, ale przebaczyć i szybko mogą odwiedzić Uniwersalny piłkę. Wkrótce Shorty Flower Miasto rozumie, że nadszedł czas, aby wrócić do domu. Po powrocie Dunno decyduje się na zmianę, wkłada się do innego Gun'ko i zaczyna się kształcić.

Książka o przygodach wiem w Sun City

„Nie wiem w Sun City” – to kolejna część o przygodach nieszczęsnego małego człowieka. Nosov tutaj prezentuje zupełnie inne znaczenie. Przez magiczną przygodę już znane znaki wiem i przyciski Nosov zapoznaje młodych czytelników z zupełnie idealnego miasta i systemów społecznych. Staje się jasne, że ten, który napisał: „Nie wiem”, jak konkretny przykład, aby pokazać dzieciom, co oznacza pojęcie „komunizmu”. Podkreśla magicznym elementem niedostępność takiego systemu w rzeczywistości.

Rzeczywiście, w Sun City panuje atmosfera progresywne: ludzie nie wiedzą, czym są pieniądze, ale każdy ma prywatnego samochodu, nie ma podziału na klasy – każdy jest równy, każdy robi to, co lubi.

Szczególną uwagę zwraca się na takie pojęcie Nosov, jak sumienie, to nawet materializuje go: Nie wiem prowadzi dialog z nią co noc.

Tale „Nie wiem na Księżycu”

Ostatnia część trylogii „Nie wiem na Księżycu” – rodzaj opowieści o systemie kapitalistycznym. To był rodzaj satyrycznego wytyczenia tego porządku społecznego.

Nie wiem, wraz z pączkami, że skradzione rakiety zaprojektowane przez Znayka upadku na Księżycu i są zanurzone w brutalności Lunar Society, gdzie istnieje nierówność, korupcja, wszystko jest sprzedawane i kupowane, społeczeństwo rządzone przez oligarchów. W rezultacie bohaterowie przychodzą do Wacky Island, gdzie byli na wpół martwy, ratuje wyprawę kwiatu City.