495 Shares 2058 views

Fatselievy miód: właściwości użytkowe i przeciwwskazania zdjęcia

Jak w przypadku każdego produktu pszczelarstwa, miód jest uważana za źródło cennych substancji dla organizmu człowieka. Poza tym świetnie smakuje i jest odpowiednia do codziennej diety. Pszczoły robią miód z nektaru różnych kwiatów, krzewów i drzew, ale są bardzo cenne i użyteczne odmiany, które są tylko w niektórych gatunków roślin.


Pochodzenie fatselievogo miód

Fatselievy miód jest uważany za produkt najwyższej klasy. Otrzymuje się go z zakładu, który jest uważany za najbardziej wartościowe i aktywny miód roślin. Facelia błękitna Vodolistnikovye należący do rodziny i dogaduje się dobrze w środowisku naturalnym w południowej Rosji. Jest to roślina jednoroczna o pięknych zielonych kwiatach niebieskich specjalnie uprawiane pszczelarzy produkować miód z wysokiej smak i właściwości lecznicze.

1 ha Phacelia pasieka może otrzymać do 1500 kg monoflerowy produktu. Roślina kwitnie w 6 dni po siewie. Dlatego właśnie zaczynają stopniowo sadzone wczesną wiosną i latem. Każdy kwiat może dostarczyć do 5 ml pyłku, które obracają się w pszczoła pierwszej klasy. Owady zbierają nie tylko nektar, lecz także pyłek z roślin. Miód ten jest często używany do karmienia pszczół na zimę.

Co powinno być fatselievy miód

Miód ten ma słodki kwiatowy zapach i tart, ale przyjemny smak. Natychmiast po jego przygotowaniu jest praktycznie przezroczyste i bezbarwne, ale w końcu staje się białe lub jasnozielone. Ze względu na jego wysokie stężenie fruktozy miód krystalizuje powoli, a jej skuteczne stosowanie w zimnie dla zimujących pszczół. Owady chętnie jedzą iloczyn jej samej produkcji. Po całkowitym krystalizacja miodu fatselievy nabiera konsystencji podobnej do ciasta.

Grzywny smak i delikatny zapach miodu facelii przypomina wapna i bardzo cenione przez wszystkich jego cech, więc jest uważane za produkty najwyższej jakości. Aby nie być oszukany przy zakupie fatselievy miodu, który znajduje się pod zdjęciem, trzeba mieć pomysł, jak to wygląda i co struktura jest.

Że miód utrzymuje swoje właściwości fizyczne i chemiczne, to musi być odpowiednio przechowywane. Lepiej jest używać drewnianych, szkła lub emaliowanym. Temperatury przechowywania nie powinno przekraczać 10,5 stopni. Miód należy trzymać z dala od silnych zapachu żywności. Jeśli prawidłowo przechowywany jego okres przydatności do spożycia może być przedłużony do 2-3 lat.

Przydatne jakość facelia miód

Oprócz niezrównanej smaku tego przysmaku posiada doskonałe właściwości lecznicze, które są powszechnie stosowane zarówno w tradycyjnym oraz w medycynie ludowej. Dzięki wyjątkowej skład chemiczny fatselievy miodu, właściwości , które są lepsze od wielu innych odmian, stosuje się w chorobach układu sercowo-naczyniowego, trawiennego i układu nerwowego. Ponadto dzięki działaniu przeciwdrobnoustrojowym immunostymulacyjne, tonizujące, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, to z powodzeniem stosowane do leczenia i zapobiegania przeziębieniu i zapalenia układu oddechowego.

Fatselievy miodu zawiera 70-80% różnych cukrów (glukoza, fruktoza), disacharydy, a także użyteczne istotnych aminokwasów, witamin i minerałów. Spośród substancji mineralnych pierwszeństwo żelaza, potasu, wapnia, strontu, srebra, chromu, cynku i innych. Kompozycja ta ma korzystny wpływ na cały organizm, co zwiększa jego wytrzymałość i zwiększa właściwości barierowe dla układu immunologicznego.

Kto powinien korzystać z tej miód

Fatselievy miodu, którego właściwości są imponujące wskazany jest do regularnego stosowania jako środek dietetyczny dla pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego: wrzodów żołądka i innych procesów zapalnych. Słodkie lekarstwo, aby poradzić sobie z objawami takimi jak: zgaga, nudności i dysbioza. Zastosowanie miodu jest bardzo użyteczne w leczeniu chorób wątroby. Wysoka zawartość cukrów prostych, zapewnia zwiększone tworzenie glikogenu, zwiększając tym samym sprawność narządu. Też z powodzeniem stosować w diecie w chorobach nerek i dróg moczowych.

Fatselievy miodu aktywuje metabolizm, poprawia odprowadzanie płynu limfatycznego, zwiększa możliwości funkcjonalne w mózgu (polepsza pamięć eliminacji rozproszenia i tak dalej.). Należy używać dla dzieci i dorosłych z obniżonej odporności, gdy stałe zmęczenie lub problemy ze snem.

Podobnie jak każdy inny lek, fatselievy miód ma swoje przeciwwskazania. Reakcje alergiczne na produkty pszczele całkowicie wyklucza możliwość jego zastosowania. Cukrzyca jest również przeciwwskazaniem, ale z umiarem użycie fatselievogo miodu, nawet u tych pacjentów jest możliwe. Jest to produkt o wysokiej kaloryczności, więc należy ograniczyć je do dziennego spożycia do 3-4 łyżek dla dorosłych.

Fatselievy miód i tradycyjne receptury

Takie miodu może być wykorzystana w ciepłej herbata, mleko lub woda, korzystnie przed posiłkiem lub dwie godziny po nim. Taki odbiór produktu poprawia jej pozytywny wpływ na organizm. Ale są bardziej interesujące sposoby jego zastosowania, na podstawie popularnej receptury:

  • Fatselievy mieszanka miodu (150 g), z orzechów ziemnych (250 g) i żelu z aloesu (50 g). Take w chorobach zapalnych żołądka trzy razy dziennie po 1 łyżce przed jedzeniem.
  • Fatselievy miodu (100 g) miesza się z sokiem pierzaste Kalanchoe (20 ml) i 10% alkoholowego ekstraktu z propolisu (10 ml), po obróbce w łaźni wodnej w ciągu pół godziny, jest skuteczny do leczenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka.

Ten miód jest nie tylko użyteczny, ale również bardzo przyjemny w smaku, więc na każdej popularnej receptury z tym produktem pszczelarstwa nie będzie po prostu mieszanina terapeutyczny, ale również wielką ucztę.