798 Shares 2555 views

Warsztaty: Choinka wykonana z sizalu. Instrukcje dotyczące formułowanie zaleceń

Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić piękne ozdoby choinkowe? Aby szybko poznać technologię produkcji, nauczyć się master class „sizal” jodełkę. Poniżej rozważamy kilka opcji wzorów i wystroju. Przeczytaj, wybierz odpowiedni typ. Tworzenie spektakularną częścią świątecznej atmosferze.

sizal

Termin ten odnosi się do specjalnego włókna naturalnego ekstrahowanym z świeżych liści roślin agawy. Niebarwione materiał ma jasnożółty kolor. Dla celów praktycznych, jest używany do produkcji lin, szpagatów i innych rzeczy. Obecnie, sizal jest popularny w dekoracji kwiatowych kompozycji, jak również tworzenie pamiątek i biżuteria ręcznie. Master Class „jodełkę sizal” nauczy Cię do jak najlepszego wykorzystania tego materiału w widoku projektu.

Boże Narodzenie Shop

Jeśli jesteś zainteresowany możliwościami tego materiału lub przez długi czas przygladalismy nim w kwiaciarni, to dobry czas, aby stworzyć z pomocą ręcznie robione prezenty stylu. „Jodełkę sizal” master class pokaże, jak zrobić różne rodzaje dekoracji:

 • jodełkę, zawiesiny;
 • Topiary;
 • Bale choinkowe z sizalu.

Istnieją różne opcje do produkcji. Dekoracja na święta może odbywać się w tradycyjnym kolorze zielonym, tak jak w każdej innej, na przykład, niebieskim lub czerwonym. Materiał sprzedawany w dość szerokiej gamie kolorów, ale zielony tylko może nie być w święta Nowego Roku. Tak więc konieczne jest, aby zadbać wcześniej, ale jeśli nie masz czasu, nie martw się – wystarczy pomalować istniejących półwyrobów w żądanym kolorze.

Co trzeba

Jodełkę sizalu własne ręce mogą być wykonane na różne sposoby. Materiały do wykonania podstawy, można użyć dowolny: zarówno zakupione i tych, które już dostępny. Wszystkie opcje zostaną omówione poniżej, oraz wykaz niezbędnych narzędzi, preparatów i akcesoriów takich:

 • Stożek styropian;
 • Tektura lub papier;
 • ołówek;
 • kompasy;
 • Zszywacz lub kasety;
 • Lub kleju;
 • drut;
 • Strzyżenia z przewodem;
 • gipsu lub gipsu;
 • mieszalnik;
 • kij do mieszania;
 • filiżanka albo czajniczek do mocowania podstawy;
 • pręt, kij, szpikulec do tworzenia łodygę;
 • sizal żądany kolor;
 • sizal odpowiada kolor farby;
 • szczotka albo gąbka (gąbki);
 • przedmioty dekoracyjne (taśma satynowa, koraliki, kulki, gwiazdki, wstążki, koraliki, blichtr, miękka sztuczny śnieg , itd. d.)

Korzystanie z tej listy, można łatwo znaleźć to, czego potrzebują lub jaka metoda pracy do wyboru, na podstawie tego, co już posiadamy w magazynie.

Jak uczynić czystym papierze choinkę

Tak masz ładne i zadbane jodełkę sizal (z ich ręce smastert taki cud, jak na zdjęciu powyżej, nie jest tak trudne), trzeba odpowiednio przygotować grunt do dekoracji. Jeśli nie kupił wstępnej piany, to najłatwiej zrobić w formie stożka tektury lub grubego papieru. Praca przebiega w następującej kolejności:

 1. Rolka arkusz papieru do torby z tworzywa sztucznego lub z pierwszym dobieraniu linijką i obwód kompas przyszłego stożka.
 2. Nakładanie kleju przez preformy topić, konwencjonalnego kleju, taśmy klejącej (dwukrotnie można) lub zamocować nici zszywacz w kilku miejscach.
 3. Korzystać z innego arkusza okrąg średnicy papier lub tektura odpowiedniej zasady. Dodatki do naklejania warto robić, jeśli nie topić. Mogą dołączyć jedną część na drugim końcu.
 4. Klej koło do stożka.
 5. Malować element odebrany jest w tonie do sizalu przez szczeliny pomiędzy włóknami nie świeciły brzydki szary karton lub białego papieru.

Wykrój jest utworzony. Można rozpocząć wykończeniowe.

tkanina nośna

Nauczyłeś się, jak zrobić choinka wykonana z sizalu, a raczej aż zrobić podstawę wyłącznie dla jej papieru. Innym rozwiązaniem – wykonywania miękkiej tkaniny lub formy wstępnej wypełniacza, na przykład syntepon. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Cięte poliester wkładki, albo otrzymuje się gęsty materiał na paski. Szerokość i długość zależy od wielkości materiału masz, a ilość pamiątkami, które zamierzają produkować.
 2. W stałej ramie z drutu chwycić odpowiednią długość.
 3. Zacznij wiatrowej na paskach rod syntepon od miejsca, w którym będzie to szczyt choinki, od góry do dołu, przed dotarciem do końca drutu kilka centymetrów. Materiał nie przesuwa się w dół od ramy, należy go naprawić za pomocą kleju.
 4. Kiedy pierwszy passa skończyła, nadal na drugim i tak dalej. D.
 5. Należy zwrócić szczególną uwagę na podstawy przedmiotu. W tej części jednolitego ekspansji powinno występować.

Druga metoda wymaga ściślejszej rozmieszczonych włókien sizalu, które nie wykazują poprzez wypełniacza, ale lekko zaokrąglony kształt podczas pracy z tą metodą można zrobić choinkę. Będzie to wyglądać bardziej naturalnie, niż geometrycznie.

Jak wykonać zawieszenie

Więc nauczyłem się jak zrobić choinkę. Sizal uzyskano bardzo piękny topiary będzie wyglądać świetnie i zawieszenie, i biżuterię, które można umieścić na świąteczny stół. W zależności od tego, co chcesz, aby produkować i wybrać odpowiednią metodę mocowania (instalacja) rzemiosła.

Jeśli chcesz, aby Twój upominek może być umieszczony na choince lub ozdobić swoje wnętrza, i pomyśleć, jak zrobić choinki wisiorek, zrobić pętlę lub hak w górnej części przedmiotu obrabianego. Zrób element funkcjonalny może być następująca:

1. stożka papieru roll kawałek drutu o połowę w postaci pętli i włożyć w otwór – w górnej części stożka. Na wewnętrznej stronie wiązania węzła, skręcone końce przewodów do cięcia drutu i na zewnątrz kroplówki kleju. Wykonać operację trzeba klejenia dna.

2. miękkie puste: Przed rozpoczęciem Uzwojenie taśmy na rdzeń, przewód pociągnąć żądane długości i cewkę pętli. Jeśli chcesz, aby zawieszenie było cieńsze i bardziej dekoracyjne niż pręta ramy, Zaczep wykonany z cienkiego drutu lub innego materiału do wierzchołka pętli pręta.

Choinki wykonane z sizalu

master class przyszedł do najważniejszego etapu – sizal warstwy sklejenia. Należy to zrobić ostrożnie, tak aby nie uszkodzić włókna. Jeśli kolor bazowy cieniu drzewa odpowiada materiał może być zatrzymany na jednej sizalu warstwy. Kiedy trzeba ukryć „wnętrzności”, będzie musiał spróbować owinąć drzewa wiele rzeczy, jeśli kupił go w postaci rolki.

Co do zasady, można wyciąć koło, i tworzy granicę przejścia od stożka na dnie starannie dekoracji. Jeśli masz sizal włókno zamiast arkusza (rolki), drzewo powierzchnia może zbyt owłosione. Aby przezwyciężyć tę wadę, że konieczne jest, aby owinąć przedmiotu specjalny gwint bulionu, na przykład srebra.

Boże Narodzenie Topiary

To pamiątka jest mały Clipped drzewo człowieka jak kulą w doniczce.

Zazwyczaj jako podstawę przyjmując piłkę z pianki lub zakresu papier-mache. Jeśli chcesz wykonać Topiary „jodełka” z sizalu, a następnie jako szablon, podejmują takie same jak dla zwykłych stożek drzew. Aby zachować swoją choinkę stała tzw Topiary trzeba zrobić łodygi, którego jeden koniec jest zamocowany w stożku, a drugi – w puli. Wykonywanie tej konstrukcji, co następuje:

 1. Weź kubek, dzbanek lub innego odpowiedniego pojemnika.
 2. Wlać trochę wody i umieścić tynku lub stiuku. Dokładnie wymieszać składniki. Konsystencja powinna przypominać gęstą śmietanę.
 3. Wlać kompozycji naczyniu.
 4. Chwili, gdy gips nie jest wstrzymane, usytuowany w środku pręt puli sztyftu, albo zbudowana z wielu cienkich shpazhek beczki. Trzymać go tak, że upadł i nie ruszał, aż mieszanina twardnieje.
 5. Gdy pociąg dostał mocno, odciąć górną część kubka, jeśli nie dodawaj gips aż po brzegi.
 6. Owinąć pręta Barrel ozdobną wstążką. Lepiej zrobić to na tym etapie, aby nie poplamić krople dekoracji powierzchni płynnego gipsu podczas instalacji pręta.
 7. Również ozdobić garnka, na przykład taśmę satynową.
 8. Powierzchnię tynku jest łatwo ozdobić te same sizalu, blichtr, perełki lub ziarna kawy.
 9. Zabezpieczenia stożka drzewiastej pręty uprzednio wycięte w podstawie diy otworu odpowiedniej średnicy. Melt uszczelnić skrzyżowanie.

Jeśli masz choinki wykonane z miękkiego materiału rany na metalowym rdzeniem, dodatkowe łodyga nie trzeba. Umieścić gotowy projekt bezpośrednio do garnka utwardzania tynku. Najważniejsze – nie plami produkt.

Jodełkę kulki z sizalu

Wszystkie etapy wytwarzania takiego pamiątkę będą podobne do opisanych powyżej. Różnica polega na tym, że powierzchnia drzewa nie będzie gładka, a składający się z kulek.

mogą skręcać się bezpośrednio z włókien lub stosowane jako podstawa wypełniających, np Sintepon który zostanie zawinięty w górę sizalu. Pozwoli to zaoszczędzić materiał dekoracyjny i zrobić większą liczbę kulek. Nawiasem mówiąc, mogą one być takie same lub różne średnicy. W tym ostatnim przypadku, głównym musi być umieszczona bliżej podstawy choinki, i małych, odpowiednio, do góry.

Jak ozdobić produkt

choinki wykonane z sizalu wyglądać szczególnie słodkie, gdy są ozdobione różnego rodzaju drobnych szczegółów. Opcje mogą być wykorzystane w następujący sposób:

 • koraliki Nanizhite lub koraliki na sznurku lub drutu (lub kupić gotowe) i spirala okład na produkcie od góry do dołu.
 • Tak samo jak w poprzednim punkcie, nie jest łatwo zrobić za pomocą cienkiej satyny, brokatu lub inne ozdobne wstążki, koronki lub plecionki.
 • Klej drzewo lub u podstawy górnej części brył garnek sztucznym śniegiem (zakupione lub wykonane z bawełny).
 • Cut ukształtowany stempel śniegu i przyklej je na powierzchni drzewa.
 • Użyj blichtr.
 • W wolne obszary między paski mogą być rozmieszczone małe kulki, łuki.

Tak więc, master class „jodełkę sizal” dobiegła końca. Omówiliśmy kilka opcji do tworzenia piękny wystrój noworoczne. Wybierz swój ulubiony i rozpocząć proces twórczy.