194 Shares 6587 views

Ilo ryb – żywą skamielinę

Według wielu badaczy, ilo ryb jest jednym z najbardziej interesujących przedstawicieli podwodnego królestwa. Bez przesady, to jest istota można nazwać wyjątkowy. Nasz artykuł mówi o stylu życia, zachowania i oferuje unikalną zdolność tej ryby.


żywą skamielinę

Ryby Ami – tylko amiokształtne reprezentatywne, zachowane do dziś. Jego rozkwit doświadczony oddział w mezozoiku. Innymi słowy, wszyscy krewni ilo ryby wyginęły setki milionów lat temu.

wygląd

Sadzowy w szlamie może osiągnąć długość 75-90 cm. W niektórych przypadkach rybitwi ekstrakcji stały przypadkach aż do 5 kg. Większość członków gatunku są nieco mniejsze.

Ciało wydłużone, węgorza. Z tyłu znajduje się płetwa reprezentują skórzaste wyrostek. Kolorowe ryby w kolorze ciemno-oliwą, ale na skórze brzucha jest lżejszy. Po bokach umieszczone są plamy i paski, które pomagają ukryć.

Usta duże przerywane ostre zęby. Aby odróżnić samice od samców jest trudne, można to zrobić tylko na miejscu w pomarańczowej obwódce w górnej części ogona. Ale ta metoda nie daje 100% gwarancji: plamka może mieć kilka samic.

warunki

Ryb dennych prowadzi tryb życia. Preferuje błotniste obszary z dużą ilością roślin pływających. Siedlisko ilo ryb – US Wielkie Jeziora i zbiorniki Dorzecze Mississippi River. Do komfortowego pobytu, że istnieje potrzeba wody stojącej lub bardzo słaby prąd.

Niezwykłą cechą

Funkcje pęcherza pływania ryb różnych gatunków, są różne. Organ ten pełni funkcję równoważenia i pomaga ruch ryba w wodzie. Niektóre gatunki wykorzystanie go do produkcji dźwięku.

Ale amie coś zaskoczyć naukowców. Funkcje pęcherza pływać z ryb żyjących w błocie, kilka przedłużony. W porze suchej jest zaangażowany w oddychaniu. Ami może przetrwać bez wody dwudziestu czterech godzin za pomocą powietrza w celu wytworzenia tlenu z organizmu.

Należy zauważyć, że ta zdolność nie wyjątkowy. Na przykład, woda może nie być pewne rodzaje sumy. Ale takie umiejętności są bardzo rzadkie wśród ryb. Zdecydowana większość gatunków czegoś takiego nie wiem jak.

Moc w przyrodzie

Ilo ryb – drapieżnik. W swoim naturalnym środowisku to żeruje na skorupiaków, mięczaków, drobne płazy, owady, małe ryby. Pokarm roślinny jest również obecny w diecie, ale w niewielkich ilościach.

wędkarstwo

Niedoświadczony wędkarz na haka yl złowionych ryb można łączyć je z szczupaki, węgorza lub sumy. Jednak po bliższym przyjrzeniu, różnice stają się widoczne.

Nie możemy powiedzieć, że Ami jest duże zapotrzebowanie. Najczęściej jest on złapany przez tych, którzy przybyli do brzegów wód amerykańskich dla bardzo różnych zdobyczy.

W niektórych regionach, ryba jest uważana za niebezpieczną szkodnika, ponieważ bezlitośnie niszczy wszystkie dostępne zwierząt. Jego przechwytywania jest organizowany z myślą o zmniejszeniu reliktowych populacji drapieżnika.

Jeśli jednak zdarzy ci się być w siedliska ryb i chcą polować go na nią, uzbrojony w tym samym biegu, które są potrzebne do łowienia szczupaków. Przynętę można stosować kawałki dżdżownicy Twister jasnym kolorze, średniej wielkości łyżki.

Ami w gotowaniu

Informacje zwrotne od tych, którzy mieli okazję spróbować ryby mięso il, to jednomyślni. Mówią, że jest to jeden z najgorszych wyborów potraw rybnych. Mieszkańcy nie spożywają go w żywności, biorąc pod uwagę absolutnie nieprzydatne.

Jednak w niektórych regionach okaże się sprzedażą kawior. Wielu smakoszy powiedzieć, że to jest trochę jak jesiotra i smak jest dość przyjemny. Jest sprzedawany jako analogu budżetu droższego produktu.

Zawartość akwarium

Nie ignorowane ilo ryb i akwarystów. Jednak popularność tego typu jest niezwykle niska dla hodowców. Wynika to z miernymi dekoracyjnych cech gatunku i wysokie koszty utrzymania akwarium.

W przypadku pojedynczej jednostki wymaga możliwości nie mniej niż 1000 litrów. W dużym akwarium działać właściwie, wymagane jest, aby wyposażyć go w dość drogich urządzeń: filtry, regulator temperatury, system Aerator częściowego opróżniania i napełniania. Self-care jest trudne dla nich, w większości przypadków właściciele uciekają z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się systemami akwariowych.

Ilo karmić ryby w skorupiaków, mięczaków, w domu owady. Nadanie mięso ssaków i ptaków nie są zalecane z powodu serca nie zdolny do trawienia lipidów zawartych w nim. Można również użyć mrożonek: Bloodworma, Worms kawałki, zoofobusa.

Nic skomplikowanego w treści nie jest sama ryba jest skromny, ale proces dbania o dużej objętości akwarium stosunkowo pracochłonne i czasochłonne dużo. Jednak rzadko koneserów, którzy chcą osiedlić się w ich niezwykłej prehistoryczne stworzenie, niekiedy decydując się na Ami.