714 Shares 6920 views

Jak bezpiecznie uszczelnić materac w domu?

Dziś prawie każdy dom ma materace. Bez nich po prostu nie można zrobić, jeśli goście przychodzą i dla nich trzeba zorganizować miejsca do spania. Ponadto ten atut jest bardzo wygodny, aby zabrać ze sobą do morza. Na nim możesz i spać, opalać się i pływać. Zazwyczaj materace wykonane są z polichlorku winylu – miękkiego materiału elastycznego. Jego wadą jest to, że łatwo jest przebić. Jeśli masz do czynienia z takim problemem, nie rozpaczaj. Powietrze może być reanimowane. Nauczymy Cię, jak to zrobić. Więc nasz artykuł na temat klejenia nadmuchiwanego materaca w domu. Poznaj informacje i weź ją dla siebie.


Zestaw naprawczy

Nadmuchiwane materace znanych producentów sprzedawane są razem z materiałami do renowacji. Są to specjalne kleje do PVC, łaty i instrukcje użytkowania. Jest to bardzo wygodne, ponieważ natychmiast po wykryciu przebicia w materacu można go wyeliminować. Ale co zrobić, jeśli nie ma firmy naprawy lub patch już się skończył? Jak i jak uszczelnić materac powietrzny w domu? Mówimy o tym w następnej części artykułu.

AIDS

Myśląc nad klejem nadmuchiwanego materaca "Intex" lub jakikolwiek inny, pamiętajmy o materiałach znajdujących się w każdym domu. Z ich pomocą w celu wyeliminowania problemów na powierzchni PCW można tak łatwo i niezawodnie, jak w przypadku zestawu do naprawy. Do pracy potrzebujemy:

  • Klej "Moment" (uniwersalny) ;
  • Kawałki drobnej gumy;
  • Aceton lub benzyna;
  • Koła bawełniane;
  • Rękawice gospodarstwa domowego;
  • Pędzel;
  • Długopis;
  • Detergent (mydło, szampon);
  • Woda.

Jak kleić nadmuchiwany materac w domu? Opis procesu

Najpierw musisz zlokalizować punctures. Pomoże to zrobić wodę z mydłem. Potrząśnij, aż pianka wylać i nałożyć pędzel na powierzchnię materaca. W miejscach, gdzie są otwory, pojawią się pęcherzyki mydlane. Kręc te miejsca piórem, aby ich nie stracić.

Teraz powierzchnia PVC musi być odtłuszczona. W tym celu zwilż tarczę z wełny bawełnianej benzyną lub acetonem i ostrożnie przetrzyj miejsca przebicia. Z delikatnej gumy wyciąć plasterek o odpowiedniej wielkości, a następnie odtłuścić.

Jak kleić nadmuchiwany materac? Zrobimy to "Moment", ale jeśli nie masz, możesz złożyć wniosek o którekolwiek z pozostałych produktów mocujących z PCV. Spread ten materiał z powierzchnią łatki i miejscem nakłuwania. Warstwa klejąca powinna mieć średnią grubość. Poczekaj około pięciu minut, aż zareaguje gumą i PVC. Po tym czasie zastosuj poprawkę do uszkodzonego obszaru i naciśnij mocno palcami. Zanurzyć się przez kilka minut, a następnie umieścić materac pod obciążeniem na jeden dzień. Po wyschnięciu napraw punkt za pomocą pianki mydlanej, aby upewnić się, że plaster jest klejony bezpiecznie, a powietrze nie ucieka przez niego. Jeśli tak nie jest, pęcherzyki pojawiają się na powierzchni, praca będzie musiała zostać przebudowana.

Więc wiesz co i jak uszczelnić materac powietrzny w domu. Mamy nadzieję, że teraz taki problem jak przebicie w tym produkcie nie doprowadzi cię do ślepego końca i będziesz w stanie go wyeliminować szybko i jakościowo.