503 Shares 9877 views

Jak wywołać halucynacje?

Halucynacje są te zaburzenia percepcji, w którym człowiek czuje, słyszy lub widzi coś, co nie istnieje w rzeczywistości. Mówiąc najprościej, jest to zjawisko można tłumaczyć jako percepcji bez obiektu. Nie obejmuje to miraż, zjawiska w oparciu o prawa fizyki.


Dla specjalnej grupy należą hipnagogicznej halucynacje. Są oszustwem percepcji (wizualne), który występuje na przełomie snu i czuwania (oczy są zamknięte w tym samym czasie). Mogą one być pojedyncze lub wielokrotne. Niezwykle rzadkie zjawisko występuje po przebudzeniu.

Zainteresowanie badaczy są omamy węchowe, w których dana osoba czuje się nieprzyjemnych zapachów (żywność, palenie, trucizna, próchnicy, zgniłe mięso, zgniłe ryby), co najmniej – smaki. W takich sytuacjach pacjenci mogą odmówić jedzenia, ponieważ wydaje im się niezdatne do spożycia.

Jak spowodować halucynacje w domu? Rozważmy podstawowe metody

– Metoda Ganzfeld. należy skonfigurować zakłócenia fal radiowych (z charakterystycznym dźwiękiem shshshshsh …), a następnie pozycję poziomą i przykleić taśmą na oczy pół kule do gry w tenisa stołowego. Być może za pomocą tej metody, będzie w stanie komunikować się ze zmarłych krewnych lub zobaczyć latające świnie. Należy zauważyć, że metoda ta jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Został on opracowany w 1971 roku przez amerykańskiego badacza Karola Honorton.

– Wpływ zmniejszenia bólu. Konieczne jest, aby uderzyć na przykład na palcu. Następnie spójrz na miejscu uszkodzonej przez reverse lornetki obiektyw (oddala). Palec nie tylko stają się mniejsze, to nie będzie bolało tak bardzo.

– Guma ręka. Nie, to nie jest nazwa „opowieści grozy” Dzieci to kolejny sposób, aby produkować niezwykłe doznania. Jest to konieczne do wypełnienia niż rękawice gumowe i umieścić go na płaskiej powierzchni (w miejscu, gdzie własną rękę byłoby powinien). Poproś znajomego, aby uderzyć sztuczną dłoń z młotkiem lub przebić ją nożem. Niewiarygodne, większość osób przyjmujących ten prosty eksperyment, poczuła ból w swoim ręku!

– Illusion Pinnokkio. Jak spowodować halucynacje, że sposób? Konieczne jest, aby umieścić jeden po pozostałych dwóch krzesłach. Z tyłu siedzi człowiek, który wstępnie zawiązanymi oczami. Drugą stroną odbywa się na przednim siedzeniu. Człowiek z bandażem na oczach kładzie rękę na nosie siedzącego z przodu, a drugi – na własną rękę. Potem zaczyna się robić ruchy głaskania światło. Nie mniej niż minutę uczestnika siedzącego z tyłu, zaczyna odczuwać, że jego nos stał się bardzo długo.

– Efekt Purkinjego. Jest to dość dobrze znany sposób, aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wywołać halucynacje, bez uciekania się do przyjmowania substancji psychotropowych. W jasny słoneczny dzień wystarczy siedzieć na działanie promieni słonecznych, zamknąć oczy i jechać przed nimi ręcznie. Po krótkim czasie widać kolorowe koła kapryśnie zmieniać ich kształt i kolor. Z naukowego punktu widzenia, działanie to jest spowodowane przemieszczeniem czułości widmowej występujące przy przejściu od światła do zmierzch wizji. Praktyczne zastosowanie tego zjawiska znajduje się w tworzeniu reklamy zewnętrznej. Tak więc, w obrazie, który nie jest oświetlony w sposób sztuczny, gdy zewnętrzny współczynnik tłumienia światła zmieniły kolor. W szczególności, kolory w niebieskiej części widma przyciemnienia słabsze niż w kolorze czerwonym.

Przed halucynacje przyczyny, niezbędne do zrozumienia, że to zjawisko – nic tak fałszywym poczuciem smaku, zapachu, obiekt nie istnieje w rzeczywistości. Którykolwiek z tych metod wybierzesz, najważniejsze – wiedzieć środka.