274 Shares 4634 views

Umyć Zelenka: kilka skutecznych wskazówek

Taki czy inny sposób, ale każdy z nas przynajmniej raz w życiu do czynienia z koniecznością wykorzystania „zielonej rzeczy”, albo bardziej poprawnie rozwiązanie „zieleń brylantowa”. Jak wiemy, Zelenka stała się niezbędnym atrybutem domowej apteczce w niemal każdej rodziny, zwłaszcza gdy dzieci rosną niespokojny. Ze względu na swoje przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości, jest on powszechnie stosowany jako skuteczny środek antyseptyczny do skaleczenia, otarcia skóry i drobnych zarysowań. Ponadto, zieleń brylantowa nie tylko pomaga przyspieszyć proces gojenia, ale również chroni ranę przed dostaniem się infekcji.


Pomimo ogromnej liczby zalet tego leku, jest jeszcze jeden, ale jego znaczącą wadę. Po kontakcie ze skórą, odzieży, mebli lub innych powierzchni jest bardzo trudne, aby pozbyć się tego rozwiązania, jednak nie powinien rozpaczać z góry, ponieważ w praktyce istnieje kilka skutecznych sposobów niż umyć Zelenka. Ważne jest, aby wyjaśnić, że spot-like tła trzeba wycofać jak najszybciej, ponieważ walka ze starymi plamami będzie bardzo trudne.

Doświadczona gospodyni mieć jasne wyobrażenie co do wyprania Zelenka, i jakie zasoby będą w stanie zaoszczędzić powierzchnię uporczywych plam Brilliant Color. Zrazy informuje, że charakterystyczne „markery” Zelenko najłatwiej usuwa się z rąk i drugiej ludzkiej skórze. Ponadto, nie stanowią szczególną złożoność i usuwania plam z gładkich powierzchni, ale najtrudniej pozbyć się ich na ubraniach, bo nie tylko powinien skutecznie eliminować plama, ale chodzi o to, aby nie zepsuć.

Pierwszy niż Zelenka mycia, niezbędne do przygotowania wełny góry, cytryny, nadtlenek wodoru, alkohol tarcie, kwasu octowego i wybielacza, oczywiście, nie szkodzi. Tak więc, mając arsenał dostępnych środków wybielających, można przystąpić do natychmiastowego oczyszczenia.

Odpowiadając na pytanie, jak trudne do spłukiwania Zelenka ze skóry, można zacząć od najprostszej drodze, ale wskazane jest, gdy nie ma skłonność do reakcji alergicznych. Aby to zrobić, należy zwilżyć watę z chlorem (bleach) i pocierać zabrudzone miejsce – Zelenka jest usuwany niemal natychmiastowo. Po tym, należy dokładnie spłukać czystą skórę ciepłą wodą, aby zapobiec oparzenia skóry, oraz zapobiegania zwilżyć miejsce, gdzie było stosowane wybielać, ocet.

Bezpieczniejsze, ale nie mniej skuteczny sposób niż Zelenka ścierana ze skórą jest zastosowanie nadtlenku wodoru. Stosując tę samą metodę, ale bezpieczniejsze, ponieważ, jak wiemy, jest to „nadtlenek” traktowane pępek noworodka. Ale pocierać zabrudzone miejsce mieć trochę dłużej.

Również, gdy typowy spot jest wskazane, aby korzystać z alkoholem, a w przypadku braku odpowiedniego i zwykłej wódki, ale aby osiągnąć oczekiwany rezultat, mają także dość potu.

Zwróćmy się teraz do bardziej delikatny sposób niż do mycia Zelenka. W tej lekcji pod ręką świeże cytryny, lub raczej jego mały kawałek, który należy pocierać posmarowaną miejsce, ale taka metoda powinna być używana z dala od oczu, to znaczy, że nie nadaje się do danej osoby. Czyszczenie powierzchni, oczywiście nie od razu, ale po pewnym czasie zielonej rzeczy, a nie pozostaje ślad.

W ten sposób oszczędzając uważa się następujące metody: trzeba umieścić na miejscu tłuszczu śmietany, a następnie zmyć go wodą z mydłem.

Jeśli zielona „plama” to na ubrania, rzucać nie chcesz, należy smarować je z wybielaczem i pozostawić do moczyć przez pół godziny, a następnie umyć pozycję w ciepłej wodzie z dodatkiem środka wybielającego. Ta sama metoda jest bardzo istotne do czyszczenia dywanów i tapicerki sofy z tkaniny, ale taka procedura powinna być powtarzana kilka razy, aby pozbyć się lśniący kolor i wszystkie jego niuanse.