483 Shares 9570 views

Andria charakterystyczne dla powieści „Taras Bulba” Gogola

W opowiadaniu „Taras Bulba”, stworzonego przez Nikolaem Vasilevichem Gogolem, że wprowadzane są do trzech głównych bohaterów: Tarasom Bulboy Ostap i Andrij.


To ostatnie – najbardziej kontrowersyjny, skomplikowane i sprzeczne. Jaki jest jego wewnętrzny świat? Co to jest ta osoba? Jak są jego relacje z innymi podmiotami z pracy? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania, po krótkim czasie życia na charakter, jak również znaleźć zależność ich czyny z realiami czasu. Andria charakterystyczne dla powieści „Taras Bulba” jest oferowana uwagę.

etniczność Andria

Po pierwsze, należy rozważyć wygląd postaci. Opis występuje więcej niż jeden raz w tekście pracy. Autor zauważa, że był on „przystojny”, miał „wielkie oczy”, to znak „odważna osoba”, która odzwierciedla siłę i urok.

Andria charakterystyczne dla powieści „Taras Bulba” objawia się w jego wyglądzie. Gogol opisuje swoją postać: jest to młody człowiek ze zdrowym, silnym osoby, już pokryty meszkiem włosów, z czarnym wąsem, w cieniu swej białości. Ale po udziale w walkach zauważa, że od osoby zniknęły młodzieńczą miękkość, że stał się silny i groźny. Taki jest wygląd Andria „Taras Bulba”.

Nikolai transmituje portret bohatera poprzez opinii o nim inne znaki działa: tak, zgodnie z polską dziewczyną, którą poznał w oblężonym mieście, to był silny i przystojny młody człowiek, odważny, który potępił „bezczelny wolność” swoich ruchów nawet w bezruchu, jego oczy było twarde i jasne „brew aksamit” łukowate „dugoyu bold” i „opalone policzki” lśniące ogień, lśniące, „jak jedwab”, jego czarne wąsy. Ponieważ wygląd jest uzupełniony przez Andria z „Taras Bulba” Jego postrzeganie kobiet.

Tytułowy bohater, patrząc na syna zmarłego, powiedział, że był czarny czole „wysokim tonie” z twarzą „jak dżentelmen”, a jego ręka była silna w walce.

bohater z dzieciństwa

Najmłodszy syn utwardzone Bitwa Taras Bulba, pułkownika kozackiego, prawosławnego chrześcijanina, który uhonorowany Kozaków, dzieciństwo spędził w skromnym domu w otoczeniu łąk i drzew, gdzie był wraz ze swoim starszym bratem, otoczony miłością i bezgranicznej matczynej opieki. Ojciec chłopców rzadko spotykane, ale jest on bardzo szanowany i obawiano. Ostap i Andriy ( „Taras Bulba”), z 12 lat nauki w seminarium (Kijów Academy), prestiżowej szkoły w tych dniach, ale różniące się zwyczaje i obyczaje poważne (życie na wpół zagłodzony, bici, i tak dalej.).

Studia w seminarium

Odbywa się on w formacji seminaryjnej i ustanowienia bohatera. Andria charakterystyczne dla powieści „Taras Bulba” podczas następnego treningu. Chłopiec bez stresu i łatwo przyswaja wiedzę, że ma zadatki na lidera, często przywódca „niebezpiecznego przedsięwzięcia”, posiada poziom wynalazczy umysł, mądry i zaradny (w stanie uniknąć kary). Jak wszystkich młodych ludzi w tamtym czasie, tęsknił za wyczyny, a ponadto, miłość, potrzeba który obrazowo błysnęła w nim, gdy chłopiec miał osiemnaście lat.

Potrzeba miłości

Jest to cecha, potrzeba przyjaźni damskiej, jest charakterystyczny dla tej postaci. Andria obraz „Taras Bulba” jest właśnie objawia się w miłości. Do kobiety jego postawa jest bardzo różni się od zwykle w środowisku Kozaków czasu. Idzie do płci przeciwnej jako boginie, są obiektem jego uwielbienia i podziwu. Uwaga Gogola, który napisał, że tylko „czcicielami kobiet” nie mógł znaleźć coś w Zaporożu sech , determinuje sposób życia tego człowieka.

sam czas, jego realia, zmuszając młodego mężczyznę być skryty dlatego, że wiek jest nieuczciwy i to był wstyd dla Kozak myśleć o miłości, a kobieta nigdy nie skosztował bitwę. Jedynie stając się bohaterem i wojownika, można uzyskać położenie i uwagę pięknej pani. Dla Andria feat – nie w wyniku, to jest tylko środkiem do osiągnięcia głównego celu, jakim jest miłość.

rozmarzenie

Ta postać dzieła był pełen marzycielski, kontemplacyjne i romantycznych idei. Andria charakterystyczne powieść „Taras Bulba” uzupełnia się następujące części. Lubił wędrować sam w zacisznych zakątków Kijowie. Romantyczny i liryczny obraz charakteru Gogol otwiera opisując naturę (gwiaździste niebo, sady wiśniowe, itd.). Jednocześnie jednak, Andrew – mężczyzna, a przede wszystkim działania, a więc w sposób niekontrolowany chętny do wolności swojego wewnętrznego świata, wymagających realizacji w rzeczywistości.

preferowane spotkanie

Wystąpił o przypadkowym spotkaniu z kobietą, córką sędziów Kownie dał początek realizacji wyczyn w imieniu pań (lub raczej, brawurowo penetrację przez komin do swojej sypialni). Pogrubienie, lekkomyślny, ale, niestety, wysypka akt, ponieważ bohater nie wie, co robić dalej. Nie odważył się „przenieść rękę” nieśmiałość i stał ze spuszczonymi oczami. Ten odcinek obrazowo opisuje osobowość charakter: jest nieśmiała i skromna, ale jednocześnie silna i odważna, porywający i porywczy, ale nigdy nie myślał o konsekwencjach ich nie uprzedzając.

Życie wśród Kozaków

Raz w Siczy na rozkaz ojca, Andrew ( „Taras Bulba”), zanurzył się w dzikiego życia całą swoją ognistą naturę (zgrabnie i elegancko strzał, stał się Kozaków w dobrej kondycji, popłynął pod prąd Dniepru). Możliwość uczestniczenia w walkach spowodował ten bohater podziw, że zanurza się w muzyce z mieczami i kul. Gogol pisał, że bohater nie wiedział, co to znaczy liczyć, oszukać lub zmierzyć z góry innych i własnej siły. Tylko „Rapture” i „bliscy rozpaczy Bliss” widział w walce. Andria obraz „Taras Bulba” jest uzupełniane, więc nowe funkcje. Nawet on był zaskoczony jego syn Tarasa, który atak wytwarzany cuda, które zachwycą nawet bojach żołnierzy.

Przyczyny śmierci Andria

Co doprowadziło do końca tego genialnego młodego człowieka do zdrady, przedwczesną i haniebnej śmierci?

Wśród głównych przyczyn są następujące: namiętny i wrażliwy charakter bohatera, jego niedojrzałej osobowości, charakteru, który nie został jeszcze utworzony, niektóre luki w edukacji, nie jest świadomy swego pragnienia, aby wydostać się spod ucisku rodzica, chłopięcy i egoizmu, pochłaniająca wszystko pasji, jak również śmiertelne zbieg okoliczności (dziewczyna cierpi z powodu głodu, który znajduje się w oblężonym mieście, majestatyczna muzyka organowa, obywateli, którzy umierają z wycieńczenia, spotkanie z ukochanym, wyjaśnienie Polskie kobiety w miłości). To jest główną cechą Andria (powieść „Taras Bulba”), a przyczyny jego tragicznej śmierci.

Zdając sobie sprawę, że pasja dla dziewczyny jest wzajemna, że jego pożądane, ukryte marzenie wreszcie osiągnięty, bohater zapomina o wszystkim i wyrzekł się ojczyzny, od przyjaciół, od ojca, nie wahał. Mówi dziewczynie: „Moja Ojczyzna – ty!”. „A ja straciłem Kozak!” – mówi Nikołaj.

Przejście od bohatera do wroga, spontaniczny i wysypka akt, jeszcze zrozumiałe i wytłumaczalne. Po tym wszystkim, miłość i morderstwo – „geniuszu i zła” dwóch niekompatybilnych rzeczy, jak I Andrew ( „Taras Bulba”) zabił jego towarzyszy, nie żałując.

Obraz jego tkane sprzeczności, jak w każdej ludzkiej istoty w tym samym czasie nie jest diabeł i Bóg, w którym dokonana zostanie los każdego z nas.